9 letních tipů pro děti v Praze

Lámete si hlavu, kam vyrazit s dětmi v Praze? Pojďte se inspirovat – mám pro vás 9 tipů, které vám zpříjemní čas s dětmi v Praze.

9 tipů pro procházku Prahou společně s dětmi

Pojďte se vydat na procházku Prahou a poznávejte Prahu společně s dětmi.

1.

Chcete, aby se obyčejná procházka na Pražský hrad proměnila v objevitelskou výpravu, která bude vaše děti bavit? Mám pro vás 9 tipů pro návštěvu Pražského hradu s dětmi. Nezapomněla jsem na knihy, mapu, šifrovačku i nejbližší dětské hřiště.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
9 tipů pro návštěvu Pražského hradu s dětmi – TADY!
2.

Inspiraci, co ukázat dětem během procházky, najdete nejen tady na webu, ale pravidelně přidávám i aktuální tipy na Instagram Pražských zkratek.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
Pokud kolem Betlémské kaple neprocházíte ve „správný“ čas, možná netušíte o nápisu, který se na fasádě objeví vždy jen na pár hodin denně, a jen v době slunečního svitu.
3.

Řada lidí procházejících se na Petříně míjí jen o pár kroků výjimečnou vyhlídku na Prahu. Díky nedostatečnému značení se tímto výhledem mohou kochat jen opravdoví znalci Prahy. Pojďte se spolu s dětmi k nim zařadit. Kousek od ní je i pěkné hřiště.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
Tipy k procházce na vyhlídku najdete – TADY!
4.

Víte, že už vyšla první procházka Pražských zkratek? První procházka Od Muzea k Prašné bráně je připravená trasa, která vám umožní projít centrem Prahy vlastním tempem, bez průvodce a zároveň hravou formou seznámit děti s historií Prahy. Má praktickou podobu sešitu o velikosti A4 s kroužkovou vazbou. Pro děti je připraveno 20 samolepek, šifrovačky a omalovánky. Pro rodiče naopak online adresář procházky, který vám pomůže naplánovat procházku Prahou.

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
V prodeji v e-shopu Pražských zkratek – TADY!
5.

Jste s dětmi v blízkosti stanice metra Malostranská? Máte chvilku? Nezapomeňte nahlédnout do Valdštejnské zahrady. Pro školkáčky a malé školáky jsem připravila hledačku ke stažení zdarma.

Kam s dětmi v Praze: Valdštejnská zahrada, hledačka zdarma ke stažení: Najdi a spočítej! Valdštejnská zahrada
Hledačka Najdi a spočítej! Valdštejnská zahrada je zdarma ke stažení – TADY!

6.

Znáte dětské hřiště v Praze, kterému se přezdívá vysočanské Mirákulum? Pro děti je připraven velký prolézací hrad ze dřeva a lanových prvků, jehož součástí je i tobogán a skluzavka. Nezapomněli ani na hřiště pro menší děti a lanový park. Vše je dostupné zdarma.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
Více o vysočanském Mirákulu najdete – TADY!

7.

Vyšehradský labyrint byl vyroben neznámým autorem v roce 1997. Najdete jej na asfaltovém parkovišti mezi Starým a Novým proboštstvím. Největší šanci si jej celý projít máte brzy dopoledne během víkendových dnů.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
Další ověřené tipy pro Vyšehrad s dětmi najdete – TADY!

8.

Víte, kde si v Praze můžete přát přání a podle legend se vám splní? Vím o minimálně 4 místech, pojďte nahlédnout. Tři z nich jsou přístupná veřejnosti zdarma, na čtvrté je třeba uhradit vstupné.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
4 místa, kde se v Praze plní přání najdete TADY!
9.

Máte děti ještě ve věku, kdy motivace v podobě hřiště funguje? Pojďte se inspirovat, možná neznáte všechna dětská hřiště ukrytá v centru Prahy.

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti
4 utajená dětská hřiště v centru Prahy – TADY!
Další ověřené tipy na procházky Prahou s dětmi:

Věž Staroměstské radnice  ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Národní muzeum s dětmi Kam na trampolínu v PrazeNetradiční ubytování pro rodiny s dětmi v PrazeVýlet vlakem do PrahyNejkrásnější mapy o Praze pro děti

Praha: Kam v Praze s dětmi, O Praze pro děti

Napsat komentář