Kam na hřiště ve stínu?

Pojďte se inspirovat, kam se s dětmi v Praze schovat před sluníčkem. Mám pro vás tipy na dětská hřiště, které mají v parném létě dostatek stínu. Víte o dalším hřišti? Sdílejte své tipy, inspirujme se navzájem.

S dětmi v Praze: Dětské hřiště se stínem

1.

Hřiště v Kolovratech hned vedle vlakové stanice směr Praha je ve stínu celý den. A zejména během letních prázdnin zeje prázdnotou. Víte, že je v Kolovratech krásné koupaliště? Pro neplavce je připraven i malý bazén. Pořád hledáte důvod, proč si udělat výlet vlakem do Kolovrat? Přečtěte si 10 důvodů, proč vyrazit na výlet do Kolovrat.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu

Z Hlavního nádraží se dostanete do Kolovrat nízkopodlažním vlakem z nástupiště 6 nebo 7 za krásných 18 minut. Kolovraty jsou poslední zastávkou na území Prahy. Na cestu vám bude stačit Lítačka nebo jízdenka na 30 minut. Jízdenku si musíte označit předem v hale vedoucí k nástupišti.

2.

Díky vzrostlým stromům je ve stínu i hřiště na Vyšehradě. Dřevěná hřiště jsou v Praze spíše výjimkou a počet hřišť, která mají svůj příběh, můžete spočítat na prstech jedné ruky. Hřiště Ze starých pověstí na Vyšehradě proto bez váhání můžeme označit za jedno z nejkrásnějších dětských hřišť v Praze.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu

Potkáte zde Bivoje s kancem na zádech, Přemysla, sestry Kazi, Tetu a Libuši, praotce Čecha a chrabrého zemana Horymíra. U jeho sochy si můžete vyzkoušet „Horymírův skok“ z hradeb, ovšem bez koně.

3.

Hřiště na Výtoni je nejen ve stínu, ale najdete zde hřiště pro malé i velké děti. V létě funguje i mlžítko. K dispozici je i veřejná toaleta.

Kam v Praze s dětmi: dětské hřiště ve stínu
Na tomto hřišti je ideální zakončit výlet s dětmi na Vyšehrad.
4.

Hřiště Pod kaštany najdete v Letenských sadech. Jak už název napovídá, stínu je zde dostatek.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu
5.

Stejně tak dostatek stínu nabízí dětské hřiště v Milíčovském lese, kde najdete hned 2 hřiště. My máme raději to blíže ke Kateřinkám. Procházku můžete spojit i s návštěvou Zooparku Milíčov, který má otevřeno každý den kromě pondělí. Jednotné vstupné činí 50 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. V zooparku můžete vidět ve výběhu pštrosy, krocany a krůty. Ve stájích si pohladíte ovce, kozy i huňaté králíčky.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu

6.

Kousek od stanice metra Želivského (cca 10 minut chůze) najdete hřiště Pod Kapličkou. Ve stínu je zde částečně pískoviště a pár laviček. V létě děti ocení i místní brouzdaliště. K dispozici jsou i veřejné toalety a stále přítomný správce má i v prodeji malé občerstvení.

Aktuální situace – květen 2022: Brouzdaliště bude funkční až od června 2022.

7.

V Grébovce (Havlíčkovy sady) najdete ke zchlazení nejen Grottu (umělou jeskyni), ale také 2 hřiště. To menší z nich má díky stromům docela dost stínu. Na zmrzlinu můžete zajít do ulice Rybalkova, kde najdete Pure Gelato. Veřejné WC je hned vedle horního hřiště.

Kam v Praze s dětmi: dětské hřiště ve stínu

Okolo Prahy: Dětské hřiště se stínem

Jen kousek za hranicí Prahy najdete plovárnu Jureček a kousek od ní je v lese schované krásné dřevěné hřiště.

Kam v Praze s dětmi: Říčany, plovárna Jureček - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu
Tip na celodenní výlet k plovárně Jureček najdete – TADY!

Víte o dalším hřišti? Sdílejte své tipy, inspirujme se navzájem.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radniceTrampolíny v PrazeMirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách GolemaV Praze pro děti zdarma

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti?

Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář