Na kole s dětmi do Říčan

Hledáte trasu pro cyklovýlet s dětmi? Cyklostezku, kterou zvládnete i se začínajícími cyklisty? Říčany jsou ideálním výletním cílem v okolí Prahy. Tento výlet začíná v Praze a končí v Říčanech u rybníku Marvánek. Pojďte se mrknout, co vše můžete vidět a zažít během tohoto výletu na kole s dětmi. Trasa je navíc vhodná i pro kočárek či odrážedla.

Okolo Prahy: Cyklostezka Kolovraty – Říčany

Začátek výletu:
Praha – Kolovraty, prodloužit si ji můžete z Uhříněvsi, popř. se staršími školáky můžete vyrazit už od Hostivařské přehrady.

Kam v Kolovratech s dětmi

Konec výletu:
Vrátit se můžete nazpět do Kolovrat, popř. Uhříněvsi. Pokud se zdržíte v Říčanech déle, nevadí. Nízkopodlažní vlak ze stanice Říčany vás odveze do centra Prahy na Hlavní nádraží za 24 minut. Nastoupíte-li do vlaku až v Kolovratech, ušetříte jízdné za kola. Doprava kol a koloběžek je v rámci Prahy zdarma.

Přijedete-li autem do Kolovrat, parkovat můžete u vlakové stanice nebo u Infocentra.

Cca 6 km:
Kolovraty (koupaliště) – Dětské hřiště (Občerstvení Sněžka) – Mlýnský rybník (hřiště) – Marvánek

Cyklostezku vedoucí do Říčan najdete, když půjdete v Kolovratech podél koupaliště. Ještě před příjezdem k Mlýnskému rybníku máte možnost zastavit na dětském hřišti a využít občerstvení Sněžka.

Pražské zkratky: okolí Prahy - Říčany s dětmi
Více o občerstvení vedle hřiště najdete na FB Cyklosněžka.

Hned za Cyklosněžkou minete 50. rovnoběžku, která spojuje Říčany s městy jako je Krakov, Charkov či Winnipeg.

Pražské zkratky: cyklostezka - 50. rovnoběžka

Pokračujte směr Mlýnský rybník. Frekventovanou silnici 101 podjedete a pak vás už čeká dřevěný chodník až k hrázi Mlýnského rybníka. Na hrázi se vydejte vpravo. Najdete zde další hřiště (hřiště Kolovratská).

Pražské zkratky: okolí Prahy - Říčany s dětmi

Nepřehlédněte, že i tady na Mlýnském rybníku funguje půjčovna lodiček. Kolem hřiště pokračujte po cyklostezce až k Marvánku. Ten nadchne nejen děti, ale i dospělé.

Cestou k Marvánku minete i dopravní hřiště, které najdete v ulici Na Obci. Otevřeno má denně od 8.00 do 21.00 hodin. Vstup je zdarma.

Pražské zkratky: Dopravní hřiště v Říčanech
Přesné umístění hřiště najdete – TADY!

U rybníku Marvánek najdete restauraci s dětským hřištěm a minigolfem s devíti jamkami. Děti rozhodně nadchne malý vodní svět. Během víkendu je zde rušno.

Pražské zkratky: okolí Prahy - Říčany s dětmi

Marvánek byl podobně jako další říčanský rybník Jureček kdysi vyhledávaným letoviskem pražských rekreantů. Nedávno prošel revitalizací. Vodní park je loňská novinka.

Pražské zkratky: Vodní park u Marvánku

Kam dál s dětmi v Říčanech?

CaféGusto najdete přímo na Masarykově náměstí. Kromě zmrzliny, děti ocení i výborné wafle a malý dětský koutek.

GabiCafé, Komenského náměstí 1910 (kousek od říčanského muzea), nabízí vyhlášené snídaně široko daleko. Ve všední dny mají otevřeno od 8,00, o víkendu od 9,00.

Pražské zkratky: GabiCafé Říčany
GabiCafé na Instagramu.

Muzeum Říčany je otevřeno každý den od 14.00 do 18.00 hodiny. Ve stejný čas funguje i zahrada. Za návštěvu stojí i místní obchůdek, který nabízí originální dárky pro děti i dospělé, tvořící sady i zajímavou literaturu. Nepřehlédněte i muzeem připravenou Astrostezku.

Kam pokračovat?

Pumptrack s asfaltovým povrchem najdete ve sportovním areálu u ZŠ U Říčanského lesa, který je veřejnosti volně přístupný. V areálu najdete nejen pěkné dětské hřiště, ale i hřiště pro parkour, atletický ovál i lezeckou stěnu. K dispozici je veřejné WC i občerstvení.

Za tímto sportovním areále pak můžete opět pokračovat lesní cyklostezkou až na plovárnu Jureček. Najdete zde travnatou pláž, restauraci s letní terasou, kiosek i dětské hřiště. Využít můžete také venkovní stolní tenis nebo hřiště na plážový volejbal.

Pro návrat do Kolovrat můžete využít cyklostezku vedoucí od nákupního centra, nebo využijete stejnou trasu. Dětských hřišť pro zastávku je zde více než dost.

Cyklovýlety s dětmi:

Podléský rybníkRozhledna na mostěVýlet do Kolovrat

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář