Staroměstská mostecká věž s dětmi

Jeden z nejkrásnějších výhledů na Karlův most je ze Staroměstské mostecké věže. Pojďte spolu s dětmi okouknout mumraj na Karlově most pěkně z výšky.

Staroměstská mostecká věž

Je nejkrásnější středověkou věží v Evropě a zároveň jednou z nejstarších věží v Praze.

Cena rodinné vstupenky je nejvýhodnější současně se vstupenkou do Muzea hlavního města Prahy – Dům u zlatého prstenu. Je zde stálá expozice Praha Karla IV., která je na české poměry docela interaktivní. Podrobnosti u nás na webu – TADY!

Pokladna je v prvním patře věže. Úzké schodiště Vám nedovolí projít s kočárkem, složený golfový kočárek věřím, že bude možné nechat u pokladen. K dispozici jsou i uložené prostory na batohy.

Na Staroměstské mostecké věži je pro děti je připraven krásný pracovní list (ČJ-AJ). Je součástí etapové hry Klíče k pražským věžím. Nezapomeňte si jej vyžádat na pokladně. Je zdarma.

Prostor na ochozu je poměrně úzký, volné ruce se vám zvlášť při návštěvě s dětmi budou hodit.

Výhled z věže je okouzlující v každém ročním období.

Vyhlídkový ochoz Staroměstské mostecké věže

Stojíte pod Staroměstskou mosteckou věží a nevíte, co ukázat dětem?

Zleva:Karel IV., sv. Vít, Václav IV.

Rozhodně jim neopomeňte ukázat patrona Karlova mosta. Je jím svatý Vít. Má sochu nejen na Staromětské mostecké věži, ale také jeho sousoší najdete přímo na mostě.

Plastiku svatého Víta najdete nad špičatým obloukem brány. Po své pravici má Karla IV., po jeho levici je Václav IV (syn Karla IV.).

Na Karlově mostě stojí Vítova socha, kterou poznáte podle knížecí koruny na hlavě. Budou-li děti pozorně hledat, najdou pod ním nejen lvi a hady, ale také ještěrku.

Svatý Vít je patronem české země, Karlova mostu, Sicílie i Saska. A také patronem včasného probuzení, herců, komiků, tanečníků, hostinských, lékarníků a mladých lidí.

Více o soše svatého Víta na Karlově mostě najdete na webu –TADY!

Muzeum hlavního města Prahy připravilo 3 omalovánky (vystřihovánky) navazané na Staroměstskou věž. Zdarma ke stažení – TADY!

Návštěva Karlova mostu s dětmi je rodičovskou výzvou bez ohledu na věk dětí. Pojďte se na ni připravit spolu s námi! Nepřehlédněte 5 TIPŮ PRO PROCHÁZKU NA KARLOVĚ MOSTĚ S DĚTMI.

Napsat komentář