Výlet pro malé i velké – vyrazte do Všetat

Pár kilometrů za Prahou vzdálené Všetaty jsou místem, které potěší vás, vaše starší i menší děti . Navštívit zde můžete rodný dům českého hrdiny Jana Palacha, který Národní muzeum nechalo přestavět v architektonicky velice zajímavý a důstojný památník. Najdete tu ale také hezké dětské hřiště, park, cukrárnu a určitě mnoho dalšího, co už jsme my nestihli objevit. Navíc se sem pohodlně dostanete vlakem.

Cesta do Všetat
Výlety okolo Prahy: Všetaty s dětmi


Vlak:

  • rychlík jezdí každé dvě hodiny (Praha Hl. nádraží – Všetaty, 40 minut)
  • osobní vlak jezdí každou hodinu (Praha Hl. nádraží – Všetaty, 53 minut), výhodou osobního vlaku je, že můžete nastoupit na několika zastávkách v Praze – my jsme přiskočili v Čakovicích.

Autem:

  • z centra Prahy zhruba 40 minut, 34 km. Ve Všetatech zaparkujete bez problémů.
Cesta z nádraží
Výlety okolo Prahy: Všetaty s dětmi

Pokud mají vaše děti rády vlaky, tak je potěší hned vlakové nádraží ve Všetatech, které je poměrně velké a projíždí tudy hodně osobních i nákladních vlaků. Z nádraží za chvilku dojdete do Sadů Jana Palacha, kde se děti můžou vyřádit na dětském hřišti s venkovní posilovnou (potěší starší děti). My jsme si tady udělali první zastávku a spojili to se svačinou. Pak jsme pokračovali procházkou k památníků. Mapa je k dispozici tady.

Výlety okolo Prahy: Všetaty s dětmi?
Návštěva Památníku Jana Palacha

Pokud si budete chtít vše v klidu přečíst a shlédnout krátký film, tak si na návštěvu památníku vyčleňte hodinu času. Byla jsem překvapená, že místo a i samotný příběh zaujal i našeho čtyřletého syna. Mluví
o tom doteď.

Tip na článek: Architektonický skvost připomíná místo, kde se narodil Jan Palach. Rodný dům ve Všetatech je příkladem výrazné, přesto citlivé piety

Otevírací doba: pátek – neděle, 10 – 16 hodin
Vstupné do objektu: zdarma.

Vstoupit můžete s kočárkem a k dispozici jsou zde toalety. Více informací najdete tady.

Výlety okolo Prahy: Všetaty s dětmi
Sladká odměna v místní cukrárně

Po kultuře jsme se odměnili točenou zmrzlinou a kávou v místní cukrárně. Mají otevřeno každý den a uvnitř je dětský koutek. Sedět se dá i venku, ale malá nevýhoda s dětmi je, že je sezení u silnice. Počítejte s tím, že zde zaplatíte pouze hotovostí (kousek od cukrárny stojí případně bankomat KB). Pak jsme se ještě na chvilku zastavili na hřišti a vyrazili pomalu na vlak domů.

Výlety okolo Prahy: Všetaty s dětmi

Strávili jsme ve Všetatech moc hezké a klidné odpoledne. Bez spousty lidí a otravných turistických lákadel.

Tento článek pro vás napsala Ivana, máma čtyřletého rošťáka a malého miminka. Neradi sedí sami doma, ale naopak rádi objevují a poznávají nové kamarády. Ideálně, když je to nestojí moc peněz a zbyde jim na další dobrodružství:) Aktivity rádi střídají, takže se můžete těšit na tipy na výlety do přírody, sportovní akce, ale i výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Další tipy na výlety v  okolí Prahy:

Plovárna Jureček ✓Vestec Farma Vraňany Na kole s dětmi do Říčan ✓Výlovy rybníků Průhonický park Dendrologická zahrada

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář