Když v Praze prší

Kam s dětmi, když v Praze prší? Pojďte se inspirovat. Záměrně jsem tipy nerozdělila podle věkové kategorie, neboť ve většině z nich najdete speciálně vyhrazený prostor i pro nejmenší děti.

Kam s dětmi v Praze, když prší

S dětmi do 5 let se nejspíš nevyhnete dětské herně. Nemusíme ji však hledat jen v obchodních centrech. Ty nejkrásnější bývají často součástí výstavy v muzeu či galerii. Navíc vstup do těchto prostor bývá často pro děti zdarma.

Náprstkovo muzeum – Výstava Doma na Sibiři

Ačkoliv mám zkušenost, že Náprstkovo muzeum umí udělat zajímavou interaktivní výstavu i pro školkové děti, současné expozice v této chvíli zapojují děti zcela minimálně. Velkým překvapením je pak tento krásný prostor pro nejmenší děti, který je součástí výstavy Doma na Sibiři. I přes nepříznivé počasí jsme zde nikoho nepotkali.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze

Národní muzeum

V Nové budově Národního muzea byla nedávno otevřena odpočinková zóna Myšárium, která je inspirována příběhem z knihy Dlouhá noc muzejní myši.

Návštěva Národního muzea s dětmi bude zcela určitě náročnější než čekáte. Inspirace a tipy, jak se připravit na návštěvu muzea s dětmi najdete i tady na webu.

Inspirace a tipy: Národní muzeum s dětmi – TADY!
Hop aréna v Čestlicích

Na okraji Prahy najdete největší trampolínové centrum v České republice. Víte, že má připravený prostor i pro nejmenší děti?

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze

Zaskákat si tak můžete i se smíšenou věkovou skupinou dětí. Zatímco starší dětí využijí celý prostor, pro nejmladšího potomka oceníte chráněný prostor s malými trampolínami.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze

Aquapark

Na mém seznamu nemůže chybět Aquapark v Čestlicích. Navzdory tomu, že místní animační program je s ohledem na hlasitost nesmírně vyčerpávající pro rodiče, děti jsou nadšené v každé věku.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze


Tip pro případ velké řady u pokladen: Vstupenku si můžete zakoupit i v Aquashopu, který najdete hned vedle pokladen.


Věž Staroměstské radnice

Výhled ze Staroměstské věže stojí za to skoro v každém počasí. Netřeba se bát ani jemného mrholení, naopak právě zde se můžete schovat před malou dešťovou přeháňkou. Ochoz je zastřešený. Na tomto webu už jsem shrnula ve zkratce všechny praktické tipy, nezapomněla jsem ani na nejbližší hřiště a zmrzlinu.

Kam v Praze s dětmi: Staroměstská radnice, věž Staroměstské radnice
Inspirace a tipy: Věž Staroměstské radnice s dětmi – TADY!

Výstava Praha Karla IV. – středověké město

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky, ale i dospělé. Celá expozice je na české poměry opravdu hodně interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nejspíš nikde jinde neuvidíte. Výstavu najdete v domě U Zlatého prstenu, jen kousek od Staroměstského náměstí. Její součástí je i středověká herna.

Kam v Praze s dětmi, Když v Praze prší, Praha Karla IV.
Inspirace a tipy: Praha Karla IV. – TADY!
Zemědělské muzeum

Zemědělské muzeum je v této chvíli nejlépe připravené muzeum pro rodiny s děti v Praze. Nenechte se odradit názvem a rozhodně si vyčleňte více než 2 hodiny času. S nejmenšími dětmi rozhodně nezačínejte v nejnižším podlaží u traktorů, neboť se jim odtud nebude chtít odejít.

Pražské pasáže – páternostery

Zastihla vás letní dešťová přeháňka na Václavském náměstí? Schovejte se do pasáže paláce Lucerna a ukažte dětem páternoster.

Kam s dětmi v Praze: Když v Praze prší

►►►Seznam veřejně dostupných páternosterů v Praze

A kam se chodíte v Praze schovat před deštěm vy? Sdílejte svůj tip, inspirujme se navzájem.

O Praze pro děti

Napsat komentář