Dětský ostrov – hřiště pro malé i velké

Najít hřiště, které nadchne batole i školáka není zas tak úplně jednoduché. Hledáte-li takové hřiště v Praze, rozhodně nemůžete vynechat Dětský ostrov. Pojďte nahlédnout, přidala jsem i tip kam na kávu, oběd i svačinu.

Kam na hřiště v Praze: Dětský ostrov

Dětský ostrov najdete na levém smíchovském břehu mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Svůj dnešní název Dětský získal počátkem 60. let 20. století, kdy zde byl vybudován areál dětských hřišť.

V současné době se na ostrově se nachází nejen dětské hřiště, ale i sportovní zázemí pro všechny věkové kategorie. Prolézačky jsou připraveny opravdu pro všechny. Nechybí ani houpačka pro nejmenší děti.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Dětský ostrov

Ostrov je otevřený každý den od rána do desáté hodiny večerní. Pozor, psi mají vstup na hřiště zakázán.

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi - Kam na hřiště - Dětský ostrov

Jako jedno z prvních míst v Praze nabízí ostrov atrakce určené i pro handicapované děti. Jsou tady speciální prolézačky, kde mohou trénovat motorické schopnosti.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Dětský ostrov

Navíc je zde fotbalové hřiště s umělou trávou, tartanové hřiště na volejbal a hřiště na basketball. V létě přijde vhod osvěžení v podobě sprchy.

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi - Kam na hřiště - Dětský ostrov

Praktické informace:
Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi - Kam na hřiště - Dětský ostrov

Pozor, za pěkného počasí je tady velmi rušno. Pokud se chcete vyhnout davům, přijďte co nejdřív dopoledne.

Tramvajová zastávka: Arbesovo náměstí
Zastávka metra: Anděl
Nejbližší přívoz: Smíchovská náplavka, zastávku zde má přívoz Vyšehrad

Jedná se o placený přívoz, který není zahrnut do Pražské integrované dopravy (neplatí zde tarif PID). Lodní lístek stojí 20 Kč/osobu.
Jízdní řád Přívozu Vyšehrad

Odkud oběd s sebou: Chile y Limé je mexické bistro vzdálené od Dětského ostrova necelý kilometr (kousek od Anděla, nejbližší tramvajová zastávka Zborovského). Odnést si můžete to nejlepší z mexické kuchyně – kukuřičné tortilla chipsy s guacamole a omáčkou dle výběru, burrito nebo quesadilla či nachos. Výběr máte nejen z hovězího, kuřecího, vepřového masa, ale v nabídce je i vegetariánská varianta. Obsluha je rychlá, je možné si objednat odnášku předem. Více info – TADY!

Kam na oběd:
Lokal Blok, náměstí 14. října 2173/10, cca 0,7 km od Dětského ostrova. Kromě dětského koutku zde najdete i dětské menu v pravém slova smyslu, tj. masové kuličky s rajčatovou omáčkou a jasmínovou rýží. Posedět můžete i na letní terase. Jídelní lístek najdete – TADY! V nabídce je i tradiční obědové menu.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Dětský ostrov, Kam na oběd v Praze s dětmi


Kam na svačinu, kávu i zmrzlinu:
Antonínovo pekařství najdete v ulici Štefánikova 339/39, přímo na zastávce Arbesovo náměstí. Otevřeno mají od sedmé ranní do osmé hodiny večerní. Doporučuji i na malý oběd, denní menu – polévky najdete – TADY! Moje děti v každém věku zde nadchne chleba s vajíčkovou pomazánkou. V letní sezóně mají i tradiční točenou zmrzlinu.

Hledáte další inspiraci kam na hřiště v Praze?

Pravidelně přidávám i aktuální tipy na Instagram Pražských zkratek.

Inspiraci najdete i v FB albu Pražských zkratek Kam na hřiště v Praze obsahuje už více než 40 tipů na hřiště v Praze a okolí.

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi ✓Pražský hrad s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radniceTrampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář