Výzva: Poznáváme Prahu společně s dětmi

Pojďte poznávat Prahu společně s dětmi. Díky této výzvě každý měsíc společně s dětmi objevíte nebo lépe poznáte 1 místo v Praze. Sdílejme zážitky a tipy k poznávání Prahy, inspirujme se navzájem k procházkám Prahou.

Tato celoroční výzva Pražských zkratek doporučí každý měsíc 1 místo jako cíl vaší procházky či výletu. Náhodný generátor čísel vybere ze všech příspěvku na Instagramu i Facebooku 1 z vás, který bude odměněn předem avizovaným dárkem o Praze. Výzva vždy trvá od prvního dne do posledního dne v měsíci.

Své zážitky z výletu můžete sdílet na:
Facebooku Pražských zkratek – v komentáři příspěvku ke konkrétní měsíční výzvě – Březen 2023
Instagramu – označ své foto #tochcizazitvPraze @prazskezkratky

Nejste z Prahy? Nevadí. Je řada způsobů, jak poznávat Prahu i z tepla domova. Sdílejte tip na knihu, tvoření, pečení či cvičení, tj. cokoliv, jak dětem přiblížíte dané místo z domova.

Výzva 01 – BŘEZEN: Poznáváme Prahu s dětmi – NÁRODNÍ MUZEUM

Pražské zkratky: Výzva Poznáváme Prahu společně s dětmi: Národní muzeum - Muzejní komplex
Děti do 15 let mají vstup zdarma, otevřeno je každý den od 10.00 do 18.00 hod.

Nemůžeme začít ničím jiným než Národním muzeum. Muzejní komplex najdete v horní části Václavského náměstí. Půjdete-li s kočárkem, vejděte vchodem z Nové budovy Národního muzea. Vyhnete se tak schodům v Historické budově, do které se dostanete podzemní spojovací chodbou. Kočárek budete muset odložit ve vyhrazeném prostoru pouze v případě návštěvy kopule Panteonu.

Tipy pro první návštěvu Národního muzea s dětmi

Objevte společně s dětmi příběh, který vypráví fasáda budovy Národního muzea. Hledačka Najdi a spočítej – Národní muzeum je připravená ke stažení zdarma.

Dlouhá noc muzejní myši

Poznáváme Národní muzeum z domova:
Velkoformátová kniha Dlouhá noc muzejní myši popisuje dobrodružnou výpravu do nitra muzea a představí dětem svět Národního muzea, který běžnému návštěvníkovi zůstane utajen.

Na webu Národního muzea najdete nejen pracovní listy, ale i připravenou virtuální prohlídku pro děti – Vydej se za poznáním do Panteonu.

Uzávěrka březnové výzvy je 1. dubna 2023 ve 20:00 hod., výherce bude zveřejněn na této stránce.
Odměna pro 1 z vás je omalovánka – plakát Prahy o rozměrech 98 cm x 68 cm. Znáte?

Pražské zkratky/omalovánka pro děti

V e-shopu Pražských zkratek ji koupíte za 239 Kč.

Orloj, Karlův most, Golem, Krtek, Chobotnice z druhého patra a mnoho dalších budov a postaviček čeká na váš kreativní přístup. Užijte si čas strávený společně se svými dětmi při vybarvování tohoto uměleckého díla. Ukažte jim pamětihodnosti stověžaté Prahy a její skrytá zákoutí.


Těším se na vaše fotografie i zážitky.

Napsat komentář