Adresář: Herny pro děti

Bude zima, bude mráz…pojďte se inspirovat, kam vyrazit s dětmi na celé dopoledne či odpoledne. Není herna jako herna. V tomto oddíle ADRESÁŘE najdete herny, které nadchnou nejen děti, ale i rodiče.

Poslední aktualizace: 7.11.2023

Netradiční herny pro rodiny s dětmi v Praze a okolí

Bleší herna, Cirqueon, Vlastislavova 603/11

Pro děti ve věku 1 až 4 roky je každou středu připravena BLEŠÍ HERNA. Ta nabízí prostor pro rodiče a děti přijít si na 90 min pohrát do cirkusové herny. Nejen její vybavení, ale k dispozici je vám i zkušený lektor. Můžete si kutálet, prolézat, skákat, hopsat, houpat se, házet a vše co vás napadne. Lekce není vedena, lektor vám poradí a pomůže, ale dozor nad dětmi zajišťují sami rodiče. Cena je 150 Kč/dítě + rodič.

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – TADY!
Herny pro rodiče s dětmi (1,5 až 5 let), Národní galerie, Veletržní palác

Herna je každý týden (úterý, středa dopolední i odpolední termín) zaměřena na tvorbu jiného umělce či vybranou výstavu a nabízí 4 až 6 stanovišť s tvůrčími aktivitami pro společnou práci i hru dětí a rodičů. Program se odehrává ve velkorysém ateliéru Korza Veletržního paláce a nedílnou součástí vstupného je návštěva tematicky související výstavy. Cena je 80 Kč/osobu starší 1,5 let.

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – TADY!
Archihrátky, CAMP

Zajímavý program pro předškolní děti ve věku 2 až 7 let v doprovodu rodičů připravuje pravidelně CAMP. Budete stříhat, lepit i malovat. Pro rodiče a doprovod jsou připravené zajímavé informace o bydlení v Praze. Na závěr si můžete projít aktuální výstavu.

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – Archihrátky
Největší pískoviště v Praze, Beachklub Ládví

Vydejte se s dětmi na největší pískoviště v Praze v Beachklub Ládví. K dispozici je zdarma každé úterý a čtvrtek až do 31. března 202$ vždy od 9:30 do 11:30. Pozor, hala v těchto časech není vytápěná. Slavnostní otevření největšího pískoviště se uskuteční v rámci akce Na pláž v úterý 7. listopadu od 9.30 do 13.00. Více info – TADY!

Dětské koutky v kavárnách v Praze a okolí

Králíček/Kavárna pro všechny

Na kafíčko a skvělý dortík si udělejte společně s dětmi výlet do Radotína. Dětský koutek v rodinné kavárně Králíček můžeme bez obav označit za hernu. Kavárnu najdete v docházkové vzdálenosti od vlakového nádraží Praha – Radotín. Nejbližší autobusová zastávka je Nádraží Radotín nebo Prvomájová (244 ze Smíchovského nádraží, 120 z Poliklinika Barrandov).

S dětmi v Praze: Králíček/Kavárna pro všechny
📷

Fotoreport z kavárny

Další tipy na kavárny, kde najdete zajímavé dětské koutky najdete v kategorii KAVÁRNY PRO RODIČE S DĚTMI.

Dětské herny v mateřských centrech v Praze a okolí

Nejméně finančně náročné jsou herničky, které provozují mateřská a komunitní centra. Program ve volné herně není nijak veden, slouží k zábavě dětí a rodičů. Rodiče jsou ve volné herně za své děti zodpovědní. Druhou možností jsou herničky s programem, ať už pro děti nebo pro rodiče. Před návštěvou vždy ověřte aktuální informace na webu či Facebooku mateřského centra. Provoz herny zajišťují maminky dobrovolnice, může se stát, že je herna z důvodu nemoci dobrovolnice či jejího dítěte zavřená. 

Komunitní centrum Kampa

Adresa: U Sovových Mlýnů 645 v parku Kampa v sousedství dětského hřiště a Muzea Kampa
Volná herna: každý všední den

Herna je vymalována a upravena podle ilustrací z knihy Andreje Gjuriće Kam běží modrá liška, která je inspirována Malou Stranou a Petřínem (znamení modré lišky se mimochodem nachází nedaleko).

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – TADY!
Rodinné centrum YMCA

Adresa: Haštalská 21, Praha 1
Volná herna: každou středu od 15:00 do 18:00

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – TADY!
Letnice – dětský klub a mateřské centrum

Adresa: Třinecká 650, Praha 9 – Letňany
Volná herna: každé úterý a čtvrtek 9:0012:00 hod. a 15:0017:00 hod.

Hernička je vybavena hračkami, knížkami, herními prvky, bazénkem s kuličkami, výtvarnými potřebami. Dopolední volnou hernu navštěvují nejčastěji maminky s dětmi od 9 měsíců do 3 let, odpolední i se školkovými dětmi.

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – TADY!
Komunitní centrum Konzerva

Malou, ale velmi dobře vybavenou herničku najdete v Komunitní centrum Konzerva v Radlicích hned vedle zástavby nové čtvrti Waltrovka. Funguje každé úterý a ve čtvrtek od 16:00 do 18:00. Cena za celou dobu a za celou rodinu je 50 Kč. Pro děti jsou k dispozici hračky do kuchyňky, stavebnice, puzzle, skládačky, autíčka, míčky, knížky. Mají také velkou zásobu pomůcek na tvoření a malování.

Adresa: Na Vysoké II 300/22, Praha 5

Více info – TADY!

Rodinné a komunitní centrum Mumraj, Praha – Horní Počernice

Tradiční herna s programem funguje v Mumraji vždy v pondělí a ve středu dopoledne. Navíc 2x za měsíc mají v nabídce i speciální program, který představuje nové aktivity – létající jóga, Montessori nebo zajímavé přednášky o dětech. Celý program trvá cca 45 minut a po zbytek dopoledne je vám k dispozici herna. Dopoledne můžete zakončit (přineseným) obědem v místní mini kavárničce. Cena za dopoledne je 100 Kč/rodinu.

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Více info – TADY!

Zábavní parky v Praze a okolí

Tanzania park, Park Horní Měcholupy

V tomto parku na vaše malé poklady čeká ta správná zábava – na ploše 1200 m² najdou přes 30 atrakcí, na kterých se dosyta vyřádí. Stoprocentně je zaujme velký herní labyrint s dlouhou dvouskluzavkou a spousta dalších atrakcí.

Pražské zkratky - ADRESÁŘ - Kam s dětmi v Praze? - HERNY PRO DĚTI V PRAZE
Vstupné pro děti do 3 let stojí v této slevové akci 139 Kč, pro starší 179 Kč – TADY!

Adresář Pražských zkratek obsahuje tematicky uspořádané odkazy na zajímavá místa a organizace, které vám usnadní život s dětmi v Praze. Každý měsíc přidávám další užitečné oddíly.

Coworking pro rodiče s dětmiDivadlo pro dětiKam k vodě v Praze a okolíKavárny pro rodiče s dětmiMuzea pro dětiRodinné foceníSamosběr jahod v Praze a okolíSociální podniky – kavárny, bistra a restauraceVeřejná ohništěVýlovy rybníků v Praze a okolí

Pražské zkratky - e-shop, to nejkrásnější o Praze pro děti

Napsat komentář