Okolo Prahy: Jezero Lhota

Jezero Lhota nabízí širokou škálu aktivit pro rodiny s dětmi v každém věku nejen za horkých letních dní. Za slunečného dne jsou samozřejmě u jezera Lhota davy lidí, ale za polojasné předpovědi nás ve všední prázdninový den překvapilo, jak prázdno zde bylo. Přitom je to ideální místo pro odpočinek a i díky dobrému zázemí jsme se zde zdrželi daleko déle než jsme původně plánovali. Rozhodně jsme zde nebyli naposledy.

Kam s dětmi okolo Prahy: Jezero Lhota

Jezero Lhota leží v malebné krajině, obklopené borovicovými lesy, které vytvářejí příjemný stín. Klidná voda jezera láká ke koupání, ale i k vodním sportům. Při procházce okolo jezera si můžete užít společně strávený čas, stavět písečné hrady nebo se kochat krásným výhledem na jezero.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

Pohled na jeho širokou hladinu je jednoduše dechberoucí. S rozměry 320 metrů šířky a 780 metrů délky nabízí dostatek prostoru pro všechny milovníky vodních radovánek. Můžete si zde půjčit paddleboard a vydat se prozkoumat jezero z jeho klidné hladiny.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

A nejen to! Jeho břehy jsou jako z pohádky – jemný písek a zelené travnaté plochy lákají k opalování a zábavě. A borovicovými lesy s příměsí vzrostlých dubů poskytují stín i v těch nejteplejších dnech.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

K dispozici jsou zde různá občerstvení, která nabízí široký výběr jídel a nápojů. Od zmrzlin, langoše přes hamburgery, hot dog – každý si zde přijde na své. Ceny jsou vyšší.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

Menší děti nadchne hned několik místních hřišť.

Pověst mimořádně čistého jezera si Lhota udržuje díky jedinečné ultrazvukové technologii, umístěné na plováku s solárním panelem. Tato inovativní technologie monitoruje nepřetržitě kvalitu vody, takže se můžete bez obav potápět, plavat a užívat si osvěžujících chvil.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

Milovníci volnosti a přírody načerpají novou energii na části severního břehu a na celém východním břehu, které jsou speciálně vyhrazeny pro nudisty.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

Praktické informace:

Web areálu

Vstupné: 100 Kč dospělý, děti od 6 let 50 Kč, existuje možnost i vstupu zdarma, a to přes soukromé pláže. Info – TADY. My jsme nevyužili. Nás nadchlo občerstvení, zázemí i čistota pláže v hlavním areálu.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota
Dostupnost z Prahy:

Autem: Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem se nachází asi 20 km severovýchodně od Prahy. Cesta autem trvá přibližně 30 minut. Jeďte po dálnici D10 směrem na Mladá Boleslav a následně u obce Brandýs nad Labem- Stará Lhota následujte značení směrem k jezeru Lhota.

Pro parkování využijte výhradně parkoviště náležící k areálu. Parkování v celé obci Lhota je zakázáno pod hrozbou vysoké pokuty a policie tento přestupek velmi důsledně hlídá a pokuty vymáhá.

Veřejnou dopravou:
Je náročnější, ale není neuskutečnitelná. Existuje několik variant.

Z Prahy do Brandýsa nad Labem můžete cestovat vlakem nebo autobusem. Vlakové spoje z Hlavního nádraží v Praze jezdí do Neratovic, kde můžete přestoupit na vlak do Brandýsa nad Labem, kam můžete také přijet autobusem z Vysočanské.

Z Brandýsa nad Labem pak můžete využít místní autobusovou linku, abyste se dostali k jezeru Lhota.

Pražské zkratky: Výlety okolo Prahy - Kam s dětmi - Jezero Lhota

Z vlakové stanice Dřísy je to k samotnému areálu zhruba 2 kilometry pěšky přes polní cestu. Vystoupit však můžete také ve Staré Boleslavi, odkud vede příjemná turistická trasa lesíkem až k samotnému jezeru.

Na kole: Ideálním výchozím bodem jsou Kbely nebo Letňany, odkud se dáte na Přezletice, Veleň, Brázdim, Brandýs nad Labem a Starou Boleslav. Zde projedete kolem autobusového nádraží a hřbitova, jež vás následně zavede k lesíku s bývalou hájenkou. Poté budete nasměrováni k turistické trase, jež vede k samotnému jezeru.

Já zvažuji vyzkoušet o 3 km delší trasu přes Kostelec nad Labem.

Pražské zkratky: Okolo Prahy - Jezero Lhota

Hledáte další tipy, kam vyrazit s dětmi v okolí Prahy?

Pravidelně přidávám i aktuální tipy na Instagram Pražských zkratek.

Další tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze:

Národní muzeum s dětmi ✓Pražský hrad s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze

Napsat komentář