Verše o Praze pro děti

I verše mohou děti motivovat k procházce Prahou. Nevěříte? Pojďte nahlédnout do básnické sbírky o Praze. Malý pražských chodec je zatím jediná básnická sbírka v nabídce v e-shopu Pražských zkratek.

Akční cena – TADY!

Malý pražský chodec

Autorem je Ondřej Hník, v jehož 60 básních můžete společně s dětmi poznávat krásy Prahy. Inspiruje vás k procházce Prahou – verše vás zavedou na Vyšehrad i Židovský hřibitov, na Karlův most, Malou Stranu,k Loretě, k Národnímu divadlu, na Žofín i Karlovo náměstí, k Tančícímu domu, do Královského letohrádku i do Strahovského kláštera.

Čteme dětem o Praze: Verše o Praze pro děti: Malý pražský chodec

Verše jsou doplněny celostránkovými ilustracemi Jiřího Votruby.

Čteme dětem o Praze: Verše o Praze pro děti: Malý pražský chodec

Oficiální věková hranice je 9 let. Já se nebojím doporučit pro společné čtení i s menšími dětmi.

Básnická sbírka v tomto případě funguje jako průvodce Prahou a díky společnému čtení si můžete připravit trasu procházky. Přináší dětem nejen impuls k přemýšlení, ale zároveň i velké dobrodružství a legraci. Společným čtením můžete seznámit dítě s poezií a zároveň získat základní přehled o Praze.

Čteme dětem o Praze: Verše o Praze pro děti: Malý pražský chodec

Hledáte-li verše o Praze pro školkáčky, nepřehlédněte leporelo Kdo vodí koně po pěší zóně? Napsal jej Jiří Havel, ilustrovala Denisa Wagnerová. Má celkem 10 stran, zaujme nejmenší děti, ale i předškoláky těšící se na výlet do Prahy.

Dětská kniha o Praze: Leporelo Kdo vodí koně po pěší zóně?
Více o knize – TADY!

Tipy na první knihy o Praze

Víte, že dětské knihy o Praze najdete v e-shopu Pražských zkratek? Na jednom místě najdete to nejkrásnější o Praze nejen pro děti – hry, omalovánky, samolepky a řadu dalších aktivit, které vám pomohou poznávat Prahu na procházce i tepla domova.

Napsat komentář