Kam na lampionový průvod v Praze?

Lampionové průvody se v současnosti konají u příležitosti svatomartinských slavností nebo prostě jen tak – pro dětskou radost, protože děti právě tyhle průvody s mihotajícími se světélky milují nejvíce. Máte už připravený lampión?

Nakoukněte do seznamu lampionových průvodů, které se letos konají v Praze.

Kam s dětmi: Lampionový průvod v Praze

Kam s dětmi v Praze: Lampionové průvody (2021)

Víte o dalším? Sdílejte svůj tip v komentáři. Inspirujme se navzájem.

SMÍCHOV

Spolek Neřežínka pořádá lampionový průvod v sobotu 30. října 2021. FB událost

Zúčastnit se mohou malí i velcí, ve strašidelných maskách i bez nich, důležitá je dobrá nálada!S sebou si nezapomeňte lampion, svíčku – ve skořápce či jinak levitující na vodní hladině. Sraz je před Neřežínkou (Na Hřebenkách 1243/19, P-5) od 18:00, odtud se bude vycházet, až přijdou všichni opozdilci kolem 18:30! Do té doby je možné se zahřát svařákem, čajem či horkou čokoládou, které v Neřežínce bude dostatek. Strašidelná trasa povede do Kinské zahrady, na jejímž konci bude pro děti schovaný malý poklad! Na závěr se tradičně zapálí na jezírku u lachtana svíčky přání.

VYŠEHRAD

Skautské středisko Maják a jeho oddíly tradičně pořádají Svatomartinský lampiónový průvod na Vyšehradě. Do kalendáře si poznamenejte 11. listopadu, více info najdete – TADY!

CENTRÁLNÍ PARK KBELY

V pátek 5. 11. 2021 se uskuteční v Centrálním parku Kbely vyřezávání dýní s lampionovým průvodem. Pro děti jsou připraveny soutěže a stezka za strašidýlky. Na konci průvodu je připravené překvapení. FB událost

ĎÁBLICE

PETROVICE

Městská část Praha-Petrovice pořádá lampionový průvod, který se bude konat dne 26. října 2021. Sraz účastníků v 17:30 hod. na parkovišti před ZŠ v ul. Dopplerova.
Více info – TADY!

ČAKOVICE

27. října 2021 pořádá tradiční lampionový průvod TJ Sokol Čakovice. Sraz je 17,45 hod. na nádvoří před zámkem. Více info – TADY!

CHODOV

Tradiční Dušičkový průvod Jižním Městem vyráží v úterý 2. listopadu z Chodovské tvrze. Před průvodem se můžete těšit na výrobu lampionů. Výtvarná dílna bude otevřena již od 16:00 ve velkém sále Chodovské tvrze. Více info – FB Chodovská tvrz

PARK PARUKÁŘKA, PRAHA 3

Slavnost světýlek a lampionový průvod se koná v parku Parukářka v úterý 26. října. Součástí jsou i výtvarné dílny — výroba ducha ze samotvrdnoucí hmoty a výroba papírové dýně, malování na obličej, stánky s občerstvením a teplými i studenými nápoji. Více info – TADY!

Kam na lampionový průvod v Praze?

HOSTIVAŘ

Průvod začíná před Švehlovou sokolovnou příchodem Martina a malým ohňostrojem, Martin povede průvod po okolí, kde budou čekat strašidelné bytosti, které si pro nebojácné připravily sladké odměny. Více info – TADY!

PRAHA 5, Komunitní centrum KONZERVA 

Komunitní centrum Konzerva pořádá v neděli 12. prosince 2021 workshop (výroba vrkoče) spojený s lampionovým průvodem. Více info – TADY!

Kam s dětmi v Praze: Kam na lampiónový průvod

PRAHA 5, Dům dětí a mládeže

10. listopadu v 17 hod. pojďte se svými dětmi uspat broučky před zimou. Těšit se můžete na zábavnou stezku plnou úkolů a překvapení. Nebude chybět ani sladká odměna na závěr. Nezapomeňte doma lampion! Více info – TADY!

Skleněný lampión si můžete vyrobit v Museum Portheimka v sobotu 6. listopadu – Více info – TADY!

Další tipy na lampionové průvody v Praze najdete v FB albu:
Halloween, Dušičky, lampiónové průvody v Praze 2021

Nepřehlédněte:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti?

Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář