Výzva: Poznáváme Prahu společně s dětmi

Pojďte poznávat Prahu společně s dětmi. Díky této výzvě každý měsíc společně s dětmi objevíte nebo lépe poznáte 1 místo v Praze. Sdílejme zážitky a tipy k poznávání Prahy, inspirujme se navzájem k procházkám Prahou.

Tato celoroční výzva Pražských zkratek doporučí každý měsíc 1 místo jako cíl vaší procházky či výletu. Náhodný generátor čísel vybere ze všech příspěvku na Instagramu i Facebooku 1 z vás, který bude odměněn předem avizovaným dárkem o Praze. Výzva vždy trvá od prvního dne do posledního dne v měsíci.

Své zážitky z výletu můžete sdílet na:
– Facebooku Pražských zkratek (komentáři příspěvku ke konkrétní měsíční výzvě)
Březen 2023Duben 2023
– Instagramu – označ své foto #tochcizazitvPraze @prazskezkratky

Nejste z Prahy? Nevadí. Je řada způsobů, jak poznávat Prahu i z tepla domova. Sdílejte tip na knihu, tvoření, pečení či cvičení, tj. cokoliv, jak dětem přiblížíte dané místo či téma z domova.

Výzva 02 – DUBEN: Poznáváme Prahu s dětmi – PŘÍVOZ VYŠEHRAD

Přívoz Vyšehrad najdete nedaleko hřiště Na Výtoni. Fotky hřiště najdete v mapě dětských hřišť. To svoje si zde najdou malé i velké děti. Součástí hřiště je i veřejná toaleta. Nezastavit se na zmrzlinu v Pure Gelato by byla škoda.

Přívoz Vyšehrad vás dopraví dopraví na druhý břeh Vltavy za 20 Kč/osobu. Kočárek, kolo, odrážedlo není problém. Interval je cca 20 minut od 11. hodiny dopolední, v sobotu od 10. hodiny. Přívoz funguje za každého počasí. Pokračovat pak můžete přes smíchovskou náplavku až na Dětský ostrov.

Nebo v opačném směru přes ostrov Kampa zamířit nejdříve na Dětský ostrov, pak procházkou na smíchovskou náplavku a přívozem na Výtoň, respektive na hřiště, popřípadě i procházkou na Vyšehrad.

Uzávěrka dubnové výzvy je 1. května 2023 ve 20:00 hod., výherce bude zveřejněn na této stránce.
Odměna pro 1 z vás je první procházka Pražských zkratek Od Muzea k Prašné bráně. Znáte?

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně

Nabízí originální trasu vedoucí slavnými i dávno zapomenutými uličkami. Dozvíte se, kde přesně v Praze najdete jediný kubistický kandelábr na světě, jak se správně postavit na pražský poledník, jak vypadal autor sousoší sv. Václava, kde je nejstarší dopravní značka v Praze a řadu dalších zajímavostí.

Projedete se páternosterem, objevíte pamětihodnosti i tajemná zákoutí. Díky jednoduchým plánkům jsou to právě děti, které mohou určovat směr procházky.

Cena je 299 Kč.


Výzva 01 – BŘEZEN: Poznáváme Prahu s dětmi – NÁRODNÍ MUZEUM

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi

Nemůžeme začít ničím jiným než Národním muzeum. Muzejní komplex najdete v horní části Václavského náměstí. Půjdete-li s kočárkem, vejděte vchodem z Nové budovy Národního muzea. Vyhnete se tak schodům v Historické budově, do které se dostanete podzemní spojovací chodbou. Kočárek budete muset odložit ve vyhrazeném prostoru pouze v případě návštěvy kopule Panteonu.

Pražské zkratky: Výzva Poznáváme Prahu společně s dětmi: Národní muzeum - Muzejní komplex
Děti do 15 let mají vstup zdarma, otevřeno je každý den od 10.00 do 18.00 hod.

Tipy pro první návštěvu Národního muzea s dětmi

Objevte společně s dětmi příběh, který vypráví fasáda budovy Národního muzea. Hledačka Najdi a spočítej – Národní muzeum je připravená ke stažení zdarma.

Dlouhá noc muzejní myši

Poznáváme Národní muzeum z domova:
Velkoformátová kniha Dlouhá noc muzejní myši popisuje dobrodružnou výpravu do nitra muzea a představí dětem svět Národního muzea, který běžnému návštěvníkovi zůstane utajen.

Na webu Národního muzea najdete nejen pracovní listy, ale i připravenou virtuální prohlídku pro děti – Vydej se za poznáním do Panteonu.

Uzávěrka březnové výzvy je 1. dubna 2023 ve 20:00 hod., výherce bude zveřejněn na této stránce.
Odměna pro 1 z vás je omalovánka – plakát Prahy o rozměrech 98 cm x 68 cm. Znáte?

V e-shopu Pražských zkratek ji koupíte za 239 Kč.

Orloj, Karlův most, Golem, Krtek, Chobotnice z druhého patra a mnoho dalších budov a postaviček čeká na váš kreativní přístup. Užijte si čas strávený společně se svými dětmi při vybarvování tohoto uměleckého díla. Ukažte jim pamětihodnosti stověžaté Prahy a její skrytá zákoutí.


Těším se na vaše fotografie i zážitky.

1 komentář u „Výzva: Poznáváme Prahu společně s dětmi“

Napsat komentář