Aquapalace Praha s dětmi

Aquapalace Praha je největší aquapark ve střední Evropě. Už jste jej s dětmi navštívili? Pokud ne, pojďte nahlédnout. Přidala jsem i praktický tip, jak se vyhnout frontě u pokladny.

Aquapalace Praha s dětmi

Aquapalace Praha má ideální polohu na okraji hlavního města Prahy na trase D1. Můžete se tady svézt na nejdelším toboganu v ČR, děti nadchne divoká řeka i vlnobití. Bazény i aktivity zde najdete pro nejmenší, školkové děti, malé i velké školáky.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší

Aquapalace nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie, a proto je i připraven na návštěvníka v každém věku. A začíná to už v šatnách, kde najdete přebalovací pulty, ohrádky i rodinné šatny. Najdete je v sekci E. Pokud nepotřebujete přebalovací pult ani ohrádku oceníte sekci D, jejíž východ je u plaveckého bazénu. Dovnitř můžete i s kočárkem, pokud má čistá kola. Nebo naopak ihned u recepce si zdarma můžete vypůjčit golfový kočárek.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší
Čas návštěvy je rozhodující!

Přijít ihned po otevírací době se oplatí – oceníte ticho i čistotu. V plaveckém bazénu můžete mít dráhu jen pro sebe.

Palác pokladů s pirátskou lodí a umělým vlnobitím ocení zejména nejmenší děti. Během víkendového animačního programu si dospělí tady příliš neodpočinou. Děti sice budou dostatečně zabavené, ale animační program zde „jede“ hodně nahlas. Aktuální program zjistíte na FB. Bez animačního programu je to ideální místo pro rodiny s dětmi. Většina dětí se zde zabaví sama a z vás se stane pouhý pozorovatel.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace Praha , Když v Praze prší

Zimomřivci ocení bazén s rybičkami, neboť je zde nejteplejší voda. Přijďte na devátou a máte bazén jen pro sebe.

Teplota vody je zde 33 °C.

V Paláci pokladů najdete i brouzdaliště pro nejmenší děti. Nevýhodou je víkendový animační program, který je velmi hlučný.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší

Plánujete-li odpolední spánek dětí, neusazujte se v Paláci pokladů. Zamiřte k plaveckému bazénu. Najdete zde zázemí, kde může proběhnout odpolední siesta bez zvukové kulisy animačního programu.

Ve speciální relaxační zóně (venku i uvnitř) si můžete předem rezervovat místa. Family bed je v ceně 999 Kč včetně mísy ovoce a láhve sektu.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší

Místní restaurace vás zachrání před hladem, ale nečekejte zázraky. V nabídce najdete masové kuličky, pizzu, špagety, apod. Dětské menu nabízí ovocné knedlíky nebo smaženou klasiku. Nenajdete zde žádné domácí limonády, ale jen přeslazené nápoje nebo vodu v plastové láhvi. Radost vám udělá místní cukrárna, která nabízí nejen zmrzlinu, ale i palačinky.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší

Venkovní areál nabízí kromě dětského brouzdaliště i malé dětské hřiště. K dispozici je dostatečný počet lehátek, které jsou zdarma.

Na tobogánech a skluzavkách si můžete užít více jak 1 km jízdy.  21 tobogánů a skluzavek nadchne zejména školáky. Pozor, každý tobogán má svoji minimální věkovou hranici.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší

K dispozici je i krásný dětský koutek, kde vám zdarma pohlídají děti. Nezapomeňte jim vzít oblečení, ve kterém jim bude v koutku rozhodně lépe.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace - Když v Praze prší
Praktické info:

Web

  • Děti do 100 cm mají vstup zdarma.
    Tip pro případ velké řady u pokladen: Vstupenku si můžete zakoupit i v Aquashopu, který najdete hned vedle pokladen.
  • S kočárkem můžete dovnitř, je třeba mít čistá kola.
  • K cestě do Aquapalace Praha můžete využít pravidelnou linku AQUABUS, který jezdí denně na trase Chodov – Opatov (zastávka metra trasy C) – Aquapalace Praha a zpět

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze
Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Pražský hrad s dětmi ✓Vyšehrad s dětmi ✓Svatomikulášská zvonice ✓Utajená vyhlídka na Prahu ✓Dětská hřiště v centru Prahy  ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most ✓V Praze pro děti zdarma ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti