Komiks o Praze pro děti

Ideální způsob, jak ke čtení knih přitáhnout i nečtenáře z řad dětí je komiks. Tento vás navíc provede po Praze, pojďte nahlédnout do komiksového průvodce Prahou.

Veverka a Myška v Praze

Komiksové příběhy Veverky a Myšky možná znáte z Čtyřlístku, jejich autorkou je Jarmila Marešová.

Komiks o Praze pro děti: Veverka a myška v Praze
V prodeji v e-shopu Pražských zkratek – TADY!

Veverka s Myškou jsou zvědavé a trochu hubaté kamarádky. Vydaly se za babičkou do Prahy a krásy města objevují s cestovní kanceláří pana Havrana.

Obletí s ním nejvýznamnější památky, a protože Havran umí krásně vyprávět, stane se z poznávání dějin úžasné dobrodružství a velká legrace. Cestovatelky na vlastní kožíšky poznají, jak lidé kdysi žili (navštíví třeba alchymistickou dílnu), a poslechnou si i tajuplné pražské legendy. 

Komiks o Praze pro děti: Veverka a myška v Praze

Oficiálně je kniha určená dětem od 7 let.

Navzdory pěknému zpracování je právě cílová skupina této knihy trošku problematická. Pro samostatné čtení jsou zde pasáže, které jsou příliš komplikované pro sedmiletého čtenáře. Naopak starší čtenáře odradí hlavní hrdinové, neboť Veverka a Myška jako hlavní postavy většinu z nich už neosloví. Podrobně zpracovaná fakta, např. o přestavbě Pražského hradu zaujmou spíše dospělé.

Komiks o Praze pro děti: Veverka a myška v Praze
Ve Valdštejnské zahradě najdete i hledačku zdarma – Najdi a spočítej!

Knihu doporučuji pro společné čtení s mladšími školáky – začínající čtenář ocení komiksovou formu, náročnější pasáže pak přečte a případně dovysvětlí dospělý. Komiks Veverka a Myška není vhodný jako kniha pro první samostatné čtení. Začínajícího čtenáře odradí náročnost a velké množství textu.

Veverka a myška v Praze
Tipy pro Karlův most s dětmi – TADY!

Obsahuje kapitoly: Královské letohrádky, Pražský hrad a chrám svatého Víta, Valdštejnský palác, Karlův most a tři věže, Staronová synagoga a Golem, Staroměstské náměstí, Na Vyšehradské skále a o Faustovi a jeho domě.

Kniha přináší dětem základní informace o Praze a každá kapitola motivuje k procházce Prahou. Díky komiksu Veverka a Myška získáte inspiraci pro 8 výletů s dětmi v centru Prahy. Kniha je útlá, má 72 stran. Vejde se i do batohu (formát je o něco menší než A4).

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Nepřehlédněte další dětské knihy o Praze:

První knihy o Praze ✓Naučné knihy o Praze ✓Příběhy z Prahy ✓Panoramatická kniha o Praze

Napsat komentář