Kam za vláčkem do Stromovky

Pohled na projíždějící vlak, mávání strojvedoucímu a zahoukání vlaku může být cílem procházky. Víte, že na mostě nad Buštěhradskou dráhou je tabulka s průjezdním řádem? Nemusíte tak čekat, zda náhodou projede vlak, ale víte přesně. To je pak radosti.

Kudy na most?

Stojíte-li u Planetária (máte jej na pravé straně), zahněte po chodníku vlevo. Vydejte se první lesní pěšinou vlevo, která vás zavede ke schodům. Vyjděte nahoru a jste u širokého mostu se zeleným zábradlím.

Přijít můžete i z opačné strany. Z Veletržní ulice (tramvajová zastávka Veletržní palác) zabočte do ulice Kamenická, na jejímž konci najdete schody přímo k mostu.

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi - Stromovka


Kam dál?

Projděte se unikátním parkem, jehož historie sahá až do středověku, kdy bylo toto území královskou oborou.

V posledních letech se Stromovka mění před očima, probíhají tu rozsáhlé úpravy. Park je však zároveň domovem mnoha živočichů. Jak se dá toto vše skloubit a zachovat vhodné podmínky pro brouky, obojživelníky, ptáky i netopýry, vám ukáže quest – Letem netopýřím světem v pražské Stromovce.

Vytištěný průvodní list najdete v parku ve venkovní knihovničce v Čítárně. Ke stažení je připraven zdarma – TADY!

Další tipy pro procházku Prahou:

Aktuální víkendové tipy pro rodiny s dětmiNárodní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze pršíHravé procházky pro rodiny s dětmi

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář