Zvířata v pražských ulicích

Znáte zvířata z pražských ulic či zahrad? Medvěd, tygr, velbloud, čáp v ulicích Prahy? Ano, v Praze jde najít až desítky zvířat, která trpělivě čekají, až si jich někdo všimne. Fotoalbum na Facebooku se pomalu a jistě rozrůstá, první sto kousků už je zdokumentováno. Pojďte mi pomoci vyfotit 1000 různých zvířat v pražských ulicích a zahradách – podělte se o svůj tip do komentáře.

Sochy, pomníky, mozaiky, klepadla, malby – začněte je s dětmi při procházce cíleně hledat. Tato jednoduchá hra „Objev zvíře“ zjednoduší rodinnou procházku Prahou, neboť dá dětem motivaci k pohybu vpřed. Vyhrává ten, kdo jich najde nejvíc.

Zvláštní bonusový bod je za největší či nejmenší zvíře.

Pravidla upravte s ohledem na věk dětí. Pokud víte, že v dané uličce se ukrývá zvíře na neobvyklém místě, může být rozhodující rychlost hledání, např. najdi tygra schovávajícího se v této ulici.

Chcete se na procházku Prahou připravit předem? Informaci o místu výskytu každého zvířete najdete u popisku v fotky v albu na FB.  ► ► ► Zvířata v pražských ulicích

Vaše fotky můžete zasílat na info(zavináč)prazskezkratky.cz nebo sdílet na Instagramu. Nezapomeňte označit @prazskezkratky.cz #zviratavpraze

Až budete procházet Prahou a hledat zvířata společně s dětmi, možná se vám bude hodit tento pracovní list.

S dětmi v Praze: Kam v Praze za zvířátky

Valdštejnská zahrada s děti: Najdi a spočítej!

Ve Valdštejnské zahradě si můžete zahrát společně s dětmi hledačku Najdi a spočítej! Valdštejnská zahrada, která je určena školkáčkům a malým školákům. Pozor, Valdštejnská zahrada je v zimním období zavřená.

Kam s dětmi v Praze: Valdštejnská zahrada, hledačka zdarma ke stažení: Najdi a spočítej! Valdštejnská zahrada
Zdarma ke stažení na webu Pražských zkratek – TADY!
A kam s dětmi v Praze za živými zvířátky?

Mrkněte na blog Rodinacestuje.cz. Přehlednější seznam ověřených tipů, kam v Praze za zvířátky, nikde jinde nenajdete. Navíc jen u nich na blogu si můžete koupit ebook s 26 známými i méně známými místy se zvířátky, který je doplněn o aktivity pro děti.

Napsat komentář