Výlety okolo Prahy: Vestec

Obec Vestec leží jen 15 km jihovýchodně od centra Prahy. V okolí Vesteckého rybníku najdete vše, co potřebujete pro odpočinkový výlet s dětmi. Pojďte nahlédnout.

VÝLETY OKOLO PRAHY: VESTEC – VESTECKÝ RYBNÍK

Volnočasový areál v okolí Vesteckého rybníka pamatuje nejen na děti, ale i rodiče. Najdete zde rybník s lávkou a vyhlídkovými moly, venkovní šachy, interaktivní hřiště, upravený lesopark s prolézačkami i trampolínami.

Program na celé dopoledne zde najdou malé i větší děti. Je to ideální místo na rodinný piknik. Kromě procházky kolem rybníku si zde můžete zaběhat, jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích. Děti nadchne parádní dětské hřiště se skvělým bubínkem i trampolínami.

Kam s dětmi v Praze: Výlety okolo Prahy - Vestec u Prahy

Venkovní tělocvična, sprcha na osvěžení, dostatek místa pro piknik na trávě i ve stínu i veřejné místo pro opékání – tohle vše nabízí okolí Vesteckého rybníku. Na louce najdete veřejné griloviště s přístřeškem a v létě také zamlžovadlo a venkovní pítka.

Kam s dětmi v Praze: Výlety okolo Prahy - Vestec u Prahy

Na cyklostezce do Kunratic (cca 4 km) se můžete zastavit v přístřešku u druhého veřejného griloviště.

Adresář Pražských zkratek: Veřejná ohniště v Praze a okolí

Děti rozhodně nadchnou neobvyklé hrací prvky. 8 různých her si můžete zahrát na tomto hřišti. Zábavnou formou můžete spolu s dětmi procvičit abecedu nebo matematiku. Hry jsou k dispozici zdarma, volba hry se provádí pomocí stisku tlačítka na prostředním sloupku.

Kam s dětmi v Praze: Výlety okolo Prahy - Vestec u Prahy

Planetární stezka začíná u rybníka a je dlouhá 1,5 km. Vede po asfaltové cestě, což oceníte pokud jdete s odrážedlem či koloběžkou. Pozor, stezka není okružní!

Škoda, že stezka seznamuje děti se sluneční soustavu čistě formou informačních cedulí a postrádá jakoukoliv snahu zapojit aktivně děti do poznávání.

Ve všední den dopoledne (pondělí, středa, pátek) je kousek od rybníku otevřena i dětská herna v místní rodinném centru Baráček.

Kam s dětmi v Praze: Výlety okolo Prahy - Vestec u Prahy
Více info o herně najdete na webu RC Baráček.

Praktické informace:
Doprava: Z Opatova trvá cesta autobusem č. 326 jen 12 minut.
Pojedete-li autem, zaparkovat můžete zdarma na ulici U hřiště.
Pozor! Za pěkného počasí zde rozhodně nebudete sami. Kvůli tomuto výletu se oplatí si přivstat a dorazit už brzy dopoledne.

►►►Další tipy na výlety s dětmi v okolí Prahy

Nepřehlédněte tipy na procházky Prahou s dětmi:

✓ Vyšehrad s dětmi ✓Mirákulum v Praze ✓ Svatomikulášská zvonice ✓ Jižní věž katedrály sv. Víta ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář