Kam v Praze s dětmi za kapry

Možná v Praze hledáte místo splňující tyto podmínky: trasa pro kočárek i pro odrážedlo, velké hřiště, malé hřiště, rybník, kachny, kapři plavající k vám, jakmile uslyší kroky na mole, piknikové stoly, nádherná zahrada, kde máte pořád co obdivovat, káva, zmrzlina, koláč, ticho, klid, žádné davy, parkovné zdarma, vstupné pro rodinu 2+3 jen 250 Kč. Na hranici města Prahy, jedno takové najdete.

Kam s dětmi v Praze:
DENDROLOGICKÁ ZAHRADA V PRŮHONICÍCH

Jen kousek od velké nákupní zóny v Čestlicích leží často opomíjena Dendrologická zahrada. V průběhu posledních pěti let se stává čím dál vstřícnější vůči dětským návštěvníkům. Pokud jste ji stejně jako my loni zcela vynechali, pojďte nahlédnout.

Kam s dětmi v Praze: DENDROLOGICKÁ ZAHRADA V PRŮHONICÍCH
Každé roční období v zahradě má svoje kouzlo, nebojte se přijít i na podzim.

Přírodní labyrint

Příjemné překvapení je labyrint, který roste u dětského hřiště. Ačkoliv moje děti jsou již školního věku, vyřádili se i tak.

Kam s dětmi v Praze: DENDROLOGICKÁ ZAHRADA V PRŮHONICÍCH
Letos bude už rozhodně vyšší.

Velké hřiště z akátového dřeva je stále v perfektním stavu. Hodně jsme sem jezdili, když se nejmladší narodila – s třemi dětmi do 6 let to byla pro nás záchrana v podobě omezeného prostoru, hřiště a málo lidí.

Malé ale krásné hřiště najdete i v zadní části zahrady.

Kam s dětmi v Praze: DENDROLOGICKÁ ZAHRADA V PRŮHONICÍCH
Krásné místo pro zastávku v polovině procházky.

Vstup je povolen jen s odrážedly, koloběžky a kola bohužel musíte nechat doma. Na odrážedle mohou jezdit jen děti do 5 let.

V rybníku je opravdu hodně kaprů. Připlavali ihned jakmile slyšeli děti dupat na mole.

Kam s dětmi v Praze: DENDROLOGICKÁ ZAHRADA V PRŮHONICÍCH

Piknikové stoly i lavičky jsou na několika místech zahrady.

Ta největší novinka – je tam opravdová kavárna, žádný bufet s tatrankou a rozpustnou kávou! V nabídce jsou zákusky i zmrzlina – venkovní i vnitřní posezení.

Prodejna rostlin je hned u hřiště.

Zahrada je otevřena dubna do konce října, přesný termín otevření najdete na jejich webových stránkách   DENDROLOGICKÁ ZAHRADA

Zajímají vás ověřené tipy kam v Praze s dětmi? 
Postupně zde přidávám tipy na výlety s dětmi, které vám zpestří odpoledne i celý den v Praze. Sledujte Pražské zkratky na Instagramu a buďte první, kdo se o nich dozví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
UTAJENÁ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ V CENTRU PRAHY – NÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMI – ZDARMA V PRAZE – KARLŮV MOST S DĚTMI – ČTEME DĚTEM O PRAZE – VYŠEHRAD S DĚTMI – NEJDELŠÍ SKLUZAVKA V PRAZE