Hřiště pro malé i velké – Dětský ostrov

Najít hřiště, které nadchne batole i školáka není zas tak úplně jednoduché. Hledáte-li takové hřiště v širším centru města Prahy, nemůžete vynechat Dětský ostrov. Pojďte nahlédnout, přidala jsem i tip kam na kávu, oběd i svačinu.

Kam na hřiště v Praze: Dětský ostrov

Dětský ostrov najdete na levém smíchovském břehu mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Svůj dnešní název Dětský získal počátkem 60. let 20. století, kdy zde byl vybudován areál dětských hřišť. V současné době se na ostrově se nachází nejen dětské hřiště, ale i sportovní zázemí pro všechny věkové kategorie.

Ostrov je otevřený každý den od rána do desáté hodiny večerní. Pozor, psi mají vstup na hřiště zakázán.

Jako jedno z prvních míst v Praze nabízí ostrov atrakce určené i pro handicapované děti. Jsou tady speciální prolézačky, kde mohou trénovat motorické schopnosti.

Navíc je zde fotbalové hřiště s umělou trávou, tartanové hřiště na volejbal a hřiště na basketball. V létě přijde vhod osvěžení v podobě sprchy.


Praktické informace:

Nejbližší tramvajová zastávka: Arbesovo náměstí

Nejbližší zastávka metra: Anděl

Odkud oběd s sebou: Chile y Limé je mexické bistro vzdálené od Dětského ostrova necelý kilometr (kousek od Anděla, nejbližší tramvajová zastávka Zborovského). Odnést si můžete to nejlepší z mexické kuchyně – kukuřičné tortilla chipsy s guacamole a omáčkou dle výběru, burrito nebo quesadilla či nachos. Výběr máte nejen z hovězího, kuřecího, vepřového masa, ale v nabídce je i vegetariánská varianta. Obsluha je rychlá, už brzy bude možné online objednat si odnášku předem. Více info – TADY!

Kam na oběd:
Lokal Blok, náměstí 14. října 2173/10, cca 0,7 km od Dětského ostrova. Kromě dětského koutku zde najdete i dětské menu v pravém slova smyslu, tj. masové kuličky s rajčatovou omáčkou a jasmínovou rýží. Posedět můžete i na letní terase. Jídelní lístek najdete – TADY! V nabídce je i tradiční obědové menu.


Kam na svačinu, kávu i zmrzlinu:
Antonínovo pekařství najdete v ulici Štefánikova 339/39, přímo na zastávce Arbesovo náměstí. Otevřeno mají od sedmé ranní do osmé hodiny večerní. Doporučuji i na malý oběd, denní menu – polévky najdete – TADY! Moje děti v každém věku zde nadchne chleba s vajíčkovou pomazánkou. V letní sezóně mají i tradiční točenou zmrzlinu.

Hledáte další inspiraci kam na hřiště v Praze? Nakoukněte do FB alba Kam na hřiště v Praze. Pravidelně přidávám i aktuální tipy na Instagram Pražských zkratek.

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

O Praze pro děti
To nejkrásnější o Praze pro děti najdete v e-shopu Pražských zkratek.

Napsat komentář