Muzeum iluzivního umění a trick-artu

Nechte se unést magičností iluzivního umění, vyfoťte se v uměleckých exponátech, žasněte nad jejich propracovaností a pronikněte do tajů optických iluzí. To vše společně s dětmi v Muzeu iluzivního umění a trick-artu. Je to první muzeum svého druhu v České republice, pojďte nahlédnout.

Kam s dětmi v Praze: Muzeum iluzivního umění a trick-artu (IAM Prague)

Tematicky se iluze vztahují k významným událostem a osobnostem českých dějin. Připomenete dětem například Tomáše Baťu, obléhání Prahy Švédy, defenestraci, Karla IV. nebo Anežku Českou. Oceňuji popisky, které jsou nejen v češtině, ale i v angličtině. Jsou srozumitelné i mladším školákům.

S dětmi v Praze: Muzeum iluzivního umění a trick-artu, Pražské zkratky


Čas strávený v tomto muzeu bude individuální. My jsme vyzkoušeli opravdu vše a potřebovali jsme cca 60 minut. Moje dcery ve věku 8 a 12 let byly nadšené, mají spoustu fotek a řadí jej mezi 5 nejlepších muzeí v Praze.

S dětmi v Praze: Muzeum iluzivního umění a trick-artu, Pražské zkratky


Moje nadšení je výrazně menší, neboť stav a rozsah expozice (březen 2022) nereflektuje výši běžného vstupného. Nezlevněná rodinná vstupenka stojí 700 Kč. Za tuto cenu bych očekávala větší expozici. Muzeum nadále sází na zahraniční návštěvníky a je škoda, že není vstřícnější vůči českým rodinám s dětmi.

Připravené shrnutí základních informací o Praze bylo k dispozici pouze v angličtině.

ALE! Rodinnou vstupenku pořídili přes Slevomat s 50 darovanými kredity (akce Slevomatu k MDŽ) za 249 Kč! Za celou dobu naší návštěvy (všední den dopoledne) jsme v muzeu potkali jen 1 dvojici. Za tuto cenu rodinné vstupenky muzeum zcela splnilo mé očekávání. Naopak při plné ceně a vyšší návštěvnosti bych z expozice byla zklamaná.

Tip: Snížená cena vstupenky pro jednotlivce i rodiny ve všední den i během víkendu

Zajímavé tipy, kam vyrazit v Praze s dětmi, najdete v článku Když v Praze prší.

Praktické informace:
Web
Doprava? Nejbližší zastávka metra je Můstek.
Otevírací doba: Denně od 9.00 do 20.00
Kam na kávu/oběd? Bistro Mezi řádky (pozor, o víkendu zavřeno)
Nejbližsí zmrzlina: Angelato
Kam dál? Karlův most s dětmi
E-průvodce Karlův most je určen rodinám s dětmi, které se chtějí procházet Prahou bez průvodce a vlastním tempem. Pro děti jsou připraveny zajímavé úkoly, a to nejen při samotné procházce přes Karlův most, ale i tipy na doma při přípravě na výlet.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

✓ Vyšehrad s dětmi ✓Mirákulum v Praze ✓ Svatomikulášská zvonice ✓ Jižní věž katedrály sv. Víta ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář