Zahrada Anežského kláštera

Anežský klášter patří mezi nejvýznamnější gotické stavby v Praze. Jeho zahrada je celoročně veřejnosti zdarma přístupná. Pojďte nahlédnout.

ZAHRADA ANEŽSKÉHO KLÁŠTERA

Zahrada Anežského kláštera je místo v centru Prahy, jen kousek od Vltavy. Je to místo, kde si můžete odpočinout. Nechat volně proběhnout i menší děti a až pak pokračovat podél Vltavy v poznávání Prahy.

Zahrada Anežského kláštera

Nejmenší děti zcela určitě nadchne domeček Františka Skály.

Zahrada Anežského kláštera

Sluneční vozík pracuje s nečekanými zážitky vnímání barev a tvarů přes materiál sochařského objektu. 

Kam s dětmi v Praze: Zahrada Anežského kláštera

Nejbližší kavárnu najdete přímo v zahradě. Prostor její zahrádky nabízí příjemné posezení pod stoletou lípou i překrásný výhled na zahradu Anežského kláštera. Více info: Kavárna Anežka

Nejbližší hřiště je ihned v sousedství zahrady. Najdete zde venkovní kluziště na hokej a v zimě veřejné bruslení, stolní tenis, minigolf, dětské hřiště, houpačky, prolézačky, lanovou pyramidu i horolezeckou stěnu. Více info: TADY!

Školákům doporučujeme knižního průvodce Po stopách svaté Anežky, který srozumitelně přiblíží život sv. Anežky a její dobu. Součástí je i pracovní sešit, který obsahuje zajímavé úkoly během návštěvy. Bohužel už je vyprodaná. Najdete ji v knihovně a možná i v antikvariátu.

Zahradou Anežského kláštera Vás provede také únikovka – Zmizelá sousedství, která je zdarma ke stažení TADY!

NEPŘEHLÉDNĚTE V OKOLÍ:

Cestou ke klášteru sv. Anežky se nezapomeňte zastavit u nejmenšího domu v Praze.

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze
Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Vyšehrad s dětmi ✓Po stopách Golema ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most ✓V Praze pro děti zdarma ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Výlet vlakem v Praze: Kolovraty

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý měsíc rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti. Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze!