Restaurace a kavárny pro rodiny s dětmi

Hledáte restauraci, kam můžete vzít bez obav děti na oběd? Podívejte se na náš seznam ověřených tipů na restaurace nejen s dětským koutkem, ale především vstřícné vůči rodinám s dětmi.

Kam na oběd s dětmi v centru Prahy ?

Adresář sociální kavárny, bistra a restaurace

Havelská koruna je samobslužná jídelna, která nemá dětský koutek. Jejich nabídku a cenová politika je však v centru Prahy ojedinělá. Budete-li kousek od Můstku či Staroměstského náměstí a oceníte tradiční českou kuchyni, určitě se nebojte nahlédnout. Půjdete-li obědvat mimo tradiční čas, máte větší šanci na kratší řadu.

Více info jídelním lístku – TADY!

Kousek od Václavského náměstí v ulici Školská (mimochodem na této ulici sídlí i jedno z nejkrásnějších hračkářství v Praze) najdete sociální restauraci Therapy. Nemá dětský koutek, ale pro děti zde v jídelním lístku najdete třeba buchtičky se šodó (95 Kč).

Naopak jejich bistro v budově Pedagogické fakulty kousek od Národní třídy dětský koutek má překvapivě prostorný. Toto bistro není jen pro studenty, přesto doporučujeme zvolit návštěvu v době zkouškového období, kdy zde není tolik plno.

Kam na kafe (svačinu) s dětmi v Praze?

Na konci ulice Ve Smečkách (jedna z ulic vedoucí na Václavské náměstí) najdete pohodovou kavárnu jménem Bílá vrána.

Praha s dětmi
Kavárna Bílá vrána: Ve Smečkách 5

Opět se jedná o sociální podnik. Děti ocení palačinky na sladko i na slano. V zadní části je příjemné posezení na pohovce a pár hraček pro děti. Při odchodu se vydejte vlevo – za rohem v ulici Žitná je krásný obchod s rukodělnými výrobky z chráněných dílen. Byla by škoda jej minout.

Cenově dostupnou kavárnu najdete i v budově Městské knihovny Praha na Mariánském náměstí. Kavárna i knihovna je přístupná i bez čtenářského průkazu. V hale navíc můžete dětem ukázat Idiom od Matěje Krena.

s dětmi v Praze
Idiom neboli věž vědění

Dětské oddělení v knihovně je ideální místo na odpočinek a je připraveno i na návštěvu velmi malých dětí. Najdete zde kojící koutek i přebalovací pult, pro děti je připravena řada aktivit, nejen knihy. Děti se mohou převléct do kostýmů, stavět z Lega či jiných stavebnic. Ke vstupu nepotřebujete čtenářký průkaz.

Pozor, v době Covidu je koutek zatím zavřený.

Praha s dětmi
Bistro Mezi řádky: U Radnice 1

Bistro Mezi řádky v budově Magistrátu (kousek od Staroměstského náměstí) je otevřeno teprve krátce, ale půjdete-li kolem rozhodně doporučujeme se zastavit. Sice nemá dětský koutek, ale je vstřícné vůči návštěvníkům v jakékoliv věkové kategorii.

Další ověřené tipy najdete v adresáři naší procházky OD MUZEA K PRAŠNÉ BRÁNĚ.