Vánoční divadlo pro děti v Praze

Společně shlédnuté představení a následná procházka na vánoční trhy je rodinná tradice, kterou můžete zažít už i s nejmenšími dětmi. Pojďte se inspirovat, které divadlo v Praze navštívit s dětmi v prosinci.

Tipy na vánoční představení pro celou rodinu najdete přehledně právě tady.

Vánoční divadelní představení pro děti v Praze

V některých případech je třeba vstupenky objednávat již během letních prázdnin, i tak jsem tato představení zahrnula do seznamu. Programová nabídka představení pro děti se v Praze výrazně nemění. Seznam bude nejspíš z větší části aktuální i následující roky.

Krásná představení pro nejmenší děti nejen během prosince hrají v Divadle Kampa.

Divadlo Kampa: Jak andělíček Koledníček vánoce prožil
Vánoční představení pro děti
Více info o představeníTADY!

Andělíček Koledníček se zase chystá slavit Vánoce a vyprávět o dnech a zvycích, které k těmto svátkům patří. A že je toho i na anděla hodně, pomůžou mu muzikanti a při zpívání koled určitě i děti. 

Divadlo Kampa: Pohádka o kapru Karlovi

Vánoční příběh o kapru Karlovi, kocouru Bubinovi a paní Ludmilce Houskové je pohádkovým vyprávěním, ve kterém nebudou chybět koledy a ve kterém spolu s herci může diváctvo obeplout celý svět. Dozvíte se, jak se slaví Vánoce třeba u Laponců, u Indiánů nebo v Polynésii.

Představení je vhodné pro malé i velké diváky, kteří milují Vánoce, koledy a vánoční zvyky.

vánoční představení pro děti
Více info TADY!
Divadlo Kalich: O zapomětlivém psaníčkovém andělíčkovi

Divadlo Kalich uvádí v prosinci poetickou pohádku, která navodí kouzelnou atmosféru Vánoc, připomíná polozapomenuté zvyky a tradiční koledy. Spolu s herci v pohádce vystupují také krásné loutky. Oficiální věkové doporučení je pro děti od 4 do 9 let.

vánoční představení pro děti
Více info – TADY!

V divadle Kalich můžete také vidět hudební show pro celou rodinu Karol a Kvído: Vánoční příběh.

Kam v Praze s dětmi: Vánoční představení pro děti v Praze
Více info – TADY!

Chystá se i loutková revue Vánoční čas.

Kam v Praze s dětmi: Vánoční představení pro děti v Praze
Více info – TADY!

Jedno z mála představení, které je vhodné i pro děti od 3 let, najdete ve Švandově divadle na Smíchově.

Švandovo divadlo: Buchty a Loutky – Vánoční raketa

Když Špidlíci pečou pro Ježíška vyhlášenou špidlíkovskou lahodnou vánočku, je svět kolem provoněný tisícem vůní a celý krásný.

vánoční představení pro děti
Vstupenky – TADY!


Ale jen do chvíle, kdy se zjeví otrava Dupík, co prská, ošklivě kouká a všechny otravuje. To se vám pak strhne pěkná nepěkná mela! V neštěstí pomohou Špidlíkům zlatník, hajný a rybářka. Nakonec se všichni šťastně sejdou u jesliček v Betlémě, nad kterým do daleka září dvě vánoční hvězdy – Kometa a Raketa.

Vinohradské divadlo: Louskáček, vánoční sen (balet)

Tradiční vánoční představení v podobě baletu Louskáček, vánoční sen je stálicí v repertoáru Vinohradského divadla. Vstupenky na letošní prosincová představení jsou stále ještě v prodeji!

Přehled představení – TADY!
Divadlo Bez zábradlí: Betlémská hvězda
Poetické humorné představení je postaveno na českých a světových vánočních lidových i umělých písních. Seznamuje nejmenší diváky s legendou o narození Ježíška a s písněmi, které byly na jeho počest složeny po celém světě.
vánoční představení pro děti v Praze
Více info – TADY!
Divadlo Minor: Vánoce

15. listopadu 00:01 začne prodej vstupenek na velmi rychle vyprodané představení Vánoce v Divadle Minor. Je určeno dětem od 7 let. Nemá přestávku. Na vlastních dětech mám ověřeno, že „zkušení“ dětští diváci jej bez problému zvládnou i v mladším věku.

Vánoční představení pro děti -Divadlo Minor
Prodej vstupenek je vždy 15. den předchozího měsíce v 00:01- TADY!

Pro nákup vstupenek na jakékoliv představení v Minoru je třeba se připravit na půlnoc 14. dne každého měsíce. Právě tehdy se spouští prodej online, nevyzvednuté rezervace se dávají do prodeje 22. den v měsíci.

Národní divadlo: Louskáček, vánoční příběh

Zcela beznadějně vyprodané je i představení Louskáčka v Národním divadle. Z vlastní zkušenosti doporučuji dát si upomínku do kalendáře na začátek srpna příštího roku. Představení je nádherné, svou výpravou ohromí i náctileté potomky, kteří při představě návštěvy baletního představení převrací oči.

Vánoční představení pro děti v Praze
Více info – TADY!

Pro děti od 7 let bez váhání doporučuji vánoční představení ve Studiu Dva. Navíc návštěvu divadla můžete spojit i s prohlídkou páternosteru. Dva jsou v pasáži Lucerna, která je jen kousek odtud. Podrobnosti najdete v našem seznamu páternosteru v Praze – TADY!

Studio Dva: Vánoční koleda

Výpravný příběh Vánoční koleda, na motivy proslulé povídky Charlese Dickense bude neopakovatelným zážitek pro celou rodinu. Nechte se unést atmosférou a mystikou vánočního Londýna první poloviny 19. století. Stanete se svědky přeměny, vykoupení a nápravy mrzoutského nelidy a lakoty Scrooga v jedinečném podání Karla Rodena. V roli ducha Vánoc se objevuje Ivana Chýlková.

vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou v prodeji – TADY!
Divadlo Spejbla a Hurvínka: Štědrý večer u Spejblů

Jak asi může dopadnout Štědrý večer, když jeho přípravu mají na starosti pan Spejbl s Hurvínkem, to si jistě umíte představit! Ještě že nad našimi hrdiny bdí dva strážní andělé, kteří mají o svátcích každoroční pohotovost.

vánoční představení pro děti v Praze
Více info – TADY!

Může se zdát, že vstupenky jsou vyprodané, není to tak. Online můžete koupit pouze 8. řadu, ostatní jsou v prodeji v pokladně divadla.

NEZAPOMEŇTE

Při návštěvě velkých divadel máte možnost si vyžádat podsedáky pro děti. Ptejte se ihned u uvaděček, často jich mají jen omezený počet.

Má-li představení přestávku, můžete si objednat už před začátkem představením malé občerstvení. Vyhnete se tak velkým frontám o přestávce u bistra, neboť objednávka pro vás bude připravena na vašem stole.

Nadchlo vás jiné vánoční představení pro děti? Sdílejte svůj tip v komentářích.

Stále hledáte odpověď na otázku „kam v Praze s dětmi v prosinci“?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

1 komentář u „Vánoční divadlo pro děti v Praze“

  1. Moc dekujeme za tip na Louskacka v divadle Na Vinohradech, úžasný zazitek, doporučuji všem – trvá 50min+přestávka+40min, zvládla cele shlédnout i nejmladší dcera (necelé 4roky) 😉

    Odpovědět

Napsat komentář