Nejdelší skluzavka v Praze

Lámete si hlavu, kam vyrazit s dětmi v Praze na malý odpolední výlet? Už jste děti vzali na nejdelší skluzavku v Praze? Pokud netušíte, kde ji v Praze najdete, pojďte to zjistit.

Když nepočítáme skluzavky v akvaparku Aquapalace, je tato skluzavka rozhodně nejdelší venkovní skluzavkou v Praze. Je přístupná zdarma a najdete ji v parku na Parukářce hned za základní školou Chelčického.

Nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Oficiálně je určena dětem od 8 let. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že ji rozhodně zvládne i podstatně mladší dítě. Šikovný předškolák nebude mít problém.

Kam v Praze s dětmi: nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Skluzovka vinoucí se po svahu Vrchu svatého Kříže je zastíněna přístřeškem z tkaniny tak, aby slunce v letních dnech nerozpalovalo nerezové koryto. Děti nejprve projedou tunelem a teprve pak se přes zpomalovací pás dostanou na otevřenou část skluzavky.

Kam v Praze s dětmi: nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Kudy ke skluzavce?

Nejjednodušší přístup je z Olšanského náměstí směrem vzhůru k restauraci Parukářka. Cestou minete v parku další velmi pěkné dětské hřiště. O něco kratší je přístup je z tramvajové zastávky Olšanská, kolem základní školy Chelčického.

Kam v Praze s dětmi: nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Parkem prochází naučná stezka, která pomocí 3 informačních panelů popisuje zajímavosti Vrchu svatého Kříže od historie po současnost. Nezáleží odkud půjdete, vždy na ně natrefíte. Stezka je dlouhá jen 1 km.

Na vrcholu najdete informační panel s panoramatickou mapou. Jsou zde vyznačeny významné stavby, které vám pomohou se lépe zorientovat v krásném výhledu na Prahu.

Zajímají vás další tipy kam v Praze s dětmi? Postupně zde přidávám tipy na výlety s dětmi, které vám zpestří odpoledne i celý den v Praze. 

Sledujte Pražské zkratky na Instagramu a budte první, kdo se o nich dozví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
UTAJENÁ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ V CENTRU PRAHYNÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMIZDARMA V PRAZEKARLŮV MOST S DĚTMIČTEME DĚTEM O PRAZE

O Praze pro děti

Napsat komentář