Nejdelší skluzavka v Praze

Lámete si hlavu, kam vyrazit s dětmi v Praze na malý odpolední výlet? Už jste děti vzali na nejdelší skluzavku v Praze? Pokud netušíte, kde ji v Praze najdete, pojďte to zjistit.

Když nepočítáme skluzavky v aquaparku Aquapalace, je tato skluzavka rozhodně nejdelší venkovní skluzavkou v Praze. Je přístupná zdarma a najdete ji v parku na Parukářce hned za základní školou Chelčického.

Nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Oficiálně je pro děti od 8 let. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že ji rozhodně zvládne i podstatně mladší dítě. Šikovný předškolák nebude mít problém.

Kam v Praze s dětmi: nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Skluzovka se vine po svahu Vrchu svatého Kříže. Je zastíněna přístřeškem z tkaniny tak, aby slunce v letních dnech nerozpalovalo nerezové koryto. Děti nejprve projedou tunelem a teprve pak se přes zpomalovací pás dostanou na otevřenou část skluzavky.

Kam v Praze s dětmi: nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Kudy ke skluzavce?

Nejjednodušší přístup je z Olšanského náměstí směrem vzhůru k restauraci Parukářka. Cestou minete v parku další velmi pěkné dětské hřiště. O něco kratší je přístup je z tramvajové zastávky Olšanská, kolem základní školy Chelčického.

Kam v Praze s dětmi: nejdelší skluzavka pro děti v Praze

Parkem prochází naučná stezka, která pomocí 3 informačních panelů popisuje zajímavosti Vrchu svatého Kříže od historie po současnost. Nezáleží odkud půjdete, vždy na ně natrefíte. Stezka měří jen 1 km.

Na vrcholu najdete informační panel s panoramatickou mapou. Jsou zde vyznačeny významné stavby, které vám pomohou se lépe orientovat v krásném výhledu na Prahu.

Další tipy na dětská hřiště:

Utajená dětská hřiště v centru Prahy

Kam na trampolíny v Praze

FB album – Dětská hřiště

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma

1 komentář u „Nejdelší skluzavka v Praze“

  1. Tento tyden jsme navstivili hooodne hrist a klouzacek, i tuto, a subjektivne detem prisla delsi klouzacka na hristi pod Petrinem v parku Sacre Coeur… A mozna i uzivatelsky prijemnejsi, ta na Parukarce byla dost strma (a rychla) i kdyz s dostatecnym dojezdem, to jo :).

    Odpovědět

Napsat komentář