KAM S DĚTMI V PRAZE: VÁNOCE 2020

Kam s dětmi v Praze, když je většina míst vhodných pro rodiny s dětmi uzavřena? Pojďte se inspirovat, kam vzít děti na procházku v Praze během nouzového stavu.

KAM S DĚTMI V PRAZE V NOUZOVÉM STAVU

Možnosti, kam vyrazit s dětmi jsou nyní výrazně omezené, a tak je na čase vyzkoušet i nové způsoby, jak dostat děti na procházku Prahou.

Letos už děti pravděpodobně rodinnou procházku po Praze jen tak neocení. Zvlášť pokud jste stejně jako my prošli každou „turistickou“ trasu minimálně 2x, protože tahle příležitost „bez davů“ už se nikdy nebude opakovat.

Vánoční šifrovačky pro rodiny s dětmi v Praze

Procházka s úkoly či šifry může být novou motivací pro malé i větší děti. Objevili jsme 4 nové vánočních šifrovačky pro rodiny s dětmi. Všechny jsou na území Prahy a jsou dostupné zdarma.

Putování za vánočními zvyky a obyčeji probíhá v parku na Cibulkách v Košířích.

Podrobnosti – TADY!

Venkovní adventní hru pro rodiny s nejmenšími dětmi připravila i Městská knihovna Praha.

Více o hře – TADY!

Putování za betlémskou hvězdou je procházka, která vám i dětem přiblíží kouzlo Vánoc u nás doma i ve světě.

Více info – TADY!

Dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku probíhá v ulicích Libně.

Podrobnosti o hře najdete TADY!

Starší děti může motivovat k procházce rodinná hra, kterou připravila Skautská nadace Jaroslava Foglara.

Rodinná hra ve Starém Městě pražském

Vydejte se pátrat po otiscích Stínadel do staré Prahy. Stále tu najdete křivolaké uličky i zapadlá zákoutí skrytá ve stínu mihotavých lamp. Právě sem, mezi ulice Revoluční a Národní třídu, umístila Skautská nadace Jaroslava Foglara 25 předmětů ze stínadelské trilogie.

Podrobnosti najdete TADY!

Najdete je ve výlohách obchodů, za okny domů apod. Pátrat po nich můžete na vlastní pěst, ale lepší je za pomoci herního zápisníku, který vás navede a místa upřesní. Navíc k nim přidá legendu a úkoly, za jejichž vyřešení můžete vyhrát dobrodružné odměny. Herní zápisník je ke stažení zdarma na odkazu pod fotkou.

Skryté příběhy v Praze

Aplikaci Skryté příběhy jsme už doporučovali v článku Vyšehrad s dětmi, kde najdete hned několik tras vedoucí na Vyšehrad. Skryté příběhy však nejsou v Praze jen tam, pojďte zkusit některou z dalších tras v Praze. Všechny jsou dostupné zdarma v aplikaci Skryté příběhy.

Skautský kurýr – délka 3.5 km | 7 zastavení | trvání 1.5h
Trasa vede centrem Prahy. Začíná u Obecního domu a přes Jindřišskou ulici jde na hlavní nádraží, pak na Václavské náměstí a přes Můstek na Staroměstské náměstí. Podrobnosti najdete tady.
Ukradené Jezulátko – délka 1.2 km | 7 zastavení | trvání 0.75h
Trasa začíná u kaple Božího hrobu ležící v sousedství Petřínské rozhledny a vede Petřínskými sady do Karmelitské ulice. Podrobnosti o trase najdete tady.
Golemovo řádění – délka 2.3 km | 8 zastavení | trvání 1h
Trasa vede křížem krážem ulicemi Starého (židovského) města a na malou chvilku vás zavede na nábřeží. Podrobnosti o hře najdete tady. Další tipy na téma Golem najdete i u nás na webu – Po stopách Golema.

Sdílejte svůj tip prostřednictvím fotky na Instagramu a nezapomeňte nás v příspěvku označit. Na Instagramu nás najdete pod uživatelským jménem @prazskezkratky.
Přidejte #prazskezkratky #familyfriendlyprague.

Sdílejte svůj tip na Facebooku v komentáři pod příspěvkem o soutěži.

Nemáte Instagram ani Facebook? Nevadí, sdílejte svůj tip v komentáři článkuVYHRAJ KNIHU O PRAZE.

Své tipy může vkládat do 10.1. 2021 do 22.00 hod. Jednoho výherce vybere náhodný generátor čísel. Bude zveřejněn v komentáři tohoto článku a obratem informován prostřednictvím emailu nebo zprávou na IG.

Kam s dětmi v Praze: vánoční procházky během nouzového stavu

Napsat komentář