9 tipů pro adventní Prahu

Pojďte se inspirovat, kam vyrazit na procházku v Praze společně s dětmi. Shrnula jsem 9 ověřených tipů pro adventní Prahu.

Lampář na Karlově mostě

Rodinnou procházku Prahou si naplánujte tak, ať jste okolo 16. hodiny na Křížovnickém náměstí u Karlova mostu. Potkat zde můžete lampáře v dobovém oblečení, který bude rozsvěcet plynové lampy pomocí dlouhé tyče.

Vychází kolem 16,00 hod. z Křížovnického náměstí, přejde po jedné straně Karlova mostu a vzápětí se vrací po straně druhé. Potkat jej můžete každý den až do 23.prosince.
S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu

Adresář sociálních podniků: kavárny, bistra, restaurace

Ohřát se a na dobrou svačinu či oběd můžete zajít do jednoho ze sociálních podniků, které podporují zaměstnávání lidí, kteří potřebují podporu při hledání svého pracovního uplatnění.

Adresář sociálních podniků průběžně aktualizuji. Znáte další? Napište mi, prosím svůj tip do komentáře.

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu
Adresář sociálních podniků – TADY!

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Na letošní tradiční vánoční výstavě v Betlémské kapli můžete spolu s dětmi poznávat různá stará řemesla. Můžete zkusit hádat, k čemu slouží jednotlivé nástroje, o kterých už většina z nás nemá ani ponětí, k čemu slouží. K vánoční atmosféře přispěje řada originálních betlémů, které jsou vyrobeny různými technikami a z rozličných materiálů. 

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu
Více info – TADY!

Bruslení v Praze

Nejen adventní procházku centrem Prahy můžete spojit s bruslením. Letos se bruslí hned na několika místech v centru Prahy – Na Františku, na Ovocném trhu, u Čapadla Hollar a na Střeleckém ostrově.

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu

Největší kluziště v Praze dostupné zdarma najdete na Letné. Aktuální zaplnění ledové plochy je možné sledovat prostřednictvím online kamery.

Pokud i letos zasáhnout Prahu velké mrazy, doporučuji slepé rameno v přístavu Podolí pod Vyšehradem.

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu
Loni nás tohle místo k bruslení nadchlo nejvíc.

Betlémské světlo

Od 18. prosince si můžete v rámci procházky přijít pro Betlémské světlo.

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu
Místa pro předání v Praze najdete – TADY!

V sobotu odpoledne 18. prosince navíc probíhá rozvoz Betlémského světla i historickými tramvajemi po předem stanovených trasách. Přijít si můžete lucerničkou na některou ze zastávek nebo konečnou jednotlivých tras, kdy bude dostatek času na připálení.

Můžete si ho ale připálit určitě již po cestě a třeba se i kus cesty svézt. Pokud nemáte svoji lucerničku nebo svíčku, dostanete zdarma svíčku v ochranném kelímku pro bezpečné odnesení plamínku.

Podrobnosti včetně předpokládaného jízdního řádu speciální linky číslo 43 najdete – TADY!

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu

Vánoční divadlo pro děti

Společně shlédnuté představení a následná procházka na vánoční trhy je rodinná tradice, kterou můžete zažít už i s nejmenšími dětmi. Tipy na vánoční představení pro celou rodinu najdete přehledně právě tady.

Kupodivu jsou stále ještě volná místa i na skvělé tradiční představení Vánoce v Divadle Minor. Vstupenky – TADY!

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu, vánoční představení pro děti v Praze
Vánoční divadelní představení pro děti – TADY!

Světýlka v Praze

Nezapomeňte se zastavit v zahradě Slovanského domu. V centru Prahy to asi nejvíc svítí právě tady, andělská křídla zde najdete v dětské i dospělácké velikosti.

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu

Zvířata v pražských ulicích

Chcete i s dětmi postupovat při procházce opravdu kupředu? Zkuste hledat v ulicích Prahy zvířata, která trpělivě čekají, až si jich někdo všimne. Ve facebookovém albu jsem soustředila více než 100 zvířat, které můžete potkat na území Prahy 1 a 2, ale pro děti i hledačku ke stažení zdarma.

Kam v Praze s dětmi: Kam v Praze za zvířátky, S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu
Hledačka Zvířata v ulicích Prahy je ke stažení – TADY!

Od Muzea k Prašné bráně

Chcete se projít centrem Prahy tak, aby to bavilo i děti? Jít svým vlastním tempem, bez průvodce a zároveň seznámit děti s historií Prahy? Hledáte předem připravenou trasu procházky včetně tipů na kavárnu či hřiště?

Pojďte s námi na procházku! První procházka Pražských zkratek Od Muzea k Prašné bráně nabízí originální trasu vedoucí slavnými i dávno zapomenutými uličkami.

S dětmi v Praze: 9 tipů pro adventní Prahu, Od Muzea k Prašné bráně
Podrobnosti najdete – TADY!

Kam jste vyrazili vy společně s dětmi? Sdílejte svůj tip do komentáře, inspirujme se navzájem.

Nejzajímavější tip bude odměněn. 1x měsíčně u vybraného článku odměním 1 komentář malým dárkem o Praze. V prosinci 2021 je to tento arch samolepek o Praze – Výlet do Prahy. Nezapomeňte vyplnit svou e-mailovou adresu.

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář