Kam na hřiště ve stínu?

Pojďte se inspirovat, kam se s dětmi v Praze schovat před sluníčkem. Mám pro vás tipy na dětská hřiště, která mají i v parném létě dostatek stínu. Víte o dalším hřišti? Sdílejte své tipy, inspirujme se navzájem.

Mapa Kam na hřiště v Praze: Hřiště ve stínu

S dětmi v Praze: Kam na hřiště se stínem

1.

Hřiště v Kolovratech hned vedle vlakové stanice směr Praha je ve stínu celý den. A zejména během letních prázdnin zeje prázdnotou. Víte, že je v Kolovratech krásné koupaliště? Pro neplavce je připraven i malý bazén. Pořád hledáte důvod, proč si udělat výlet vlakem do Kolovrat? Přečtěte si 10 důvodů, proč vyrazit na výlet do Kolovrat.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu

Z Hlavního nádraží se dostanete do Kolovrat nízkopodlažním vlakem z nástupiště 6 nebo 7 za krásných 18 minut. Kolovraty jsou poslední zastávkou na území Prahy. Na cestu vám bude stačit Lítačka nebo jízdenka na 30 minut. Jízdenku si musíte označit předem v hale vedoucí k nástupišti.

2.

Díky vzrostlým stromům je ve stínu i hřiště na Vyšehradě. Dřevěná hřiště jsou v Praze spíše výjimkou a počet hřišť, která mají svůj příběh, můžete spočítat na prstech jedné ruky. Hřiště Ze starých pověstí na Vyšehradě proto bez váhání můžeme označit za jedno z nejkrásnějších dětských hřišť v Praze.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu

Potkáte zde Bivoje s kancem na zádech, Přemysla, sestry Kazi, Tetu a Libuši, praotce Čecha a chrabrého zemana Horymíra. U jeho sochy si můžete vyzkoušet „Horymírův skok“ z hradeb, ovšem bez koně.

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze
3.

Hřiště na Výtoni je nejen ve stínu, ale najdete zde hřiště pro malé i velké děti. V létě funguje i mlžítko. K dispozici je i veřejná toaleta.

Kam v Praze s dětmi: dětské hřiště ve stínu
Na tomto hřišti je ideální zakončit výlet s dětmi na Vyšehrad.
4.

Hřiště Pod kaštany najdete v Letenských sadech. Jak už název napovídá, stínu je zde dostatek.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu
5.

Stejně tak dostatek stínu nabízí dětské hřiště v Milíčovském lese, kde najdete hned 2 hřiště. My máme raději to blíže ke Kateřinkám. Procházku můžete spojit i s návštěvou Zooparku Milíčov, který má otevřeno každý den kromě pondělí. Jednotné vstupné činí 50 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. V zooparku můžete vidět ve výběhu pštrosy, krocany a krůty. Ve stájích si pohladíte ovce, kozy i huňaté králíčky.

Kam v Praze s dětmi: Kolovraty - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu

6.

Kousek od stanice metra Želivského (cca 10 minut chůze) najdete hřiště Pod Kapličkou. Ve stínu je zde částečně pískoviště a pár laviček. V létě děti ocení i místní brouzdaliště. K dispozici jsou i veřejné toalety a stále přítomný správce má i v prodeji malé občerstvení.

7.

V Grébovce (Havlíčkovy sady) najdete ke zchlazení nejen Grottu (umělou jeskyni), ale také 2 hřiště. To menší z nich má díky stromům docela dost stínu. Na zmrzlinu můžete zajít do ulice Rybalkova, kde najdete Pure Gelato. Veřejné WC je hned vedle horního hřiště.

Kam v Praze s dětmi: dětské hřiště ve stínu

8.

Kousek od letohrádku Hvězda najdete krásné hřiště, které díky vzrostlým stromů nabízí příjemný stín. K atrakcím náleží např. dřevěná socha hrocha, skluzavka, lanový prvek, pískoviště, drobné prvky nebo pohyblivý most. U hřiště stojí knihobudka. Nepřehlédněte hned vedle domečky pro skřítky.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze:  dětské hřiště ve stínu
Hřiště na mapě najdete – TADY!

9.

Jen kousek od stanice metra Flóra najdete hřiště Flóra, které je ukryto ve vnitrobloku. Nebojte se vejít, hřiště je dostupné i veřejnosti. Je oplocené a díky stromům je zde i v horkém letním dni příjemně.

Více foto najdete na mapě Pražských zkratek – TADY!

10.

Pár kroků od Nuselské radnice v Jiráskových sadech najdete parádní hřiště ve stínu. Oplocené hřiště ve stínu celé řady vzrostlých stromů by potřebovala pořádnou rekonstrukci, ale i tak nadchne zejména školkáčky. K dispozici je i houpačka pro nejmenší. K dispozici je veřejné WC (ToiToi).

Více foto najdete na mapě Pražských zkratek – TADY!

Okolo Prahy

Jen kousek za hranicí Prahy najdete plovárnu Jureček a kousek od ní je v lese schované krásné dřevěné hřiště.

Kam v Praze s dětmi: Říčany, plovárna Jureček - výlet vlakem, dětské hřiště ve stínu
Tip na celodenní výlet k plovárně Jureček najdete – TADY!

Víte o dalším hřišti? Sdílejte své tipy, inspirujme se navzájem.

Všechny tipy najdete na mapě Pražských zkratek ve zvláštní kategorii – Hřiště ve stínu.

4 komentáře u „Kam na hřiště ve stínu?“

Napsat komentář