Letní příměstské tábory

Přemýšlíte nad programem dětí během letních prázdnin? Zvažujete příměstský tábor? Podívejte se na můj seznam příměstských táborů.

Kam s dětmi v Praze: LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY – 2022

Nabídka příměstských táborů v Praze je rozdělena podle věku, postupně budu přidávat další tipy. Máte svůj oblíbený tábor? Sdílejte svůj tip v komentáři. Inspirujme se navzájem.

Pro nejmenší děti (do 6 let)

Praha – Horní Počernice, Rodinné a komunitní centrum Mumraj

Letní příměstská školička připraví dětem báječné zážitky se skřítkem Mumrajdou. Děti čeká týden plný zábavy, her, hudebních i výtvarných aktivit, který završí karnevalem a cestou za pokladem.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze: Příměstské tábory v Praze v roce 2022

Praha 2, Komunitní centrum JAHODA

V centru Prahy jen kousek od Karlova náměstí mohou děti zažít týden pod názvem Pohádkové dobrodružství. Navštíví Muzeum strašidel, Galerii České televize a další zajímavá místa v Praze spojená s pohádkovými postavami nebo strašidly. Těšit se mohou na vyrábění loutky z vařečky a připraví si pohádkovou stezku odvahy.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze: Příměstské tábory v Praze v roce 2022

Pro nejmenší děti je i připraven týden s názvem Příroda kolem nás. Během tohoto týdne bude děti provázet Ferda Mravenec, který jim poví o tom, jaká příroda je kolem nás ve městě. Nebude chybět návštěva ZOO Chuchle, parky kolem komunitního centra (Botanická zahrada, Riegrovy sady, Vyšehrad). Budou tvořit z přírodních materiálů a naučí se, jak se chovat v přírodě.

DDM Praha 4

Půldenní příměstský tábor Léto s předškoláky u Vltavy je připraven pro děti ve věku 4 až 6 let přímo v areálu Vltavanů. Pro děti je připravena hra – Čáryfuk a jeho kouzla. Budou pomáhat Čáryfukovi najít ztraceného kamaráda Touchwooda, který se záhadně ztratil v čase. K hledání využijí všech možných čar, kouzel a pokusů, aby se Čáryfuk zase vrátil do bezpečí své jeskyně i se svým nejmilejším přítelem žabákem.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze: Příměstské tábory v Praze v roce 2022

Praha – Vinoř, Kbely a Horní Měcholupy, Brick by Brick

Centrum kreativního vzdělávání Brick by Brick připravilo na 3 různých místech tábory s oblíbenými kostkami LEGO DUPLO®! Jsou určeny pro děti ve věku 4 až 6 let. V programu se střídají pohybové a tvořivé aktivity – to vše pod vedením zkušeného táborového vedoucího a specializovaného lektora. 

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze: Příměstské tábory v Praze v roce 2022

Pro školáky 6 až 10 let

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze: Příměstské tábory v Praze v roce 2022

Praha 2, Komunitní centrum JAHODA

Objevovat Prahu mohou děti v týdnu pod názvem Pražští detektivové. Tento týden budou děti navštěvovat pražská zákoutí a jako detektivové vyšetřovat různé případy. Navštíví historické památky v okolí komunitního centra – Faustův dům, porodnice Apolinář, Vyšehrad. Děti budou mít i možnost zkoumat otisky prstů a připraveny jsou i další aktivity spojené s vyšetřováním.

Praha – Vinoř, Kbely a Horní Měcholupy, Brick by Brick

Centrum kreativního vzdělávání Brick by Brick připravilo pro děti ve věku 6 až 12 let na 3 různých místech tábory s oblíbenými kostkami LEGO®! Některé v sobě zahrnují i výuku angličtiny. Zdokonalí nejen své technické schopnosti, ale i jazykové.

Pro školáky 10 až 15 let

Praha 4, Areál Vltavanů

DDM Praha 4 má v nabídce i příměstské tábory pro starší děti. Zaujal mě často nejen samotný program, ale i cena. V nabídce je např. Příměstský cyklistický tábor pro děti ve věku 10 až 16 let, který má pro děti připraven výlety do okolí, tj. Chuchle, Davle, Krčský les, Prokopské údolí. Jeho cena je 2000 Kč a úschova jízdních kol přes noc je zajištěna, takže odpadá případné každodenní převážení kola.

Poslední volné místo je na příměstské táboře – Případ Sherlocka Holmese pro děti ve věku 12 až 14 let.

Kompletní přehled příměstských táborů, které pořádá DDM Praha 4, najdete TADY!


Organizujete zajímavý příměstský tábor v Praze? Napište mi na e-mail info(zavináč)prazskezkratky.cz

Napsat komentář