Průhonický park s dětmi

Hledáte místo pro odpočinkový výlet s dětmi? Nechcete nic plánovat nebo dohledávat? Chcete, aby bylo vše připraveno? Pojďte spolu s dětmi na procházku do Průhonického parku. Ve zkratce jsem shrnula, co všechno je zde připraveno pro rodiny s dětmi.

Kde?

Průhonický park najdete na okraji Prahy, v okrese Praha – západ. MHD je dostupný ze stanice metra C „Opatov“ autobusem číslo 363, 385 do stanice „Průhonice“. Autem po dálnici D1, exit 6 – Průhonice. Z náměstí je vjezd na parkoviště před Průhonickým zámkem.

Parkoviště před hlavním vstupem je levnější než před vstupem do bývalé Obory.
Kdy?

Pokud nemůžete navštívit Průhonický park během všedního dne, oplatí se o víkendu si přivstat. Už velmi brzy po poledni za pěkného počasí může být víkendová procházka zejména na nejkratším okruhu davovou záležitostí. Většímu množství lidí se vyhnete, zamíříte-li do zadní části parku.

Park je otevřen celoročně, otevírací doba se v průběhu roku mění.
Aktuální informace najdete na webu Průhonického parku.

Kam s dětmi v Praze: Průhonický park

Za kolik?
Děti do 6 let mají vstup zdarma.
Rodinné vstupné pro 2 + 2 je 260 Kč (hlavní sezóna), 180 Kč (listopad-březen).
Parkoviště před hlavním vstupem do parku v obci Průhonice: 30 Kč/hodina
Parkoviště před vstupem do 2. části parku (bývalé Obory): 50 Kč/den

S dětmi v Praze: Průhonický park

Pro děti?

Návštěvnické okruhy jsou 3. (nejkratší okruh 2,5 km, nejdelší je 10 km). Děti 6+ nadchne procházka s úkoly v aplikaci Skryté příběhy.  ► ► ►Trasa Nejkrásnější park začíná i končí u zámku.

Kam s dětmi: Průhonický park

Školkáčci i malí školáci ocení hrací kartu Hledej listy, kterou lze zakoupit na pokladně za 15 Kč. Karta obsahuje 4 zastávky na trase. Za splnění úkolů dostanete na pokladně drobný dárek.

Kam s dětmi: Průhonický park


Na pokladně v parku si můžete dětem koupit i průvodce S pastelkami po Průhonickém zámku. S tímto průvodcem se děti rozhodně nudit nebudou. Dozví se něco málo o historii, rostlinách i kompozici,  zapisující si, doplňují, kreslí, a díky samolepkám si mohou vytvořit svůj vlastní park.

S dětmi v Praze: Průhonický park
Další fotky z výletu najdete v FB albu Průhonický park.
Nepřehlédněte další tipy Pražských zkratek pro rodiny s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti?

Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář