Farma Vraňany – výlet nejen za jahodami

Léto. Sluníčko, ochlazení ve vodě, vůně sena, čerstvé ovoce, zelenina a hlavně co nejčastější úprk z města! Pojeďte se mnou kousek za Prahu, kde si můžete v sezóně na farmě Vraňany sami nasbírat nejen jahody, ale i hrášek, cibuli, okurky nebo brambory. Komu se nechce sbírat, může koupit již nasbírané.  Ale proč nespojit zábavu s trochou práce pro děti? Bez práce přece nejsou koláče! Totiž jahody 🙂

Na farmě ve Vraňanech to dotáhli k dokonalosti. Sami si tam můžete nasbírat jahody a další čerstvou zeleninu a ještě si letos pro návštěvníky připravili super novinku – opravdu povedené vyžití pro děti. Děti se vyřádí na několika trampolínách, velkém prolézacím hradu, skákacím hradu, v „prolézací jahůdce se skluzavkou“ a na pískovišti. To vše v krásném prostředí zahradnictví. 

Rodiče jistě ocení lavice a stoly v těsné blízkosti hřiště. Některé jsou i ve stínu pod stromy.  Spíše ale doporučuji počítat s tím, že budete na sluníčku – opalovací krém a něco na hlavu s sebou! Obzvlášť pokud se chystáte na samosběr.

No a bistro, ve kterém si můžete dát od polévky, ovocných knedlíku, různých dortů po výbornou ovocnou zmrzlinu, je už jen třešničkou na dortu tohoho skvělého výletu malý kousek za Prahou. Ceny za občerstvení jsou přiměřené, spíše nižší než v Praze. Vstup na dětské atrakce je zdarma. A nebojte, kávu a další nabídku pití najdete v místní nabídce taky.

Za zmínku stojí i velký farmářský obchod, který je propojený s bistrem/kavárnou.  Zakoupíte zde čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, ale i místní marmeládu, ovocné šťávy a třeba jahodové víno.

Kudy do Vraňan?

Autem z centra Prahy počítejte s cestou cca 35 minut. Ze samotného kraje Prahy, vyráželi jsme z Čakovic, jsem za 22 minut parkovala na místě, krása! Cesta je dobře označená, sjezd z dálnice D8 exit Nová Ves, dále pak po silnici 16 až do Vraňan. K dispozici je zhruba 200 parkovacích míst.

Vlakem – na farmu můžete vyrazit i vlakem. Asi nejlepší je spojení z Prahy, Masarykovo nádraží do zastávky Mlčechvosty (54 min) a pak 13 minut pěšky, cca 400 m.

Výlety okolo Prahy - Farma Vraňany

Kdy vyrazit? Aktuální nabídku samosběru a časy sledujte na webu farmy.

Tip Pražských zkratek: Můžete-li, vyrazte na výlet ve všední den a spojte jej třeba s obědem. V čase od 12:30 do 14:30 jsme si užívali dětské hřiště skoro jen sami pro sebe, žádné fronty v bistru a příjemná byla i doprava – žádné zácpy! O prázdninách samozřejmě může být jinak…

Kam s dětmi v Praze? Samosběr jahod
Další tipy na samosběr jahod v Praze a okolí najdete – TADY!
Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Pražský hrad s dětmi ✓Vyšehrad s dětmi ✓Svatomikulášská zvonice ✓Utajená vyhlídka na Prahu ✓Dětská hřiště v centru Prahy  ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most ✓V Praze pro děti zdarma ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář