Šifrovačky zdarma v Praze

Baví Vás procházet městem podle plánku a nechat děti řešit zapeklité úkoly? Ať už je budeme nazývat únikovkou, šifrovačkou či hledačkou, pojďte nahlédnout na náš seznam pražských procházek s úkoly pro rodiny s dětmi, které jsou dostupné zdarma.

Šifrovačky – hledačky zdarma v Praze pro rodiny s dětmi – 2021

Seznam pravidelně aktualizuju, vzhledem k množství šifrovaček již nebudu mazat nefunkční šifrovačky. Aktuální jsou vždy v horní části článku. Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2021

Rodinnou dobrodružnou hru MUFLOuN, při které si vyzkoušíte tábornické činnosti, si můžete 12. června 2021 v Kunratickém lese. Je vhodná pro děti od 5 let, délka trasy je 4 km. Hra je zdarma, je nutné se přihlásit předem.

Více info – TADY!

Od 22. května do 18. června 2021 na místě Mural Artu (tramvajová zastávka Vychovatelna) startuje QR bojovka “Operace Anthropoid” o ceny pro starší děti a dospělé, kterou Praha 8 připravila ve spolupráci s Prahou 9, Sokolem Libeň, Divadlem Pod Palmovkou a DDM Spektrum Karlín. Trasu bude možné projít individuálně až do června příštího roku.

Více info – TADY!

Jste s dětmi v blízkosti stanice metra Malostranská? Máte chvilku? Nezapomeňte nahlédnout do Valdštejnské zahrady. Pro školkáčky a malé školáky jsem připravila hledačku ke stažení zdarma.

Kam s dětmi v Praze: Valdštejnská zahrada, hledačka zdarma ke stažení: Najdi a spočítej! Valdštejnská zahrada
Ke stažení zdarma – TADY!

Ve Vojanových sadech Ústřední knihovna připravila jarní venkovní hru pro rodiny s malými dětmi – Tajný život skřítků.

Kam v Praze s dětmi: šifrovačky zdarma
Více o Vojanových sadech na webu – TADY!

Příjemnou procházku po krásách Dolních Počernic, kterou Vám zpestří QR kódy s indiciemi ke splnění úkolů. S sebou kromě pohodlného oblečení, budete potřebovat chytrý mobil se staženou čtečkou QR kódu. Trasa je dlouhá asi 5,5 km. Podrobnosti najdete TADY!

Zámecký park Dolní Počernice

Kbelskou stezkou s malým aeronautem – Pokud byste se chtěli blíže seznámit s historií Kbel, pojďte se vrátit v čase a na devíti zastávkách prozkoumat s malým pilotem Aerem nejen historii letectví. Hangár 19 pro Vás připravil cestu plnou zábavy a úkolů pro malé i větší děti. Na Kbelské stezce Vás čekají zajímavé informace, otázky a razítka, které otisknete do palubního lístku. 

Šnečí putování údolím Rokytky – Objev pomocí QR kódů 9 kartiček šneků a 1 slimáka, ze kterých si poskládáš skvělou postřehovou karetní hru. V údolí Rokytky najdeš 10 míst s jednotlivými kartičkami. Každý šnek ti prozradí místo, kde najdeš dalšího. Vybavení: chytrý telefon se čtečkou QR kódů a aplikací mapy.cz.

Pohádková stezka – Vydejte se s Jižními Supy na dobrodružné putování vedoucí k osvobození Jižního království. Supí putování začíná v Milíčovském Zooparku.

Šifrovačky zdarma v Praze pro děti

Chcete se dozvědět nějaké zajímavosti o Bohnicích a o Velikonocích? Mrkněte na tuto Bohnickou velikonoční hru pro celou rodinu od 26. března do 11. dubna 2021.

Kunratický výlet – tuto úkolovou hru připravili žáci ZŠ Kunratice v rámci projektu Tajný život města.

Únikovka Zmizelá sousedství: Anežský klášter – tato hledačka vás provede zahradami Anežského kláštera a okolím. Objevíte s ní věci, které zde kdysi byly a již nejsou.

Opravdu vydařené procházky Prahou mají Skryté příběhy. Stačí vám pouze aplikace v telefonu. Audio má skvělou kvalitu. Věková kategorie je poměrně široká, zvlášť ve věkově smíšené skupině se dokážou zapojit všichni členové. Více info:TADY!

Tipy na Skryté příběhy na Vyšehradu najdete v článku Vyšehrad s dětmi.

Chcete se projít centrem Prahy svým vlastním tempem, bez průvodce a zároveň seznámit děti s historií Prahy? Hledáte předem připravenou trasu procházky včetně tipů na kavárny či hřiště? Pojďte s námi na procházku od Národního muzea k Prašné bráně. 


Záhada hlavolamu – rodinná hra ve Starém městě pražském, kterou můžete hrát kdykoli do 14. 3. 2021 mezi 8 ráno a 21 večer a do Stínadel se mohou odvážit už osmiletí hráči.

Falešný kočí aneb podivuhodný příběh pražských uliček – brány Rudolfina jsou bohužel všem návštěvníkům stále uzavřeny, ale pozor Česká filharmonie připravila speciální venkovní hudební výpravu. Procházka pro celou rodinu vede od Hergetovy cihelny přes Karlův most až k Rudolfinu.

Prázdninové toulky Prahou připravilo i Karlínské Spektrum. Zdarma je k dispozici 7 naučných výletů pražskými parky. Tentokrát bez mobilů, stačí hledat cedule na trase podle mapky. Všechny hry budou přístupné po dobu jarních prázdnin Prahy 6–10, tedy do 7. 3. 2021. Více info – TADY!

Ztracený poklad staré bylinkářky je samoobslužná stezka, která má začátek v parku Třešňovka na Praze 3. Více info – TADY!

Po stopách lesních zvířat je hra, jejímž cílem je uhádnout všechna zvířata, která se schovávají v Malé Chuchli v lese a na závěr zkontrolovat, jestli se mezi ně nepřipletlo nějaké navíc. Více info – TADY!


Praha s dětmi: Únikovky zdarma