Kam v Praze s puberťáky?

Nadchnout náctiletého potomka pro procházku Prahou je možná náročné, ale není nemožné. Pojďte se inspirovat zážitky v Praze, které ocení i dospívající potomci. Cílem procházky pak může být zážitková hra, skákací boty nebo projížďka na Segwayi. Co nadchlo vaše děti? Sdílejte svůj tip v komentáři a inspirujme se navzájem.

8 zážitků v Praze pro dospívající děti

Přizpůsobte program rodinného výletu, tak aby si každý člen rodiny přišel na své. V rámci rodinné porady zapojte děti do plánování výletu a nechte je vybrat zážitek podle jejich gusta. Nezapomeňte předem definovat finanční limit.

Přeneste se do Prahy za vlády Rudolfa II. a pomožte oživit Golema

Zážitková hra Golem VR je dechberoucí dobrodružství, při které vás čeká cesta do renesanční Prahy za vlády Rudolfa II. Vaším úkolem je najít tajnou pracovnu proslulého rabína Löwa, kde se ukrývá jeho magické dílo.

Více info – TADY!

Pokračovat pak můžete na krátkou procházku po stopách pražského Golema.

Double bodyboarding v Surf Aréně

Líbí se vašim dětem surfování? Ještě neměli možnost si ho vyzkoušet? Nechte je seznámit se s pohybem na surfařských vlnách prostřednictvím bodyboardingu v Praze.

Akční cena – TADY!
Projížďka na SEGWAY s prohlídkou barokních klášterů

Projížďka probíhá převážně v pražských parcích na Břevnově a Landronce. Cestou se stavíte v Břevnovském klášteře, kde najdete nejstarší pivovar v Praze. Projedete se také kolem největšího atletického stadionu v Praze na Strahově. A navštívíte i Strahovský klášter. 

Projížďka je možná celoročně, v týdnu i o víkendech v 10.00 a 15.00 hod.

Nyní akční cena – TADY!
Skoky až do dvou metrů a běh až 30 km/h rychlostí

Skákací boty vám dovolí to, o čem se vám možná jen zdává. Po prvních pěti minutách zvládnete první samostatné kroky, a za dalších deset budete běhat metrovými kroky. Se skákacími botami se dá běžet i 40 km/h, a skákat budete stejně jako maxipes Fík. 

Více info – TADY!
Vyskočte z letadla a proleťte se vesmírem

Zažijte na vlastní kůži spojení unikátního simulátoru volného pádu a nejmodernější technologie virtuální reality, která ve světě nemá obdoby. Můžete si vyzkoušet simulaci volného pádu z letadla v kombinaci s virtuální realitou. Bezdrátové VR brýle a tunel, ve kterém proudí vzduch rychlostí až 270 kilometrů v hodině, vám zajistí hyper-realistický pocit, který parašutisté zažívají při každém výskoku z letadla.

Akční cena – TADY!

Krmení krokodýlů

Ve speciálně zařízené Krokodýlí Zoo Praha se můžete potkat s desítkami živých kajmanů, krokodýlů i aligátorů, včetně vzácných druhů, jejichž populace ve volné přírodě nedosahuje ani 150 jedinců. A co víc – během exklusivní prohlídky je můžete i sami nakrmit!

Zážitek je možné připravit pro 2 i pro 4 osoby. Více info – TADY!

Projížďka Prahou na elektrokoloběžkách

Pojďte zažít nový pocit z jízdy! E-scooter je svižné vozítko s velkou kapacitou baterie, díky němuž zvládnete objevit velkou část Prahy. Můžete pohodlně vyjet až na Petřín, projet Letnou a Židovským městem se kolem Rudolfina vracet zpět na Malou stranu.

Více info – TADY!
Wake boarding – vodní lyžování

Jsou děti ve vodě jako doma? Nechte je proletět se po vodní hladině na wakeboardu. Pokud jste v oblasti vodních sportů nováčkem, pak se vůbec nemusíte bát … ve wake parku na koupališti Džbán jezdí na speciálních vodních vlecích, nikoliv za člunem. Je to jednodušší, než si myslíte.

Pozor: Wakebord je dostupný pouze od května do září!

Více info – TADY!
Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší