Dům U rytířů

Máte doma „rytířské období“ ? Až půjdete s dětmi do Hračkotéky ve Školské ulici, popojděte o pár metrů dále. Kromě rytířů zde najdete i cenově přijatelnou restauraci a rodný dům Jaroslava Haška.

DŮM U RYTÍŘŮ

Půjdete-li se zakloněnou hlavou, poznáte jej podle jeho výzdoby v horních patrech. Jeho současná oficiální adresa je: Školská 23.

Dům u Rytířů

V horním patře hlavního průčelí jsou podle kartonů Mikoláše Alše vyobrazeni čeští panovníci a hrdinové legend, v římse dům zdobí znaky českých měst.

A to není vše. Nebojte se nahlédnout do průchodu domu. Objevíte zde další dva rytíře v brnění, hvězdné nebe a současně i slunce nad hlavou.

Dům U Rytířů

Od listopadu 1988 do července 1890 zde bydlel Tomáš Garrigue Masaryk. Spolu s rodinou bydlel v bytě 4 + 1 ve zvýšeném přízemí. V době, kdy zde Masarykovi žili, se jim narodila dcera Eleonora, která bohužel ve čtyřech měsících zemřela.

NEPŘEHLÉDNĚTE V OKOLÍ
Restaurace Terapie

Hračkotéka není jediný zajímavý podnik v této ulici. O pár kroků dál najdete další sociální podnik – restauraci Terapie. Dětský koutek zde nenajdete, ale v nabídce mají skvělé buchtičky se šodó.

O pár metrů výš je pobočka Mětské knihovny. Místní dětské oddělení patří prostorově mezi nejmenší v Praze, ale každý měsíc se zde pořádají tvořivé odpoledne. Pro děti je připravena řada aktivit a vstupné je zdarma.

Výše v ulici, pod číslem popisným 16 najdete rodný dům Jaroslava Haška. Pak už zahněte vpravo – do ulice Řeznická. Na jejím konci na levé straně najdete další skvělé hračkářství – Hugo chodí bos. Najdete zde nejlepší výběr retro hraček v Praze.

Pokračovat pak můžete na Karlovo náměstí. Už je to jen kousek na Novoměstskou radnici, odkud je nádherný výhled.

Další tipy kam v Praze s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓ Když v Praze prší

O Praze pro děti

Napsat komentář