Retromuzeum OD Kotva

Víte, že v obchodním domě Kotva je ve čtvrtém patře ukryto Retromuzeum? Na překvapivě velkém prostoru vám představí běžný život, design a trendy v 70. a 80. letech minulého století v Československu.

Hlavní část expozice je věnována replikám panelákových bytů, kde si můžete vyzkoušet psaní na psacím stroji značky Consul, posedět na gauči, který měla téměř každá rodina, a zavzpomínat v dětském pokojíku, kde najdete alespoň kousek svého mládí – nebo mládí svých rodičů.

Prohlédnout si zde můžete původní kuchyni s Tesla spotřebiči a denními potřebami, kompletně zařízený obývací pokoj, ložnici i dětský pokojíček plný hraček a módních doplňků.

Celá expozice nezapomíná na rodiny s dětmi. Částečně je interaktivní – tj. můžete otevírat zásuvky, posedět si na gauči, vysávat ručním vysavačem. Pro děti je připraven i dětský koutek, nechybí houpačka i velká funkční autodráha.

PRAKTICKÉ INFORMACE:
Adresa: OD Kotva, náměstí Republiky 8, Praha 1
Otevírací doba: denně od 9.00 do 20.00
Nejbližší metro: Náměstí Republiky (žlutá trasa)
Nejbližší tramvajová zastávka: Náměstí Republiky – tramvaje č. 6, 26, 8, 15, 19, 12
Web
Cena rodinné vstupenky 2 + 2: 580 Kč
Nejbližší kavárna s dětským koutkem: CACAO PRAGUE (V celnici 1031/4), Kampus Hybernská (Hybernská 4)

Soutěž o 2 rodinné vstupenky do Retromuzea

Chcete vyhrát rodinnou vstupenku (2+2) do Retromuzea? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Kam vyrazit s dětmi v Praze a okolí s dětmi?
Sdílejte svůj tip na výlet za poznáním či zábavou.

Své tipy sdílejte pouze prostřednictvím komentáře k tomuto článku, komentáře na Facebooku či Instagramu nezařadím do soutěže.

Komentáře můžete vkládat do 20. 8. 2023 do 22.00 hod.
Kvůli spamu podléhá každý komentář schválení, může zde být časová prodleva i několik hodin.

Náhodný generátor čísel vybere 2 výherce. Výherce zveřejním 21. 8. 2023 v komentáři tohoto článku. Obratem je informuji prostřednictvím e-mailu.

Všeobecné podmínky soutěží

38 komentářů u „Retromuzeum OD Kotva“

 1. Dobrý den, já doporučuji plavbu po Vltavě s Pražskými Benátkami. Výklad v libovolném jazyce do sluchátek, občerstvení a hlavně – držitelé pražské Lítačky za polovic (moc to neinzerují).
  Pohled na město z hladiny řeky je úchvatný
  A Muzeum Karlova mostu je v ceně lodního lístku

  Odpovědět
 2. S aplikací Skryté příběhy se dá projít celá Praha a dozvědet se mnoho zajímavého. Napr. procházky po Vyšehradě, Bertramce nebo na Petřín jsou skvělé.

  Odpovědět
 3. Mame radi Zemedelske a Narodni muzeum.take si radi zahrajeme minigolf,napr.v Kotve.a ven chodime radi do Hvezdy nebo Sarky:)

  Odpovědět
 4. Výstava České televize, moc hezké,
  Botanická zahrada Praha v Troji,
  Rozhledna Doubravka, Hvězdárna Ďáblice, moc fajn hřiště u Kobyliské střelnice, návštěva mosteckych věží, Vyšehrad a tamní hřiště.

  Odpovědět
 5. V centru chodíme rádi na Kampu – ukážeme si dům kde bydleli Chobotničky, dětské hřiště na Kampě, trdelník se zmrzlinou a dále procházkou na Petřín. A pak jsou děto štastné, že jedme tramvají.

  Odpovědět
 6. Moc rádi jezdíme do Říčan na Marvánek, vodní hřiště, skvělá procházka kolem rybníků, fajn restaurace Marvánek s možností zahrát si minigolf

  Odpovědět
 7. O víkendu nás nadchla výstava ČT, má dokonce dvě části, je zdarma a vyhrají si různě staré děti. Super zašívárna během deštivých dní. Na jídlo pak třeba do Šalandy na Pankráci, kde jsou dva bohatě vybavené dětské koutky.

  Odpovědět
 8. Nove je prima ted Detske muzeum v Narodnim muzeu (i samotne NM je super), z venkovnich je klasika ZOO, hriste doporucuji Zahradky a prochazly mame radi ve Stromovce – kolo, projizdka na voru, obcerstveni, hriste

  Odpovědět
 9. Nové hřiště u Galerie Butovice. Dřevěné herní prvky ve tvaru zvířat, vodní mlha, občerstvení. Hřiště, in line dráha, možnost grilování.

  Odpovědět
 10. Hřiště v Riegrových sadech doporučuji pro lezce a začínající chodce. Jedno z mála hřišť vhodné pro nejmenší děti.

  Odpovědět
 11. Venkovni hriste – Vyton, hriste s masinkou v okoli Zofinu, ZOO Praha. Park nadherny zamecky komplex Veltrusy (nase srdcovka) – idealne kolo, odrazedlo, kocarek nebo po svych. Toulcuv dvur za zviradkami. Uplne skvele su rodinne prohlidky na prazdkem letisti pro nejmensi hasici + pozorovani odletu venku kusek od drahy, Solvayovy lomy pro milovniky masinek, Karlstejn – ZOO + hrad

  Odpovědět
 12. Doporučuji Zoopark Zájezd a zoopark Olovnice, na obou místech je možná interakce se zvířátky. V Praze pak Toboga herna, Superlandia, Majaland, Krtkův svět nebo různá muzea , Hamleys atd. nápadů i tipů je opravdu hodně

  Odpovědět
 13. U dcery vede Zoo a jaký koliv zoo koutek. V zemědělském muzeu se děti vyřádily. Šestajovice, kde jsou dílničky pro děti a zoo koutek. Z pěších výletů Divoká Šárka, Stromovka, Petřín, kde je i několik hřišť. A na hřišti třeba zmiňovaná Gutovka, Dětský ostrov, Žofín, nebo hřiště u metra Střížkov.

  Odpovědět
 14. Pokud je teplo, rádi navštěvujeme hřiště s vodními prvky – baví nás Roztylské náměstí, Gutovka, vodní trysky různě po Praze (např. u Brumlovky pěkné), chystáme se do Malešického parku, do zoo, do parku Maxe von der Stoela atd.

  Odpovědět
 15. V Praze- Strašnicích je pěkný areál pro malé i větší děti. Jmenuje se Gutovka. Chodíme tam s vnoučaty.
  Nejvíce je baví prostor s vodními hrátkami. Je tam také zázemí s občerstvením.

  Odpovědět
 16. Naši kluci (4, 8 a 11 let) miluji Armádní muzeum na Žižkově, vstup je zdarma, je nově po rekonstrukci a pro milovníky vojenské historie je naprosto perfektní. Děti jsou tam vítané, což je super 😉

  Odpovědět
 17. Telka slaví 70 (super!)
  Dětské muzeum
  Prázdninová skrýšovka s Minorem
  Letem netopýřím světem ve Stromovce

  Odpovědět
 18. Kolotoč na Letné, Minizoo Miličov a přilehlý les, Toulcův Dvůr, Minizoo Hostivař, Stanice přírodovědců Anděl…

  Odpovědět
 19. Nejraději se touláme přírodou, v okolí Prahy zamíříme nejraději z Roztok přes Tiché údolí do Únětic, kde se určitě stavte na výborné koláče u Lasíkû. Z vnitřních prostor doporučujeme Chvalský zámek, kde je teď úžasná putovačka s Rychlými šípy.

  Odpovědět
 20. My jsme s dětmi nadšení z koupaliště v Kralupech n.Vltavou-krásné, čisté,spousta vyžití pro malé i velké a za skvělou cenu!a pohodlně dostupné za 30min z Masarykova nádr. vlakem.

  Odpovědět

Napsat komentář