Utajená dětská hřiště v centru Prahy

Plánujete procházku Prahou s dětmi? Jsou ještě ve věku, kdy motivace v podobě hřiště funguje? Pojďte se inspirovat, možná neznáte všechna dětská hřiště ukrytá v centru Prahy.

4 dětská hřiště v centru Prahy, která možná neznáte

U všech těchto hřiště najdete dobré zázemí i pro nejmenší děti. K dispozici máte fontánu s pitnou vodou, veřejné WC, přebalovací pult i lavičky.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ V BLÍZKOSTI STAROMĚSTSKÉHO NÁMĚSTÍ

Ze Staromětského náměstí se vydejte Týnskou uličkou, přes Týnský dvůr. Vyjdete naproti kostelu svatého Jakuba Většího. Ihned pokračujte vlevo po ulici Malá Štupartská, při křížení s Týnskou ulicí uvidíte po pravé straně vstup na sportoviště.

Dětské hřiště v centru Prahy

Nebojte se a vejděte. Veřejně přístupné dětské hřiště najdete na konci této uličky. Je ideální pro prťata, které už nemohou vydržet v kočárku a v centru Prahy potřebují trochu svobody. K dispozici je veřejné WC i přebalovací pult. Autorkou malby na zdi je známá ilustrátorka Lucie Seifertová.

Kam s dětmi v Praze - Dětské hřiště v centru Prahy,
Dětské hřiště Masná

Pozor, Hřiště Masná je dočasně uzavřeno. Důvody i doba uzavření nebyla zveřejněna. Podrobnosti najdete TADY!

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ KOUSEK OD KARLOVA MOSTU

Hřiště ve Vojanových sadech je sice malinké, ale je tak dokonale ukryto, že zde nejspíš budete sami.

Kam s dětmi v Praze - Dětské hřiště v centru Prahy, Vojanovy sady, dětské hřiště v Praze

Více o Vojanových sadech si můžete na tomto webu přečíst – TADY!

Cestou Z Vojanových sadů na metro Malostranská se můžete zastavit ve Valdštejnské zahradě. Tam nenajdete hřiště, ale zdarma si zde společně s dětmi můžete zahrát hledačku Najdi a spočítej! Je vhodná pro školkáčky a malé školáky.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ U VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Františkánskou zahradu najdete na dolní konci Václavského náměstí. Vejít do ní můžete z pasáže Světozor. Místní zmrzlina chutná skvěle a navíc je i cenově dostupná.

I v této zahradě najdete fontánu s pitnou vodou a veřejné záchody. Dětské hřiště má dvě části – zvlášť pro malé i pro větší děti.

Dětské hřiště v centru Prahy

Toto hřiště je i zastávkou na první procházce Prahou pro rodiny s dětmi v sešitovém vydání – Od Muzea k Prašné bráně, která obsahuje originální trasu vedoucí slavnými i dávno zapomenutými uličkami.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ ZA KOSTELEM SVATÉHO ŠTĚPÁNA

Budete-li na Karlově náměstí otrávení nad současným stavem mini hřišťátka, zavelte k odchodu. Projděte dvorem do Malé Štěpánské ulice, na jejím konci přijdete před kostel Svatého Štěpána. Veřejně přístupné hřiště je ukryto přímo za ním.

Hřiště Na Rybníčku najdete za kostelem sv. Štěpána.

K občerstvení pak láká jen kousek odtud charitativní kavárna Bílá vrána, kde najdete cenově dostupnou nejen kávu, ale malý oběd.

Inspiraci kam na hřiště v Praze najdete i v mé albu na FB – Dětská hřiště v Praze.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

✓ Vyšehrad s dětmi ✓Mirákulum v Praze ✓ Svatomikulášská zvonice ✓ Jižní věž katedrály sv. Víta ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář