VÁNOČNÍ DIVADLO PRO DĚTI

Společně shlédnuté představení a následná procházka na vánoční trhy je rodinná tradice, kterou můžete zažít už i s nejmenšími dětmi. Pojďte se inspirovat, které divadlo v Praze navštívit s dětmi v prosinci.

Tipy na krásná vánoční představení pro celou rodinu předhledně na jednom místě najdete právě tady.

VÁNOČNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI V PRAZE

V některých případech je třeba vstupenky objednávat již během letních prázdnin, i tak jsem tato představení zahrnula do seznamu. Programová nabídka představení pro děti se v Praze výrazně nemění. Seznam bude nejspíš z větší části aktuální i následující roky. Budete-li sledovat naše FB stránky, na zahájení prodeje vstupenek vás příští rok upozorníme včas.

Krásná představení pro nejmenší děti nejen během prosince hrají v Divadle Kampa.

DIVADLO KAMPA: JAK ANDĚLÍČEK KOLEDNÍČEK VÁNOCE PROŽIL
Vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou v prodejiTADY!

Andělíček Koledníček se zase chystá slavit Vánoce a vyprávět o dnech a zvycích, které k těmto svátkům patří. A že je toho i na anděla hodně, pomůžou mu muzikanti a při zpívání koled určitě i děti. 

DIVADLO KAMPA: VÁNOČNÍ POHÁDKA O KAPRU KARLOVI

Vánoční příběh o kapru Karlovi, kocouru Bubinovi a paní Ludmilce Houskové je pohádkovým vyprávěním, ve kterém nebudou chybět koledy a ve kterém spolu s herci může diváctvo obeplout celý svět. Dozvíte se, jak se slaví Vánoce třeba u Laponců, u Indiánů nebo v Polynésii.

Představení je vhodné pro malé i velké diváky, kteří milují Vánoce, koledy a vánoční zvyky.

vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou stále v prodeji TADY!
DIVADLO V RYTÍŘSKÉ – O ZAPOMĚTLIVÉM PSANÍČKOVÉM ANDĚLÍČKOVI

Divadlo v Rytířské uvádí v prosinci poetickou pohádku, která navodí kouzelnou atmosféru Vánoc, připomíná polozapomenuté zvyky a tradiční koledy. Spolu s herci v pohádce vystupují také krásné loutky. Oficiální věkové doporučení je pro děti od 4 do 9 let.

vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou stále v prodeji – TADY!

Jedno z mála představení, které je vhodné i pro děti od 3 let, najdete v Divadle v Celetné.

DIVADLO V CELETNÉ: BUCHTY A LOUTKY – VÁNOČNÍ RAKETA

Když Špidlíci pečou pro Ježíška vyhlášenou špidlíkovskou lahodnou vánočku, je svět kolem provoněný tisícem vůní a celý krásný.

vánoční představení pro děti
Vstupenky – TADY!

Ale jen do chvíle, kdy se zjeví otrava Dupík, co prská, ošklivě kouká a všechny otravuje. To se vám pak strhne pěkná nepěkná mela! V neštěstí pomohou Špidlíkům zlatník, hajný a rybářka. Nakonec se všichni šťastně sejdou u jesliček v Betlémě, nad kterým do daleka září dvě vánoční hvězdy – Kometa a Raketa.

VINOHRADSKÉ DIVADLO: LOUSKÁČEK, VÁNOČNÍ SEN (BALET)

Tradiční vánoční představení v podobě baletu Louskáček, vánoční sen je stálicí v repertoáru Vinohradského divadla. Vstupenky na letošní prosincová představení jsou stále ještě v prodeji!

Přehled představení – TADY!
DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ: BETLÉMSKÁ HVĚZDA

Poetické humorné představení je postaveno na českých a světových vánočních lidových i umělých písních. Seznamuje nejmenší diváky s legendou o narození Ježíška a s písněmi, které byly na jeho počest složeny po celém světě.

vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou stále ještě v prodeji – TADY!
DIVADLO MINOR: VÁNOCE

Beznadějně vyprodané je v této chvíli představení Vánoce v Divadle Minor. Je určeno dětem od 7 let. Nemá přestávku a díky našim dětem jsme ověřili, že “zkušení” dětší diváci jej bez problému zvládnou i v mladším věku.

Divadlo Minor
Podrobnější info – TADY!

Pro nákup vstupenek na jakékoliv představení v Minoru je třeba se připravit na půlnoc 14. dne každého měsíce. Právě tehdy se spouští prodej online, nevyzvednuté rezervace se dávají do prodeje 22. den v měsíci.

NÁRODNÍ DIVADLO: LOUSKÁČEK, VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Zcela beznadějně vyprodané je i představení Louskáčka v Národním divadle. Z vlastní zkušenosti doporučuji dát si upomínku do kalendáře na začátek srpna příštího roku. Představení je nádherné, svou výpravou ohromí i náctileté potomky, kteří při představě návštěvy baletního představení převrací oči.

Více info – TADY!

Sledujte naše FB stránky a na zahájení prodeje vstupenek vás předem upozorníme!

Pro děti od 7 let bez váhání můžeme doporučit vánoční představení ve Studiu Dva. Na níže zmiňovaná představení je možné zakoupit dětskou vstupenku. Navíc návštěvu divadla můžete spojit i s prohlídkou páternosteru. Dva jsou v pasáži Lucerna, která je jen kousek odtud. Podrobnosti najdete v našem seznamu páternosteru v Praze – TADY!

STUDIO DVA: VÁNOČNÍ KOLEDA

Výpravný příběh Vánoční koleda, na motivy proslulé povídky Charlese Dickense bude neopakovatelným zážitek pro celou rodinu. Nechte se unést atmosférou a mystikou vánočního Londýna první poloviny 19. století. Stanete se svědky přeměny, vykoupení a nápravy mrzoutského nelidy a lakoty Scrooga v jedinečném podání Karla Rodena. V roli ducha Vánoc se objevuje Ivana Chýlková.

vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou stále ještě v prodeji – TADY!
STUDIO DVA: DĚVČÁTKO, VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Vánoční muzikál s živým orchestrem, na motivy jedné ze šesti nejkrásnějších pohádek dánského spisovatele, vás přenese škrtnutím zápalky do kouzelného světa přání. Oficiálně je určen dětem od 7 let, ale pozor představení je i s přestávkou dvouhodinové.

vánoční představení pro děti
Vstupenky jsou stále v prodeji – TADY!
DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA: ŠTĚDRÝ VEČER U SPEJBLŮ

Jak asi může dopadnout Štědrý večer, když jeho přípravu mají na starosti pan Spejbl s Hurvínkem, to si jistě umíte představit! Ještě že nad našimi hrdiny bdí dva strážní andělé, kteří mají o svátcích každoroční pohotovost.

vánoční představení pro děti
Vstupenky v prodeji – TADY!

Může se zdát, že vstupenky jsou vyprodané, není to tak. Online můžete koupit pouze 8. řadu, ostatní jsou v prodeji v pokladně divadla.

NEZAPOMEŇTE

Při návštěvě velkých divadel máte možnost si vyžádat podsedáky pro děti. Ptejte se ihned u uvaděček, často jich mají jen omezený počet.

Má-li představení přestávku, doporučujeme objednat si před začátkem představením malé občerstvení. Vyhnete se tak velkým frontám o přestávce u bistra, neboť objednávka pro vás bude připravena na vašem stole.

Zapomněli jsme na některé vánoční představení pro děti? Sdílejte svůj tip v komentářích. Další ověřené tipy pro rodiny s dětmi v Praze najdete – TADY!

Stále hledáte odpověď na otázku “kam v Praze s dětmi v prosinci”? Možná ji najdete v našem kalendáři.

KALENDÁŘ ZAJÍMAVÝCH UDÁLOSTÍ PRO RODINY S DĚTMI V PRAZE

One thought on “VÁNOČNÍ DIVADLO PRO DĚTI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *