Slohovník aneb Praha má styl

Praha, město tisíce věží, je domovem řady architektonických pokladů, které vyprávějí příběhy minulosti. Nyní, díky inovativnímu přístupu Evy Chupíkové, se tyto příběhy otevírají i nejmladším objevitelům. Její kniha Slohovník aneb Praha má styl je nejen průvodcem, ale i hravým společníkem na cestě poznávání historických slohů skrze ikonické památky Prahy.

Slohovník aneb Praha má styl nabízí malým i velkým čtenářům unikátní zážitek. Kniha je plná živých ilustrací a stručných, ale výstižných popisků. Každá stránka je dobrodružstvím, kde se děti mohou stát staviteli a architekty, objevujíc tajemství zdiva, okenních rámů, říms a arkád.

Co dělá tuto knihu výjimečnou, je její interaktivní charakter.

Děti vyzývá k účasti na tvořivých úkolech, jako je malování, vystřihování a lepení, což podporuje jejich kreativitu a zvídavost. Slohovník je nepostradatelným průvodcem pro snadné pochopení a zapamatování různých architektonických stylů.

Tato kniha není jen pro děti. Její obsah a zpracování nadchne i dospělé, které může inspirovat k dalšímu prohlubování svých znalostí o historii a architektuře. Rodiče, kteří se s knihou setkají, často litují, že něco takového neměli k dispozici v dětství, a s nadšením se do ní ponoří i jako dospělí.

V dnešní době, kdy je vzdělávání čím dál více digitální a technologicky zaměřené, přináší kniha Slohovník aneb Praha má styl osvěžující změnu. Nabízí hmatatelný zážitek, který podporuje interaktivní učení a rozvíjí kreativitu.

Eva Chupíková se svým dílem dokázala vytvořit něco, co překračuje hranice běžného vzdělávacího materiálu. Slohovník je dobrodružství, které čeká, aby bylo prozkoumáno. Je to pozvání do světa, kde se historie a umění stávají živými a vzrušujícími, a kde každý může být objevitelem.

Kniha Slohovník aneb Praha má styl oficiálně doporučují pro děti od 9 let. U nás doma jsem nabídla tuto knihu i dětem už ve věku 7 až 8 let. Její interaktivní prvky – výtvarné aktivity a jednoduché, ale poutavé popisy, jsou srozumitelné i pro mladší děti

O Praze pro děti - výprodej v e-shopu Pražských zkratek
Další tipy na knihy o Praze:

Podrobný obrazový průvodce PrahaVerše o Praze pro dětiKomiks o Praze pro dětiPražský zážikový denik

Nevíte, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář