Když v Praze prší

Kam s dětmi, když v Praze prší? Pojďte se inspirovat. Záměrně jsem tipy nerozdělila podle věkové kategorie, neboť ve většině z nich najdete speciálně vyhrazený prostor i pro nejmenší děti.

Kam s dětmi v Praze, když prší

S dětmi do 5 let se nejspíš nevyhnete dětské herně. Nemusíme ji však hledat jen v obchodních centrech. Ty nejkrásnější bývají často součástí výstavy v muzeu či galerii. Navíc vstup do těchto prostor bývá často pro děti zdarma.

Náprstkovo muzeum – Výstava Doma na Sibiři

Ačkoliv mám zkušenost, že Náprstkovo muzeum umí udělat zajímavou interaktivní výstavu i pro školkové děti, současné expozice v této chvíli zapojují děti zcela minimálně. Velkým překvapením je pak tento krásný prostor pro nejmenší děti, který je součástí výstavy Doma na Sibiři. I přes nepříznivé počasí jsme zde nikoho nepotkali.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze

Národní muzeum

V Nové budově Národního muzea byla nedávno otevřena odpočinková zóna Myšárium, která je inspirována příběhem z knihy Dlouhá noc muzejní myši.

Návštěva Národního muzea s dětmi bude zcela určitě náročnější než čekáte. Inspirace a tipy, jak se připravit na návštěvu muzea s dětmi najdete i tady na webu.

Inspirace a tipy: Národní muzeum s dětmi – TADY!
Galerie ocelových figurín

Galerie je prvním místě na světě, kde můžete vidět sochy z recyklovaných součástek. A nejen vidět! Můžete se všeho dotýkat nebo se vyfotit se svým oblíbeným hrdinou. Sochy jsou inspirované pohádkami, komiksy, sci-fi a auto-moto světem.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze
Více info na webu Galerie ocelových figurín – TADY!

Galerie nadchne malé i velké školáky, nebála bych se vzít i předškoláky. Vše je opravdu volně přístupné, děti nebude nikdo napomínat, aby na nic nesahaly.

Hop aréna v Čestlicích

Na okraji Prahy najdete největší trampolínové centrum v České republice. Víte, že má připravený prostor i pro nejmenší děti?

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze

Zaskákat si tak můžete i se smíšenou věkovou skupinou dětí. Zatímco starší dětí využijí celý prostor, pro nejmladšího potomka oceníte chráněný prostor s malými trampolínami.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze
Více o návštěvě Hop Arénu najdete u nás na webu – TADY!
Aquapark

Na mém seznamu nemůže chybět Aquapark v Čestlicích. Navzdory tomu, že místní animační program je s ohledem na hlasitost nesmírně vyčerpávající pro rodiče, děti jsou nadšené v každé věku.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze
Tipy pro návštěvu aquaparku najdete na webu – TADY!


Tip pro případ velké řady u pokladen: Vstupenku si můžete zakoupit i v Aquashopu, který najdete hned vedle pokladen.


Věž Staroměstské radnice

Výhled ze Staroměstské věže stojí za to skoro v každém počasí. Netřeba se bát ani jemného mrholení, naopak právě zde se můžete schovat před malou dešťovou přeháňkou. Ochoz je zastřešený. Na tomto webu už jsem shrnula ve zkratce všechny praktické tipy, nezapomněla jsem ani na nejbližší hřiště a zmrzlinu.

Kam v Praze s dětmi: Staroměstská radnice, věž Staroměstské radnice
Inspirace a tipy: Věž Staroměstské radnice s dětmi – TADY!
Výstava Praha hoří!

Schovat před deštěm se můžete i v Novomlýnské vodárenské věži. Cestou do nejvyššího patra si můžete prohlédnout výstavu Praha hoří! Pomocí multimediálních prvků vás výstava seznámí s úlohou vodárenských věží, tematikou ohně nebo příběhy pražských hasičů. 

Kam s dětmi v Praze: Když v Praze prší, Novomlýnská nádrž
Děti do 5 let mají vstup zdarma.

Výstava zaujme dospělé i děti ve školním věku, nebála bych se vzít i předškoláka. Navíc z věže je krásný výhled na Prahu. I zde, stejně jako na věži Staroměstské radnice, platí akce Ranní sleva: 50 % ze vstupného každý den vždy první hodinu po otevření, tj. v době od 10.00 do 11.00 hod. (pondělí až neděle).

Výstava Praha Karla IV. – středověké město

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky, ale i dospělé. Celá expozice je na české poměry opravdu hodně interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nejspíš nikde jinde neuvidíte. Výstavu najdete v domě U Zlatého prstenu, jen kousek od Staroměstského náměstí. Její součástí je i středověká herna.

Kam v Praze s dětmi, Když v Praze prší, Praha Karla IV.
Inspirace a tipy: Praha Karla IV. – TADY!
Zemědělské muzeum

Zemědělské muzeum je v této chvíli nejlépe připravené muzeum pro rodiny s děti v Praze. Nenechte se odradit názvem a rozhodně si vyčleňte více než 2 hodiny času. S nejmenšími dětmi rozhodně nezačínejte v nejnižším podlaží u traktorů, neboť se jim odtud nebude chtít odejít.

Pražské pasáže – páternostery

Zastihla vás letní dešťová přeháňka na Václavském náměstí? Schovejte se do pasáže paláce Lucerna a ukažte dětem páternoster.

Kam s dětmi v Praze: Když v Praze prší

►►►Seznam veřejně dostupných páternosterů v Praze

A kam se chodíte v Praze schovat před deštěm vy? Sdílejte svůj tip, inspirujme se navzájem.

O Praze pro děti

Další tipy kam v Praze s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma

Napsat komentář