Objevte Zbraslav

Okrajové části Prahy dokáží překvapit svojí nabídkou pro děti, ale i pro dospělé. Na rozdíl od míst v centru Prahy si tady můžete užívat velké lesoparky, pumptracky a spoustu dalšího. Co nabízí Zbraslav?

Jak se nejlépe dostat na Zbraslav?

Vlakem: vlakové nádraží Zbraslav a pak pěšky do centra Zbraslavi (Zbraslavské náměstí), nebo
autobusem MHD ( č. 139, 246)
Autem: z centra Prahy cca 25 minut, parkovací zóny Zbraslav nemá
MHD: autobus ze Smíchovského nádraží (např. č. 129, 361, 241, 318, 390). Každých pět minut jede
některý z uvedených autobusů a cesta na Zbraslavské náměstí trvá cca 14 minut.
Na kole: cyklostezka Výtoň – Zbraslavské náměstí cca 12, 7 km

Co všechno se dá podniknout na Zbraslavi?

Na Zbraslavi toho můžete podniknout opravdu dost. Tato část Prahy se totiž nachází u Vltavy a vede tudy super cyklo stezka s několika občerstvovacími stanicemi – nedoporučila bych ji jen pro úplně pro malé děti a začínající jezdce. Provoz je tu poměrně velký a rychlost cyklistů vysoká. Ve všední dny dopoledne bych se to ale nebála zkusit. Na kolo můžete nasednout na Výtoni a dojet až sem. Pokud se sem vydáte na kole, počítejte s tím, že dítě musí ujet celkem zhruba 26 km – cesta je to ale hezká a poměrné nenáročná, jede se většinou podél řeky, takže žádná náročná stoupání. Více tipů ohledně této cyklostezky najdete ve starším článku Pražských zkratek tady.

Co dalšího na Zbraslavi navštívit s malými a menšími dětmi?

Lesopark Belveder
Hezké místo na procházku, dřevěné chodníčky, studánky, posezení v altánku a procházku můžete zakončit v kavárně Prádelna s příjemným venkovním posezení.
Malý tip: nabízí zde i čerstvé pečivo, výborné jsou hlavně housky. Vyzkoušejte!

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze?

Stromeček Zbraslav
Herna pro děti, ale i místo na dětské oslavy. Nově také venkovní hřiště s příjemným venkovním posezením, kde děti určitě zaujme možnost vyzkoušet si bagrovat. Občas tu také pořádají nějaké akce jako je grilování s hudbou, cestovatelské přednášky a další. Na toaletách jsou dobře připraveny na návštěvu miminek(přebalovací pult) i malých dětí. Více informací najdete tady.

Pražské zkratky  - Kam s dětmi v Praze?
Stromeček Zbraslav – dětská herna
Stromeček Zbraslav – venkovní posezení a dětské hřiště

Pumptrack
Větší děti – od 4 let můžete vzít na místní pump track. Najdete ho tady.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze?

Zámek Zbraslav
Zámek jako takový je aktuálně pro veřejnost zavřený. Navštívit můžete zámecký park a během léta o víkendech také Kostel sv. Jakuba Staršího. Více informací najdete tady.

Schované dětské hřiště v Městské zahradě
Pokud zvolíte procházku Zbraslaví, nezapomeňte se zastavit na tomhle schovaném dětském hřišti
v Městské zahradě. Objevili jsme ho náhodně – pro pohodlné objevování použijte mapu.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze?


Cyklostezka u Vltavy
Již zmiňovaná cyklostezka u Vltavy a mnoho občerstvovacích stanic. Zde doporučím občerstvení U posledního Kelta, kde je k dispozici i dětské hřiště.

Ostatní tipy a gastro tipy
Na Zbraslavi můžete navštívit i další dětská hřiště. Starší děti může zaujmout letní kino Kamínka. S menšími dětmi se venku pohodlně najíte v místní indické restauraci. Dále můžu doporučit místní vyhlášenou restauraci Baba Cucina. A nezapomeňte na již zmíněnou kavárnu Prádelna.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze?


Dalším výletním cílem v této části Prahy může být i Rozhledna na Závisti u Dolních Břežan.

Tento článek pro vás napsala Ivana, máma tříletého rošťáka a malého miminka. Neradi sedí sami doma, ale naopak rádi objevují a poznávají nové kamarády. Ideálně, když je to nestojí moc peněz a zbyde jim na další dobrodružství:) Aktivity rádi střídají, takže se můžete těšit na tipy na výlety do přírody, sportovní akce, ale i výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář