Adresář: Kam k vodě v Praze a okolí

Kam na koupaliště s dětmi v Praze a okolí? Pojďte se inspirovat, tento nově vznikající seznam koupališť vám pomůže najít to nejlepší pro vás a vaše děti.

Koupaliště, biotopy a rybníky v Praze

Aktuální informace je třeba před návštěvou ověřit na příslušných webových stránkách.

Praha 4, Koupaliště Lhotka

V docházkové vzdálenosti od autobusové zastávky Lhotka nebo Novodvorská najdete koupací jezero o rozloze 5 570 m2 ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. K dispozici jsou i šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.
Web

Pražské zkratky - kam s dětmi v Praze: Kam na koupaliště v Praze a okolí
Praha 9, Klánovice

Koupaliště Klánovice má pro vás připraven bazén 25 x 15 m a 14 x 20 m s pozvolným vstupem do vody, brouzdaliště pro nejmenší 4 x 4 m, moderní sociální zařízení, převlékárny, bohaté občerstvení a dvě zahrádky.
Web

Pražské zkratky - kam s dětmi v Praze: Kam na koupaliště v Praze a okolí
Praha 22, Praha – Kolovraty

Koupaliště Kolovraty prošlo nedávno nákladnou rekonstrukcí a výsledkem velmi příjemné koupaliště pro rodiny s dětmi. K dispozici je nejen plavecký bazén, lehátka, sauna, ale je připraven i bazén pro děti. Oba bazény jsou vyhřívané Dětský bazén mívá 28 °C.

Problémem může být parkování (veřejné parkoviště najdete u vlakové stanice směrem na Prahu), zvažte raději příjezd vlakem. Z Hlavního nádraží trvá cesta cca 18 minut.

Web

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze a okolí - Kam na koupaliště - Koupaliště Kolovraty


Výlet vlakem do KolovratPraha – Lipany

Ochladit se můžete v létě i lipanském biotopu. Místní molo je ideální místo pro pozorování žab. Desítky žab a blatouchů vám umožní zapomenout, že jste pořád ještě v Praze.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze a okolí - Kam na koupaliště - Biotop Lipany


Koupaliště, biotopy, rybníky a jezera v okolí Prahy

Čestlice

Aquapalace Praha má ideální polohu na okraji hlavního města Prahy na trase D1. Můžete se tady svézt na nejdelším toboganu v ČR, děti nadchne divoká řeka i vlnobití. Bazény i aktivity zde najdete pro nejmenší, školkové děti, malé i velké školáky. Do článku jsem přidala i praktický tip, jak se vyhnout frontě u pokladny.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze a okolí - Kam na koupaliště - Aquapalace Praha
Tipy pro návštěvu s dětmi najdete na webu – TADY!
Říčany

Víte, že v Říčanech najdete prvorepublikovou plovárnu Jureček? Kdysi ji navštěvoval i Oldřich Nový. Pojďte nahlédnout a naplánujte si celodenní výlet do Říčan.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze a okolí - Říčany - Plovárna Jureček
Více o návštěvě plovárny najdete na webu – TADY!
Vyžlovka

Na příjemném a klidném místě u břehu Vyžlovského rybníka je možné (kromě koupání a slunění) zahrát plážový volejbal a zapůjčit si paddleboardy. Součástí koupaliště je malá restaurace s občerstvením otevřená po celou sezónu od 10 h do večera. Více info – TADY!

Jezero Lhota

Jen 20 minut od Černého mostu najdete jezero Lhota. V létě jsou zda davy, ale stačí polojasno a už si můžete pláž užít v klidu a bez davů. Pozor z parkoviště je vstup možný 2 vchody, ten víc vpravo má levnější vstup.
Vstup zdarma je možný i ze soukromých pozemků – více info na FB – TADY!

Jaké je vaše oblíbené místo u vody v Praze a okolí? Sdílejte svůj tip do komentáře, inspirujme se navzájem.

Napsat komentář