Hřiště SOVA

Co takhle vyrazit na výlet metrem a objevit v Praze originální hřiště? V docházkové vzdálenosti od zastávky metra Lužiny najdete nejen sovu, ale i prostor na vycházku či projížďku na odrážedle.

S dětmi v Praze: Kam na hřiště?

Unikátní dětské hřiště Sova je v Centrálním parku Stodůlky, který leží v blízkosti stanice metra Lužiny. Mimochodem, z Karlova náměstí jste zde metrem za cca 14 minut. Obrovská herní sova má rozpětí křídel téměř 11 metrů. Její výška je 3,6 metrů a najdete na ní několik lezeckých stěn, žebříků i skluzavku.

PRAŽSKÉ ZKRATKY: Kam s dětmi v Praze? Kam na hřiště v Praze: Centrální park Stodůlky - Hřiště Sova
Hřiště na mapě Pražských zkratek – TADY!

Oficiálně je tento herní prvek doporučen pro děti od 6 let, ale zvládnou jej i mladší děti.

Hned vedle sovy najdete občerstvení KUŽELKÁRNA, která má i venkovní posezení s houpačkami pro děti. Nabízí klasiku – limonády, párek v rohlíku, kukuřici, nanuky. Za poplatek si můžete půjčit gril. K dispozici je i toaleta.

PRAŽSKÉ ZKRATKY: Kam s dětmi v Praze? Kam na hřiště v Praze: Centrální park Stodůlky - Hřiště Sova

Vzhledem k okolní zástavbě zde bývá na můj vkus přelidněno, ale ve všední den (během školního roku) si užijete klidné dopoledne. Projít se můžete kolem Stodůleckého rybníku nebo pokračovat kolem Nepomuckého rybníku až ke stanici metra Hůrka. Cestou narazíte na hřiště (Hřiště u Nepomuckého rybníku), které ocení malé i velké děti.

PRAŽSKÉ ZKRATKY: Kam s dětmi v Praze? Kam na hřiště v Praze: Centrální park Stodůlky - Hřiště Sova

Součástí Centrálního parku je i venkovní posilovna a pikniková loučka. Stín najdete na několika místech, v horkých dnech bych se sem nevydala.

Tipy na hřiště ve stínu

PRAŽSKÉ ZKRATKY: Kam s dětmi v Praze? Kam na hřiště v Praze: Centrální park Stodůlky - Hřiště Sova

Zajezdit si můžete na in-linech, dostatečný prostor ocení i začínající cyklisté nebo děti na odrážedlech. Zahrát si můžete pétanque, discgolf (4 jamky) či minigolf. Minigolfové hřiště se nachází v západním cípu Centrálního parku, v blízkosti ulic K Zahrádkám a Oistrachova. Veřejnost může hřiště užívat zdarma. Více info – TADY.

Tip Pražských zkratek: V Obchodní centrum Lužiny (hned u stanice metra Lužiny) každou neděli od 11:00 probíhají v 2. nadzemním podlaží divadelní představení (pro děti ve věku 3 až 9 let), která trvají cca 50 minut. Jednotlivá představení zajišťují profesionální divadelní soubory. Podrobnosti najdete v kalendáři Pražských zkratek.

Tipy na slevy, výhodné akce pro rodiny s dětmi, dny otevřených dveří najdete v FB skupině JAK UŠETŘIT V PRAZE.

Pražské zkratky - Kam na hřiště v Praze

Hledáte další inspiraci kam na hřiště v Praze?

Pravidelně přidávám i aktuální tipy na Instagram Pražských zkratek.

Inspiraci najdete i v FB albu Pražských zkratek Kam na hřiště v Praze obsahuje už více než 50 tipů na hřiště v Praze a okolí.

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi ✓Pražský hrad s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radniceNávštěvnické centrum ČNB ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze
Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář