Tipy na dárky: zážitky v Praze

Hledáte ten perfektní vánoční dárek, který zanechá nezapomenutelné vzpomínky? Přemýšlíte, jak překvapit své blízké něčím opravdu výjimečným? Zapomeňte na tradiční dárky – tento rok darujte něco, co se nedá zabalit do krabičky. Darujte společně strávený čas, darujte zážitky, který osloví a potěší celou rodinu. Ať už máte doma malé dobrodruhy nebo dospívající hledající vzrušení, v tomto článku najdete inspiraci pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií.

Společný dárek pro celou rodinu: 10 tipů na nezapomenutelné zážitky v Praze

Společně strávený čas je nejen vzácný, ale stává se základem nezapomenutelných rodinných vzpomínek. Avšak, najít aktivitu, která bude bavit každého člena rodiny, může být někdy skutečnou výzvou – obzvláště v rodinách s více dětmi a různými věkovými zájmy. Ale nebojte, řešení existuje!

Co třeba společná večeře v jedné z pražských restaurací, která potěší každého gurmána? Nebo rodinný brunch, kde si každý vybere to, co mu nejvíce chutná? Přečtěte si více o těchto a dalších skvělých nápadech, jak strávit nezapomenutelné chvíle s vaší rodinou v Praze.

Tipy, kam vyrazit na rodinný brunch

Obědové i večeřové all you can eat asijských specialit v centru Prahy

Zaskočte na oběd nebo večeři do restaurace Fuku wok & sushi ve Vodičkově – příjemný podnik je jen 100 m od Václavského náměstí. Zažijete tu hostinu, po které jen stěží odejdete od stolu. Pozor nemají zde dětské jídelní stoličky ani dětský koutek. Nabídka nadchne malé i velké školáky.

Pražské zkrakty: Nezapomenutelné zážitky pro rodiny s dětmi v Praze
Speciální cena – TADY!
Bojovka pro celou rodinu: Po stopách pražských pověstí a strašidel

Tato bojovka je koncipována primárně jako rodinná hra, která vašim dětem i vám zpestří procházku starou Prahou. Dozvíte se 12 pověstí spojených s místy, kde se budete nacházet a nevšední popis trasy vás přiměje více se rozhlédnout okolo sebe a všímat si krás, které jindy míjíte bez povšimnutí.

Pražské zkratky: Nezapomenutelné zážitky pro rodiny s dětmi v Praze
Bojovku za zvýhodněnou cenu 179 Kč pořídíte TADY.

Při luštění tajenky zjistíte další zajímavosti. Úkoly na trase jsou vymyšleny tak, že si je vždy spojíte s danou pověstí a až tudy budete procházet příště, určitě si ji vybavíte. Jen pozor, život ve středověku nebyl žádná procházka růžovým sadem, a tak jsou některé pověsti strašidelné.

Venkovní zážitkové hry v Praze a okolí

Vyrazte se svými ratolestmi na zábavný výlet do přírody. Nemusíte si lámat hlavu s programem a obávat se, že se vaši potomci budou nudit. Stačí si objednat venkovní zážitkovou hru, při níž se zaručeně pobaví celá rodina. Hry probíhají v parcích a přírodních rezervacích v Praze a v blízkém okolí. Dvě hry jsou vymyšlené na poznávání historické části Prahy.

Pražské zkratky: Venkovní hry pro rodiny s dětmi
3 venkovní hry za speciální cenu najdete TADY!

Hru provází příběh, který je vždy inspirován prostředím, kde se odehrává.

Za zvýhodněnou cenu 559 Kč si teď můžete vybrat hned 3 venkovní hry z 12:

 • Indiana Jones a maxmiliánská krypta (Suchdol)
 • Hledání ztracené Atlantidy (u Hostivařské přehrady)
 • Indiánská zpráva (v Modřanské rokli)
 • Pozvání od Keltů (na vrchu Závist u Zbraslavi)
 • Hvězdné údolí (v Údolí hvězd u Berounky)
 • Dívčí válka (v Divoké Šárce)
 • Rytíři krále Artuše (v Klánovickém lese)
 • Kam zmizel Yetti (na hradišti Zámka v Čimicích)
 • Oživlý Egypt (na Barrandově)
 • Tajemná ulička (na Starém Městě)
 • Sázka s čertem (na Vyšehradě)
 • Po stopách tajného řádu (na Petříně)

Tipy na šifrovací hry zdarma pro rodiny s dětmi

Poznejte tajemný svět dinosaurů

Dinosauria Museum Prague je světový unikát, který boří představy o muzeu. Na 4000 m2 můžete obdivovat originální až 154 milionů let staré kostry dinosaurů, neuvěřitelně věrné modely v životní velikosti a unikátní sbírku minerálů, která zahrnuje neuvěřitelných 6000 exponátů. 

Pražské zkratky: Dinosaurium Museum Prague
Více info – TADY!

10% sleva na vstupné do Majalandu, Dinosauria i na nákupy v POP Airport – SLEVOVÝ KÓD 8356

Sleva platí pouze při uplatnění v informačním centru POP Airport. Nefunguje na nákup on-line. Je třeba se osobně dostavit do informačního centra, kde požádáte o 10% slevu na vstupné do Majalandu, Dinosauria Museum Prague nebo na outletové nákupy. Nahlásíte slevový kód 8356.

Další tipy, jak ušetřit v Praze: Slevy v Praze

Užijte si společný čas v největším zábavním parku v Česku

Majaland Praha je největší krytý zábavní park v Česku s plochou 9000 m2, kde se nacházejí impozantní atrakce pro malé i velké děti včetně 220 metrů dlouhé horské dráhy s převýšením 9 metrů.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Majaland
Více info – TADY!
Vyhlídková plavba Pražskými Benátkami a vstup do Muzea Karlova mostu

Plavbu na lodi si užijete i za aprílového počasí. Na cestu budete vybaveni občerstvením a žádná zajímavost vám neunikne díky audiovýkladu. Před či po plavbě můžete navštívit také Muzeum Karlova mostu.

Pražské zkrakty: Nezapomenutelné zážitky pro rodiny s dětmi v Praze
Zvýhodněná cena pro plavby ve všední den – TADY!
Galerie digitálního a audiovizuálního umění Lumia exhibition

Nechte se vtáhnout do světa digitální imaginace na interaktivní výstavě, která posouvá hranice vnímání a fantazie. Najděte svůj příběh světla ve tmě a hrajte si s ním. Zapojte všechny smysly a nechte se unášet současným audiovizuálním uměním vytvořeným pomocí moderních obrazových technologií. V jedinečné expozici Lumia exhibition se vydáte do labyrintu světelných instalací a budete součástí nejmodernějšího umění.

Pražské zkrakty: Nezapomenutelné zážitky pro rodiny s dětmi v Praze
Vstup pro děti, studenty i dospělé za zvýhodněnou cenu – TADY!
Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Další tipy pro procházku Prahou:

Kam v Praze s puberťákyNárodní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze pršíHravé procházky pro rodiny s dětmi

Napsat komentář