Když v Praze prší

Kam s dětmi, když v Praze prší? Pojďte se inspirovat. Záměrně jsem tipy nerozdělila podle věkové kategorie, neboť ve většině z nich najdete speciálně vyhrazený prostor i pro nejmenší děti.

Kam s dětmi v Praze, když prší

S dětmi do 5 let se nejspíš nevyhnete dětské herně. Nemusíme ji však hledat jen v obchodních centrech. Ty nejkrásnější bývají často součástí výstavy v muzeu či galerii. Navíc vstup do těchto prostor bývá často pro děti zdarma.

Tipy na herny, které zaujmou děti i rodiče najdete v adresáři Pražských zkratek – HERNY PRO DĚTI.

Návštěvnické centrum ČNB

Seznamte se s Českou národní bankou a v expozici plné interaktivních prvků a her poznejte její roli v našem každodenním životě. V Návštěvnickém centru České národní banky si ověříte pravost bankovek ve své peněžence, zažijete jednání bankovní rady, roztočíte mozkové závity u zábavných kvízů a křížovek, vyfotíte se se zlatou stomilionovou mincí, která váží přes 130 kg nebo zkusíte si zvednout zlatou cihlu v hodnotě 17 000 000 Kč.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze - Návštěvnické centrum ČNB (zdarma v Praze)
Více info – TADY!
Galerie digitálního a audiovizuálního umění Lumia exhibition

Nechte se vtáhnout do světa digitální imaginace na interaktivní výstavě, která posouvá hranice vnímání a fantazie. Najděte svůj příběh světla ve tmě a hrajte si s ním. Zapojte všechny smysly a nechte se unášet současným audiovizuálním uměním.

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi: Lumia Gallery
Králíček / Kavárna pro všechny

Hledáte kavárnu s dětskou hernou? Na kafe a skvělý dortík společně s dětmi udělejte výlet do Radotína. Najdete zde rodinnou kavárnu s dětským koutkem, pojďte nahlédnout. Kavárnu Králíček najdete v docházkové vzdálenosti od vlakového nádraží Praha – Radotín. Nejbližší autobusová zastávka je Nádraží Radotín nebo Prvomájová (244 ze Smíchovského nádraží, 120 z Poliklinika Barrandov).

Když v Praze prší: S dětmi v Praze: Králíček/Kavárna pro všechny
Více o návštěvě kavárny Králíček najdete na webu – TADY!
Národní muzeum

V Nové budově Národního muzea najdete i odpočinkovou zónu Myšárium, která je inspirována příběhem z knihy Dlouhá noc muzejní myši. Návštěva Národního muzea s dětmi bude zcela určitě náročnější než čekáte. Inspirace a tipy, jak se připravit na návštěvu muzea s dětmi najdete i tady na webu.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Národní muzeum
Inspirace a tipy: Národní muzeum s dětmi – TADY!
Galerie ocelových figurín

Galerie je prvním místě na světě, kde můžete vidět sochy z recyklovaných součástek. A nejen vidět! Můžete se všeho dotýkat nebo se vyfotit se svým oblíbeným hrdinou. Sochy jsou inspirované pohádkami, komiksy, sci-fi a auto-moto světem.

►►►Sleva na vstupné do Galerie ocelových figurín

Galerie nadchne malé i velké školáky, nebála bych se vzít i předškoláky. Vše je opravdu volně přístupné, děti nebude nikdo napomínat, aby na nic nesahaly.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze
Více info na webu Galerie ocelových figurín – TADY!
Zábavní park Superland spousta atrakcí pro malé i větší děti

Na ploše velké 2500 m² je v zábavním parku Superland nespočet atrakcí pro nejmenší caparty, ale i pro ty odrostlejší raubíře.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Superland
►►►Sleva na celodenní vstup do zábavního parku Superland – TADY!
Aquapark Praha

Na mém seznamu nemůže chybět Aquapark v Čestlicích. Navzdory tomu, že místní animační program je s ohledem na hlasitost nesmírně vyčerpávající pro rodiče, děti jsou nadšené v každé věku.

Když v Praze prší: Kam s dětmi v Praze
Tipy pro návštěvu aquaparku najdete na webu – TADY!


Tip pro případ velké řady u pokladen: Vstupenku si můžete zakoupit i v Aquashopu, který najdete hned vedle pokladen.


Věž Staroměstské radnice

Výhled ze Staroměstské věže stojí za to skoro v každém počasí. Netřeba se bát ani jemného mrholení, naopak právě zde se můžete schovat před malou dešťovou přeháňkou. Ochoz je zastřešený. Na tomto webu už jsem shrnula ve zkratce všechny praktické tipy, nezapomněla jsem ani na nejbližší hřiště a zmrzlinu.

Kam v Praze s dětmi: Staroměstská radnice, věž Staroměstské radnice
Inspirace a tipy: Věž Staroměstské radnice s dětmi – TADY!
Výstava Praha hoří!

Schovat před deštěm se můžete i v Novomlýnské vodárenské věži. Cestou do nejvyššího patra si můžete prohlédnout výstavu Praha hoří! Pomocí multimediálních prvků vás výstava seznámí s úlohou vodárenských věží, tematikou ohně nebo příběhy pražských hasičů. 

Kam s dětmi v Praze: Když v Praze prší, Novomlýnská nádrž
Děti do 5 let mají vstup zdarma.

Výstava zaujme dospělé i děti ve školním věku, nebála bych se vzít i předškoláka. Navíc z věže je krásný výhled na Prahu. I zde, stejně jako na věži Staroměstské radnice, platí akce Ranní sleva: 50 % ze vstupného každý den vždy první hodinu po otevření, tj. v době od 10.00 do 11.00 hod. (pondělí až neděle). Otevřeno od dubna do prosince.

Výstava Praha Karla IV. – středověké město

Pozor, výstava je až do konce července 2024 zavřena.

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky, ale i dospělé. Celá expozice je na české poměry opravdu hodně interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nejspíš nikde jinde neuvidíte. Výstavu najdete v domě U Zlatého prstenu, jen kousek od Staroměstského náměstí. Její součástí je i středověká herna.

Kam v Praze s dětmi, Když v Praze prší, Praha Karla IV.
Inspirace a tipy: Praha Karla IV. – TADY!
Zemědělské muzeum

Zemědělské muzeum je v této chvíli nejlépe připravené muzeum pro rodiny s děti v Praze. Nenechte se odradit názvem a rozhodně si vyčleňte více než 2 hodiny času. S nejmenšími dětmi rozhodně nezačínejte v nejnižším podlaží u traktorů, neboť se jim odtud nebude chtít odejít.

Muzeum iluzivního umění a trick-artu (IAM Prague)

Jen kousek od Václavského náměstí se nachází Muzeum iluzivního umění a trick-artu, které bylo první muzeum tohoto druhu v České republice.

►►►Sleva na vstupné do Muzea iluzivního umění a trick-artu

Kam s dětmi v Praze: Muzeum iluzivního umění a trick-artu (IAM Prague)
Tipy k návštěvě s dětmi – TADY!
Pražské pasáže – páternostery

Zastihla vás letní dešťová přeháňka na Václavském náměstí? Schovejte se do pasáže paláce Lucerna a ukažte dětem páternoster.

Kam s dětmi v Praze: Když v Praze prší

►►►Seznam veřejně dostupných páternosterů v Praze


Více než 60 tipů, kam v Praze prší najdete v průvodci Kam v Praze s dětmi, když prší. Součástí průvodce jsou navíc slevové kupony na vstupné do 13 objektů. S nimi ušetříte na vstupném nebo získáte dárek ke vstupence! V prodeji v e-shopu Pražských zkratek.

A kam se chodíte v Praze schovat před deštěm vy? Sdílejte svůj tip v komentáři, inspirujme se navzájem.
Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář