Šifrovačky zdarma v Praze

Baví Vás procházet městem podle plánku a nechat děti řešit zapeklité úkoly? Ať už je budeme nazývat šifrovačkou či hledačkou, pojďte mrknout na můj seznam pražských procházek s úkoly pro rodiny s dětmi, které jsou dostupné v Praze zdarma.

Šifrovačky – hledačky zdarma v Praze pro rodiny s dětmi

Seznam pravidelně aktualizuju, vzhledem k množství šifrovaček ne vždy smažu nefunkční šifrovačky. Aktuální jsou vždy v horní části článku. Datum poslední aktualizace: 30. 8. 2021

Dobrodružná QR hra „“Radek Pilař (nejen) dětem!
Vydejte se s postavičkami výtvarníka Radka Pilaře po sídlišti Ďáblice a jeho okolí, kde dlouhá léta žil a měl to velmi rád. Hra je určena pro malé i velké, rodiny i jednotlivce. Hrací karta zdarma ke stažení – TADY!
Kam v Praze s dětmi: šifrovačky zdarma pro rodiny s dětmi v Praze

Útěky Josefa Brykse
Projděte se nejdelší ulicí na Černém Mostě, budete hledat jednotlivá stanoviště, plnit bojové úkoly a zjistíte, kolika různými (a leckdy neuvěřitelnými) způsoby se dalo uprchnout ze zajetí. Budete potřebovat telefon se čtečkou QR kódů nebo vytištěné materiály ke hře. Zdarma ke stažení – TADY!
Cesta časem Šestajovicemi
Obec Šestajovice najdete v okrese Praha – východ, cca 20 kilometrů východně od centra Prahy. Pojďte si pomocí stroje času projít s průvodcem Kubou z budoucnosti různá období a místa v Šestajovicích. Podrobnosti o hře najdete – TADY!

Další hry v Šestajovicích – TADY!

Kratochvilné myškuntálie s Emou a Tondou Během léta se můžete s myškami Emou a Tondou vydat na osm zábavných výprav po Praze, užít si hravé tvoření a jako bonus si přečíst osm poutavých příběhů.  Sešitky k jednotlivým hrám dostanete v Ústřední knihovně v dětském oddělení nebo si je můžete vytisknout. Podrobnosti – TADY!
Kam v Praze s dětmi: Praha pro děti, děti v Praze

Prázdninová skrýšovka
Už tradičně divadlo Minor připravilo prázdninovou hledací hru o poklady. Během července a srpna bude postupně zveřejňovat několik tajemných míst, na kterých naleznete skrýše s pokladem. Z každého pokladu je dovoleno si kousek odnést. Podrobnosti – TADY!
Najdi a spočítej! Národní muzeum
Máte volnou chvilku s dětmi u Národního muzea? Zahrajte si hledačku Najdi a spočítej! Je určena pro školkáčky i malé školáky. Objevte společně s nimi příběh, který vypráví fasáda budovy Národního muzea.
Zdarma ke stažení – TADY!

Zastav nečas! – Tradiční letní hra Déčka má několik svých stanovišť i v Praze. Nebo si udělejte výlet vlakem do Kolovrat (stále ještě Praha) a po cyklostezce jeďte do Říčan, kde najdete další stanoviště. Cyklostezka je vhodná i pro začínající cyklisty, cestou minete nejen koupaliště, ale i veřejně dostupnou trampolínu. Více o výletu najdete na webu – TADY!

Více info – TADY!

Od 22. května do 18. června 2021 na místě Mural Artu (tramvajová zastávka Vychovatelna) startuje QR bojovka “Operace Anthropoid” o ceny pro starší děti a dospělé, kterou Praha 8 připravila ve spolupráci s Prahou 9, Sokolem Libeň, Divadlem Pod Palmovkou a DDM Spektrum Karlín. Trasu bude možné projít individuálně až do června příštího roku.

Více info – TADY!

V Praze a jejím blízkém i trochu vzdálenějším okolí je schováno 20 kešek, najdi je a staň se “Keš mástr” Ulity. Kromě kešek objevíte zajímavosti o místech, která jsou schovaná, tajemná, neprobádaná nebo méně známá.

Objevte a hrajte Legendární Prahu!
Zahrajte si přes prázdniny hru Legendární Praha, která je založena na konceptu tzv. „hledaček“ – questingu. Hru pro vás připravili naši knihovníci z 21 poboček. Hra začíná ve čtvrtek 1. července 2021. Detailní informace o každé trase, včetně otázek najdete – TADY!

Jste s dětmi v blízkosti stanice metra Malostranská? Máte chvilku? Nezapomeňte nahlédnout do Valdštejnské zahrady. Pro školkáčky a malé školáky jsem připravila hledačku ke stažení zdarma.

Kam s dětmi v Praze: Valdštejnská zahrada, hledačka zdarma ke stažení: Najdi a spočítej! Valdštejnská zahrada
Ke stažení zdarma – TADY!

Ve Vojanových sadech Ústřední knihovna připravila jarní venkovní hru pro rodiny s malými dětmi – Tajný život skřítků.

Kam v Praze s dětmi: šifrovačky zdarma
Více o Vojanových sadech na webu – TADY!

Příjemnou procházku po krásách Dolních Počernic, kterou Vám zpestří QR kódy s indiciemi ke splnění úkolů. S sebou kromě pohodlného oblečení, budete potřebovat chytrý mobil se staženou čtečkou QR kódu. Trasa je dlouhá asi 5,5 km. Podrobnosti najdete TADY!

Zámecký park Dolní Počernice
Kbelskou stezkou s malým aeronautem
Pokud byste se chtěli blíže seznámit s historií Kbel, pojďte se vrátit v čase a na devíti zastávkách prozkoumat s malým pilotem Aerem nejen historii letectví. Hangár 19 pro Vás připravil cestu plnou zábavy a úkolů pro malé i větší děti. Na Kbelské stezce Vás čekají zajímavé informace, otázky a razítka, které otisknete do palubního lístku. 
Pohádková stezka
Vydejte se s Jižními Supy na dobrodružné putování vedoucí k osvobození Jižního království. Supí putování začíná v Milíčovském Zooparku.
Šifrovačky zdarma v Praze pro děti


Kunratický výlet – tuto úkolovou hru připravili žáci ZŠ Kunratice v rámci projektu Tajný život města.

Únikovka Zmizelá sousedství: Anežský klášter – tato hledačka vás provede zahradami Anežského kláštera a okolím. Objevíte s ní věci, které zde kdysi byly a již nejsou.

Praha s dětmi: Únikovky zdarma

Opravdu vydařené procházky Prahou mají Skryté příběhy. Stačí vám pouze aplikace v telefonu. Audio má skvělou kvalitu. Věková kategorie je poměrně široká, zvlášť ve věkově smíšené skupině se dokážou zapojit všichni členové. Více info:TADY!

Tipy na Skryté příběhy na Vyšehradu najdete v článku Vyšehrad s dětmi.

Chcete se projít centrem Prahy svým vlastním tempem, bez průvodce a zároveň seznámit děti s historií Prahy? Hledáte předem připravenou trasu procházky včetně tipů na kavárny či hřiště? Pojďte s námi na procházku od Národního muzea k Prašné bráně. 

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
Procházka od Muzea k Prašné bráně je v prodeji v e-shopu Pražských zkratek – TADY!
Další tipy kam v Praze s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Buďte v obraze a mějte přehled, co se děje v Praze!
Pokud chcete od září dostávat 1x měsíčně e-mailový zpravodaj o Praze pro děti, přihlaste se k jeho odběru.