Adresář: Sociální kavárny, bistra, restaurace

Znáte všechny sociální kavárny v Praze? Zakoupením kávy, svačiny či oběda pomáháte se začleněním lidem s postižením či členům jinak znevýhodněných skupin. Začala jsem sestavovat přehledný seznam. Víte o další? Sdílejte svůj tip do komentáře. Inspirujme se navzájem.

Praha 1

Bílá Vrána, Ve Smečkách
Tuto pohodovou kavárnu najdete na konci ulice Ve Smečkách, což je jedna z ulic vedoucí na Václavské náměstí. Objednat si zde můžete i vánoční cukroví.

S dětmi v Praze: Sociální podniky - kavárny, bistra v Praze
Pro děti je připraven malý dětský koutek.


Café Therapy, Školská (kousek od Hračkotéky)
Tuto sociální restauraci najdete kousek od Václavského náměstí v ulici Školská (mimochodem na této ulici sídlí i jedno z nejkrásnějších hračkářství v Praze). O víkendu mají zavřeno.

Garden Café Taussig, Vlašská 25
Při procházce na Petřín se zastavte v opět otevřené kavárně, kterou provozuje Domov sociálních služeb Vlašská. Kavárna se nachází v areálu Domova sociálních služeb Vlašská, cca 10 minut pěšky od zastávky tramvají č. 12,20,22 – Malostranské náměstí. Svézt se můžete autobusem č. 192, který jede ze zastávky Malostranské náměstí a staví u Nemocnice pod Petřínem. Aktuální informace najdete na FB Garden Café Tausig.

S dětmi v Praze - Pražské zkratky: sociální kavárny v Praze

Café Nezisk, Pohořelec 2
Cestou na Pražský hrad se můžete stavit v Café Nezisk, kterou najdete na Pohořelci. Nabízí nejen kávu, ale i čokoládu, kakao či horký mošt. Kavárna je malinká, pouhých 10 m2, ale je jedinečná především tím, že veškerý její zisk putuje každý měsíc jiné neziskové organizaci.

Pražský hrad s dětmi

S dětmi v Praze - Pražské zkratky: sociální kavárny v Praze

Bistro Mezi řádky, Mariánské náměstí
Je společně s dětmi náš oblíbený „lokál“ na cestě do knihovny. Navzdory tomu, že nemají dětský koutek. Mají zde výborné větrníky i domácí limonády. Na obědové menu je třeba přijít včas, tj. před 14.00 hod. O víkendu mají bohužel zavřeno.

S dětmi v Praze - Pražské zkratky: sociální kavárny v Praze
Praha 2

Café AdAstra, Podskalská 8
Ideální zastávka cestou z procházky na Vyšehrad nebo z hřiště Na Výtoni, které ocení malé i větší děti. Otevřeno mají i v sobotu!

Praha 3

Café Martin, Lupáčova
Kavárna s dětským koutkem nabízí vlastní praženou kávu, domácí sirupy a výborné domácí dezerty. Je jen kousek od Parukářky, kde najdete nejdelší skluzavku v Praze. Otevřeno mají jen ve všední den.

S dětmi v Praze: Sociální kavárna v Praze

Nejdelší skluzavka v Praze

Praha 4

Ta kavárna, (kousek od Vyšehradu)
Bezbariérová tréninková kavárna v areálu Jedličkova ústavu má velký dětský koutek. O víkendu mají bohužel zavřeno.

S dětmi v Praze: Sociální kavárna v Praze

Vyšehrad s dětmi

Café Na půl cesty, park Na Pankráci
Přes den kavárna vonící fair trade kávou s terasou, která přechází v park. Večer při koncertě klubová atmosféra. Přátelské prostředí pro hosty, kvalitní nabídka jídla a pití a bohatý kulturní program. A vždy něco navíc… pro děti, psy, vegetariány… Zároveň zde probíhá pracovní trénink pro lidi se zkušeností s duševním  onemocněním, který pomáhá zlepšit dovednosti jako organizace a plánování práce, soustředění, komunikace, apod.

Praha 5

Kavárna Mezi řádky, Štefánikova ulice
Již dvakrát získali ocenění Kavárna roku na Praze 5. O víkendu mají bohužel zavřeno.

Kavárna Mezi řádky, Galerie Kooperativa, Pobřežní ulice, Karlín

Praha 8

Tichá kavárna, Burešova ulice
První pražská kavárna s neslyšící obsluhou letos v listopadu oslavila už 10 let od otevření! A pozor, je otevřena i o víkendu. Dětský koutek najdete v zadní části kavárny. V nabídce najdete za skvělou cenu palačinky (na sladko i na slano) a zmrzlinové poháry.

S dětmi v Praze: kavárna


Café Martin, Sokolovská ulice
V nabídce najdete kromě jiného i vlastní praženou kávu, domácí sirupy i dezerty. O víkendu mají zavřeno.

V. kolona, Ústavní 249, PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Veliká okna, výhled do zahrady, pro někoho srdcová záležitost, pro každého originální prostor s jedinečnou atmosférou. Místo potkávání u šálku kávy. Pro lidi zotavující se po duševním onemocnění je to „příprava na budoucnost“, dostávají tady nejen příležitost vrátit se k práci a zase si věřit, ale nachází zde i porozumění a možnost být součástí komunity. Odnáší si odsud „pocit nezávislosti, naději na život, poznání, jak reagují na zátěž, možnost něco se naučit a získat sebedůvěru v gastronomickém oboru“. Pomyslná i skutečná zeď mezi různými světy se v kavárně boří.

Ostatní

Gule Food Truck
Je sociální podnik, jehož posláním je vytváření pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Gule Food Truck má stánek s tzv. gookies (vynikající cookies) a kávou na Budějovické, denně od 6:30 do 13:00. V prosinci si u nich můžete objednat nejen vánoční cukroví, ale i výborný vaječný likér.

S dětmi v Praze - Pražské zkratky - to nejkrásnější o Praze pro děti
To nejkrásnější o Praze nejen pro děti najdete v e-shopu Pražských zkratek.

2 komentáře u „Adresář: Sociální kavárny, bistra, restaurace“

  1. Dobry den, v Tiche kavarne na Praze 8 detsky koutek je!:)
    Maji stolecek s pastelkami a takovy budko-domecek se spoustou hracek uvnitr. Pri pristi navsteve zkusim vyfotit a fotku poslat.

    Odpovědět

Napsat komentář