Utajená dětská hřiště v centru Prahy

Plánujete procházku Prahou s dětmi? Jsou ještě ve věku, kdy motivace v podobě hřiště funguje? Pojďte se inspirovat, možná neznáte všechna dětská hřiště ukrytá v centru Prahy.

5 tipů na dětská hřiště v centru Prahy, která možná neznáte

U všech těchto hřiště najdete dobré zázemí i pro nejmenší děti. K dispozici často máte fontánu s pitnou vodou, veřejné WC, přebalovací pult i lavičky.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ KOUSEK OD KARLOVA MOSTU

Hřiště pod Karlovým mostem málokdo přehlédne, ale hřiště ve Vojanových sadech je tak dokonale ukryto, že zde nejspíš budete sami. Je sice malinké, ale svůj účel pro školkáčky splní. Více o Vojanových sadech si můžete na tomto webu přečíst – TADY!

Kam s dětmi v Praze - Dětské hřiště v centru Prahy, Vojanovy sady, dětské hřiště v Praze

Cestou Z Vojanových sadů na metro Malostranská se můžete zastavit ve Valdštejnské zahradě. Tam nenajdete hřiště, ale zdarma si zde společně s dětmi můžete zahrát hledačku Najdi a spočítej! Je vhodná pro školkáčky a malé školáky.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ U VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Františkánskou zahradu najdete na dolní konci Václavského náměstí. Vejít do ní můžete z pasáže Světozor. Místní zmrzlina chutná skvěle a navíc její cena je rozhodně přátelská vůči rodinnému rozpočtu.

I v této zahradě najdete fontánu s pitnou vodou a veřejné záchody. Dětské hřiště má dvě části – zvlášť pro malé i pro větší děti.

Pražské zkratky - mapa dětských hřišt - Kam v Praze s dětmi

Toto hřiště je i zastávkou na první procházce Prahou pro rodiny s dětmi v sešitovém vydání – Od Muzea k Prašné bráně, která obsahuje originální trasu vedoucí slavnými i dávno zapomenutými uličkami.

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ ZA KOSTELEM SVATÉHO ŠTĚPÁNA

Budete-li na Karlově náměstí otrávení nad současným stavem mini hřišťátka, zavelte k odchodu. Projděte dvorem do Malé Štěpánské ulice, na jejím konci přijdete před kostel Svatého Štěpána. Veřejně přístupné hřiště je ukryto přímo za ním.

Pražské zkratky - mapa dětských hřišt - Kam v Praze s dětmi
Hřiště Na Rybníčku najdete za kostelem sv. Štěpána – mapa

K občerstvení pak láká jen kousek odtud charitativní kavárna Bílá vrána, kde najdete cenově dostupnou nejen kávu, ale malý oběd.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ V BLÍZKOSTI STAROMĚSTSKÉHO NÁMĚSTÍ

Ze Staromětského náměstí se vydejte Týnskou uličkou, přes Týnský dvůr. Vyjdete naproti kostelu svatého Jakuba Většího. Ihned pokračujte vlevo po ulici Malá Štupartská, při křížení s Týnskou ulicí uvidíte po pravé straně vstup na sportoviště.

Pražské zkratky - mapa dětských hřišt - Kam v Praze s dětmi
Přesné umístění najdete na této mapě.

Nebojte se a vejděte. Veřejně přístupné dětské hřiště najdete na konci této uličky. Je ideální pro prťata, které už nemohou vydržet v kočárku a v centru Prahy potřebují trochu svobody. K dispozici je veřejné WC i přebalovací pult. Autorkou malby na zdi je známá ilustrátorka Lucie Seifertová. Její dětské knihy o Praze najdete v e-shopu Pražských zkratek.

Pražské zkratky - mapa dětských hřišt - Kam v Praze s dětmi
Dětské hřiště Masná – hřiště na YouTube.

Jen pár kroků od OD Kotva najdete na konci slepé ulice Haštalská malé hřiště. Budete však mile překvapeni. Na hřišti Za Haštalem je nejen dostatek hraček na písek, ale parkuje zde i slušná řada odrážedel. Hřiště prošlo v roce 2024 rekonstrukcí – aktuální fotografie najdete na webu Prahy 1.

Pražské zkratky - mapa dětských hřišt - Kam v Praze s dětmi
Přesné umístění najdete na této mapě.
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ V PARKU NA KLÁROVĚ

Jen pár kroků od Valdštejnské zahrady nebo zastávky tramvaje či metra Malostranská najdete v parku na Klárově malé oplocené hřiště se zajímavými prvky. Přesné umístění najdete na této mapě.

Hledáte další inspiraci kam na hřiště v Praze?

Nepřehlédněte i tyto tipy na procházky Prahou s dětmi:

✓ Vyšehrad s dětmi ✓Mirákulum v Praze ✓ Svatomikulášská zvonice ✓ Jižní věž katedrály sv. Víta ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář