Podleský rybník

Cyklostezka vedoucí z Uhříněvsi k Podleskému rybníku je vhodná i pro začínající cyklisty, zvlášť pokud za malým cyklistou na odrážedle pochodujete s kočárkem. Celá trasa je sjízdná i s kočárkem, odrážedlem, koloběžkou či jen tak hezky pěšky. Pojďte si naplánovat výlet v Praze s dětmi.

Podleský rybník s dětmi

Podleský rybník najdete mezi Dubčí a Uhříněvsí, je to druhý největší rybník v Praze. Prý se tu koupával i prezident Masaryk, rybník totiž leží blízko zámku Koloděje, kde měl letní sídlo.  Kolem vede naučná stezka, která začíná v Dubči a končí za židovským hřbitovem v Uhříněvsi. Celá trasa naučné stezky Dubeč – Uhříněves je popsána TADY.

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Výchozí bod procházky/projížďky:

Nejkratší trasa: z vlakové stanice Praha – Uhříněves (Linka S9 z Prahy – Hlavního nádraží, nízkopodlažní)

Středně dlouhá trasa: z Praha – Kolovraty (Linka S9 z Hlavního nádraží, nízkopodlažní, pak pěšky či na kole směr Uhříněves)

Nejdelší trasa: z Říčan (Linka S9 z Hlavního nádraží, nízkopodlažní, pak pěšky či na kole po cyklostezce směr Kolovraty, Uhříněves)

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Podleský rybník

Kolovraty jsou poslední zastávkou na území Prahy, stačí vám bude Lítačka nebo jízdenka na 30 minut. Označení jízdenky musíte provést před vstupem do vlaku – už na začátku průchodu k nástupištím. Přeprava kol je v rámci Prahy zdarma. První a poslední vagóny jsou určeny k přepravě kol a kočárků. Přijedete-li do Kolovrat autem parkovat můžete u vlakové stanice Praha – Kolovraty.

POZOR! Kousek od vlakové zastávky směrem na Prahu (hned za kopečkem u parkoviště) nepřehlédněte krásné dětské hřiště. V létě je to ideální místo při čekání na vlak, neboť celé hřiště je ve stínu.

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Cestou k Podleskému rybníku potkáte koně, jeleny, ovce, kačky.

Výlet k rybníku je nejkrásnější v létě, a to i přesto, že koupání zde v posledních letech vhodné není. Možná ještě tak na začátku léta. Ale nevadí, cílem cyklovýletu mohou být třešně, které zde rostou podél cyklostezky i tradiční samosběr jahod, který také sousedí s cyklostezkou. Na jaře i na podzim zde najdete cestou pár pěkných míst pro piknik.

Info o samosběru jahod – TADY!

Nejbližší okýnko je na náměstí v Uhříněvsi, v nejbližším okolí nikde nic. Podleský rybník je pěkné místo pro rodinný piknik. Jen je třeba počítat s tím, že v odpoledních hodinách během víkendu za pěkného počasí sem míří davy.

S dětmi v Praze: Podleský rybník

Trasu Kolovraty – Podleský rybník a zpět na vlak do Uhříněvsi v celkové délce 10 km najdete pod QR kódem.

O Praze pro děti


Nepřehlédněte: V e-shopu Pražských zkratek je v prodeji první procházka Prahou pro rodiny s dětmi, která vám umožní projít centrem Prahy vlastním tempem, bez průvodce a zároveň se něco málo dozvědět o historii Prahy.

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
Více info o procházce najdete TADY!

Zajímají vás ověřené tipy kam v Praze s dětmi? 
Postupně zde přidávám tipy na výlety s dětmi, které vám zpestří odpoledne i celý den v Praze. Sledujte Pražské zkratky na Instagramu a buďte první, kdo se o nich dozví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
UTAJENÁ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ V CENTRU PRAHY – NÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMI – ZDARMA V PRAZE – KARLŮV MOST S DĚTMI – ČTEME DĚTEM O PRAZE – VYŠEHRAD S DĚTMI – NEJDELŠÍ SKLUZAVKA V PRAZE – NAJDI A SPOČÍTEJ! (Valdštejnská zahrada) – VĚŽ STAROMĚSTSKÉ RADNICE – NA KOLE S DĚTMI V PRAZE

Napsat komentář