Staroměstská mostecká věž s dětmi

Jeden z nejkrásnějších výhledů na Karlův most je ze Staroměstské mostecké věže. Pojďte spolu s dětmi okouknout mumraj na Karlově most pěkně z výšky.

S dětmi v Praze: Staroměstská mostecká věž

Je nejkrásnější středověkou věží v Evropě a zároveň jednou z nejstarších věží v Praze.

Pokladna je v prvním patře věže. Úzké schodiště Vám nedovolí projít s kočárkem, složený golfový kočárek věřím, že bude možné nechat u pokladen. K dispozici jsou i uložené prostory na batohy.

Prostor na ochozu je poměrně úzký, volné ruce se vám zvlášť při návštěvě s dětmi budou hodit.

Výhled z věže je okouzlující v každém ročním období.

Pražské zkratky: Staroměstská mostecká věž s dětmi
Vyhlídkový ochoz Staroměstské mostecké věže

Stojíte pod Staroměstskou mosteckou věží a nevíte, co ukázat dětem?

Pražské zkratky: Staroměstská mostecká věž s dětmi
Zleva:Karel IV., sv. Vít, Václav IV.

Rozhodně jim neopomeňte ukázat patrona Karlova mosta. Je jím svatý Vít. Má sochu nejen na Staromětské mostecké věži, ale také jeho sousoší najdete přímo na mostě.

Plastiku svatého Víta najdete nad špičatým obloukem brány. Po své pravici má Karla IV., po jeho levici je Václav IV (syn Karla IV.).

Na Karlově mostě stojí Vítova socha, kterou poznáte podle knížecí koruny na hlavě. Budou-li děti pozorně hledat, najdou pod ním nejen lvi a hady, ale také ještěrku.

Svatý Vít je patronem české země, Karlova mostu, Sicílie i Saska. A také patronem včasného probuzení, herců, komiků, tanečníků, hostinských, lékarníků a mladých lidí.

Více o soše svatého Víta na Karlově mostě najdete na webu –TADY!

Muzeum hlavního města Prahy připravilo 3 omalovánky (vystřihovánky) navazané na Staroměstskou věž.

Pražské zkratky: Staroměstská mostecká věž s dětmi
Zdarma ke stažení – TADY!

Návštěva Karlova mostu s dětmi je rodičovskou výzvou bez ohledu na věk dětí. Nepřehlédněte 5 tipů pro procházku na Karlově mostě s dětmi.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Pražský hrad s dětmi ✓Vyšehrad s dětmi ✓Svatomikulášská zvonice ✓Utajená vyhlídka na Prahu ✓Dětská hřiště v centru Prahy  ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most ✓V Praze pro děti zdarma ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář