Nejdelší lev v Praze

Při procházce Prahou můžete potkat řadu lvů. O jednom z nich se říká, že je nejdelší v Praze. Možná už jste kolem něj na Karlově mostě prošli. Třeba jste si jen nevšimli.

Kam v Praze s dětmi: Karlův most s dětmi: Nejdelší lev


Ano, právě na Karlově mostě se nachází údajně nejdelší lev v Praze. Najdete jej v soklu pod sochou patrona Karlova mostu. A není to jen tak ledajaký sokl! Má podobu jeskyně, ze které vylézají lvi. Jeden z nich dokonce olizuje nohy mladíkovi stojícímu na ní. Nejspíš na znamení toho, že tento mladík je ochráncem země české.

Kam v Praze s dětmi: Karlův most s dětmi: Nejdelší lev
Úkol pro děti: Jaké další zvířata na jeskyni najdete? Správná odpověd: had, ještěrka

Jmenuje se svatý Vít a je nejen patronem českého národa, ale i Karlova mostu. Navíc je i patronem mladých lidí, tanečníků, herců, komiků, vinařů, hostinských, lékárníků, kovářů, sládků a horníků. Je pomocníkem němých a hluchých a lidí trpících epilepsií. Je také vzýván při léčení neplodnosti, očních a ušních onemocnění. Zcela ojedinělý je jeho patronát nad včasným probuzením.

KARLŮV MOST – SVATÝ VÍT

Sousoší sv. Víta najdete téměř před Malostranskou mosteckou věží, jeho autorem je Ferdinand Maxmilián Brokoff.

Kam v Praze s dětmi: Karlův most s dětmi: Nejdelší lev
Karlův most – Svatý Vít

První patron české země sv. Vít pocházel ze Sicílie. V době pronásledování křesťanů byl ve velmi mladém věku umučen. Jen v Evropě je skoro sto padesát míst, kde jsou uchovávány jeho ostatky. Jedním z míst je i svatovítkovská katedrála.

Jeho životní příběh si můžete přečíst s dětmi v knize Jana Žáčka – Karlův most. Kniha dovede děti příjemnou formou ke znalostem českých dějin.

Kam v Praze s dětmi: Karlův most s dětmi: Nejdelší lev
Podrobnosti o knize – TADY!

Hledáte další tipy, co ukázat dětem na Karlově mostě? Sledujte náš Instagram nebo hastag  #karluvmostsdetmi, kde pravidelně najdete inspiraci, co určitě nemůžete na Karlově mostě s dětmi přehlédnout.

Karlův most s dětmi: Nejdelší lev v Praze

Karlův most

Staroměstská mostecká věž

Nepřehlédněte další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Karlovo náměstí

Vyšehrad s dětmi

Po stopách Golema

Botanická zahrada PF UK

Národní muzeum

V Praze pro děti zdarma

Napsat komentář