Pražský zážitkový deník

Pražský zážitkový deník nabízí 30 tipů na zajímavá místa, kam vyrazit společně s dětmi. Objevíte přírodní zajímavosti, historické budovy, technické památky nebo zábavné atrakce. Součástí deníku je i originální cesta za pokladem. Pojďte nahlédnout.

O Praze pro děti: Pražský zážitkový deník

Deník u každého místa obsahuje krátký popis, 2 lehčí úkoly pro mladší děti a 2 těžší úkoly pro starší děti.

Konkrétní cíle jsou tradiční místa, která by vám neměly ujít při výletu do Prahy. 5 výletních cílů (Národní muzeum, socha sv. Václava, Stavovské divadlo, Staroměstská radnice, Prašná brána) navštívíte i při první procházce Pražských zkratek – Od Muzea k Prašné bráně.

Děti v deníku najdou i malou mapu Prahy, tužku a samolepky, kterými si mohou značit, kolik výletů již podnikly. U každého výletu je navíc prostor pro nalepení turistické známky.

O Praze pro děti: Pražský zážitkový deník

Přiložená mapa je pro děti při výletu nepoužitelná. Chcete-li se vyhnout mobilu, dejte dětem při procházce do ruky panoramatickou mapu Prahy. Základní varianta, tj. centrum Prahy je srozumitelná i dětem. Pomůže vám naplánovat si konkrétní trasu společně s dětmi.

Součástí deníku je i tajná cesta za pokladem v přírodě.

Deník má kroužkovou vazbu a pevné desky s magnetickým zavíráním, aby se dětem v batůžku nepomačkal.

Rozměry: 15 cm × 18,2 cm × 1 cm.

O Praze pro děti: Pražský zážitkový deník
V prodeji v e-shopu Pražských zkratek – TADY!

Oficiální věková hranice je 4 až 12 let. Já sama se přikláním spíše k mladší věkové skupině, která zná i další produkty v edici Kvído. Zážitkový deník je vhodný pro první procházky Prahou. Největší nadšení sklidí u pokročilých čtenářů, tj. 8 až 10 let. Nejmenší děti i začínající čtenáři budou potřebovat výraznou pomoc dospělého.

Co v Pražském zážitkovém deníku nenajdete?
O Praze pro děti

V nabídce e-shopu Pražských zkratek najdete i variantu deníku pro Středočeský kraj.

Napsat komentář