Naučné dětské knihy o Praze

Naučné dětské knihy o Praze nemusí být vůbec nudné! Naopak, pojďte nahlédnout. Ty nejkrásnější knihy pro školáky najdete právě v tomto seznamu. Pravidelně jej aktualizujeme i o poslední knižní novinky.

KNIHY O PRAZE PRO ŠKOLÁKY

Slohovník aneb Praha má styl je hravý interaktivní průvodce Prahou po stopách hlavních architektonických slohů.

Nyní akční cena – TADY!

S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí je jedna z nejkrásněších knih pro poznávání Prahy. Její pracovní sešit zprostředkuje dětem šifrovací hru na Staroměstském náměstí. Krásnější mapu Staroměstského náměstí nikde jinde nenajdete. Kniha včetně šifrovačky je vhodná pro děti od 5 do 11 let.

S Orlíkem Prahou – Malá strana nás tentokrát provede zejména Nerudovou ulicí. Domovní znamení jsou zajímavé nejen pro děti.

Dětské knihy o Praze
Více info – TADY!

Po stopách svaté Anežky je nejen vyprávění o životě zakladatelky kláštera sv. Anežky a její době. Jedná se také o dětského průvodce klášterem sv. Anežky, jehož součástí je i pracovní sešit obsahující zajímavé úkoly během návštěvy. Cestou do Anežského kláštera se nezapomeňte zastavit u nejmenšího domu v Praze.

Nyní akční cena 137 Kč – TADY!

Praha v legendách změní Vaši procházku Prahou. Půvaby Prahy tkví hluboko v její historii a nezaměnitelné atmosféře. Díky této knize poznáte nejproslulejší pražské pamětihodnosti opředené legendami.

Více o knize – TADY!

Praha v srdci je kniha krátkých příběhů a zajímavých okamžiků z pražské historie (především 19. a 20. století) doplněné černobílými grafikami.

Ukázka z knihy – TADY!

Kniha Karlův most je zábavným vyprávěním pro dětské čtenáře, kteří se seznámí s českými dějinami, trochu i evropskými a přitom se dobře pobaví.

Nyní akční cena – TADY!

Legendy, pohádky, dobrodružné příběhy – to všechno je v knize, která vypráví o Karlově mostu a o všem, co s ním souvisí. Čtenáři se tu dozvědí, jací byli a co prožili čeští patroni – Norbert, Zikmund, Václav, Vít, ale také třeba Bruncvík, setkají se s kouzelným příběhem svatého Václava a lazebnice Zuzany či smutným osudem Jana Nepomuckého.

Tři zlaté klíče je poetická obrazová kniha o Praze. Tři zlaté klíče otevírají tajemné dveře starých pražských pověstí o Bruncvíkovi, o Golemovi a o mistru Hanušovi.

Podrobnosti o knize – TADY!