Utajená dětská hřiště v centru Prahy

Plánujete procházku Prahou s dětmi? Jsou ještě ve věku, kdy motivace v podobě hřiště funguje? Pojďte se inspirovat, možná neznáte všechna dětská hřiště ukrytá v centru Prahy.

4 dětská hřiště v centru Prahy, která možná neznáte

U všech těchto hřiště najdete dobré zázemí i pro nejmenší děti. K dispozici je i fontána s pitnou vodou, veřejné WC, přebalovací pult i lavičky.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ V BLÍZKOSTI STAROMĚSTSKÉHO NÁMĚSTÍ

Ze Staromětského náměstí se vydejte Týnskou uličkou, přes Týnský dvůr. Vyjdete naproti kostelu svatého Jakuba Většího. Ihned pokračujte vlevo po ulici Malá Štupartská, při křížení s Týnskou ulicí uvidíte po pravé straně vstup na sportoviště.

Dětské hřiště v centru Prahy

Nebojte se a vejděte. Veřejně přístupné dětské hřiště najdete na konci této uličky. Je ideální pro prťata, které už nemohou vydržet v kočárku a v centru Prahy potřebují trochu svobody. K dispozici je veřejné WC i přebalovací pult. Autorkou malby na zdi je známá ilustrátorka Lucie Seifertová.

Dětské hřiště Masná
DĚTSKÉ HŘIŠTĚ KOUSEK OD KARLOVA MOSTU

Hřiště ve Vojanových sadech je sice malinké, ale je tak dokonale ukryto, že nejspíš zde budete sami.

Vojanovy sady, dětské hřiště v Praze

Více o Vojanových sadech si můžete na tomto webu přečíst – TADY!

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ U VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Františkánskou zahradu najdete na dolní konci Václavského náměstí. Vejít do ní můžete z pasáže Světozor. Místní zmrzlina je nejen dobrá, ale i cenově dostupná.

Dětské hřiště v centru Prahy

I v této zahradě je k dispozici fontána s pitnou vodou a veřejné záchody. Dětské hřiště je rozděleno na dvě části – zvlášť pro malé a větší děti.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ ZA KOSTELEM SVATÉHO ŠTĚPÁNA

Budete-li na Karlově náměstí otrávení nad současným stavem mini hřišťátka, zavelte k odchodu. Projděte dvorem do Malé Štěpánské ulice, na jejím konci přijdete před kostel Svatého Štěpána. Veřejně přístupné hřiště je ukryto přímo za ním.

Hřiště Na Rybníčku najdete za kostelem sv. Štěpána.

K občerstvení pak láká jen kousek odtud charitativní kavárna Bílá vrána, kde najdete cenově dostupnou nejen kávu, ale malý oběd.

Kam v Praze s dětmi: Utajená dětská hřiště v centru Prahy

Zajímají vás ověřené tipy kam v Praze s dětmi? 
Postupně zde přidávám tipy na výlety s dětmi, které vám zpestří odpoledne i celý den v Praze. Sledujte Pražské zkratky na Instagramu a buďte první, kdo se o nich dozví.

O Praze pro děti

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
 NÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMI – ZDARMA V PRAZE – KARLŮV MOST S DĚTMI – ČTEME DĚTEM O PRAZE – VYŠEHRAD S DĚTMI – NEJDELŠÍ SKLUZAVKA V PRAZEUBYTOVÁNÍ V PRAZE PRO RODINY S DĚTMI

Plánujete rodinný výlet do Prahy, ale nevíte kde začít? Nechcete ztrácet čas hledáním na internetu?
Mám pro vás řešení – pomůžu vám naplánovat váš výlet s dětmi do Prahy. Vypracuji vám itinerář na míru podle vašich představ.

Napsat komentář