NEJUŽŠÍ DŮM V PRAZE

Spolu s dětmi ověřujeme pražská NEJ a jejich okolí. Víte, kde najdete nejužší dochovaný dům v Praze? Vezměte metr a pojďte spolu s dětmi zjistit, zda máme pravdu.

Nejužší dům v Praze najdete jen kousek od Mariánského náměstí v Seminářské ulici. Na šířku má jen 3,28 m.

NEJUŽŠÍ DŮM V PRAZE
Nejuzší dům v Praze
Dům pochází z roku 1360.

Možná můžete namítnout, že nejužší je dům v Anežské ulici. Ten má na šířku jen 2,25 m, ale v této chvíli se za fasádou domu skrývá jen průčelí původní stavby.

Hned vedle si nezapomeňte spolu s dětmi prohlédnout Dům U Zlaté studně. Jméno mu dala studna ukrytá v jeho sklepení, která je opředena hned dvěma legendami o zlatém pokladu.

Kam v Praze s dětmi: Dům u Zlaté studně

Překrásně zdobenou pozdně barokní fasádu nechali zhotovit manželé Wersserovi, kteří zde žili na počátku 18. století. Chtěli tak vyjádřit vděčnost Bohu, za to, že přežili morovou epidemii. Proto mezi výzdobou nechybí 3 ochránci proti moru: svatý Roch, svatý Šebestián a svatá Rosálie.

Seminářská ulici ústí na Mariánské náměstí, kde najdete centrální pobočku Městské knihovny. Ve veřejně přístupné hale najdete Idiom (Sloup vědění) od Mateje Kréna. Místní dětské oddělení je skvěle připraveno pro děti všech věkových kategorií. Je připraven přebalovací pult, kojící koutek, hrací plocha pro nejmenší děti. Vše je přístupné i bez čtenářského průkazu.

s dětmi v Praze

Nezapomeňte, že na Mariánském náměstí můžete vidět nejen sochu Terezky, ale i pražského Darth Vadera.

Kam na kávu v okolí najdete – TADY!