Karlovo náměstí s dětmi

Karlovo náměstí je nejen největší v Praze, ale i v České republice. Patří také mezi největší náměstí v celé Evropě. Ve zkratce jsem shrnula ověřené tipy pro rodiny s dětmi na Karlově náměstí a v okolí. Nezapomněla jsem na hřiště, cukrárnu i českou pekárnu.

Největší náměstí v Praze

Karlovo náměstí s dětmi
Jeho rozloha je 80 552 m².
NOVOMĚSTSKÁ RADNICE S DĚTMI

Rozhodně si nemůžete nechat ujít výhled z Novoměstské radnice. Čeká vás sice 221 schodů, ale odměnou vám bude zajímavý výhled nejen na Karlovo náměstí, ale i na celou Prahu – Petřín, Pražský hrad.

Na její fasádě nezapomeňte dětem ukázat pražský loket a zbytky řetězu, kterým se kdysi dávno zamezoval vjezd vozů na náměstí.

Karlovo náměstí s dětmi

V prostorách Novoměstské radnice také najdete stálou expozici Neviditelné výstavy. V nabídce je i pohádková prohlídka pro rodiny s dětmi ve věku 4 až 8 let.

Co má společného Karlovo náměstí s Rumburakem?

Pamatujete si, když Rumburak s Blekotou přistáli pomocí kouzelného pláště v říši lidí u stromu se zvláštním kmenem? Tento strom je přímo na Karlově náměstí.

Karlovo náměstí s dětmi
Strom je starý více než 160 let.

Na Karlově náměstí najdete také Faustův dům.

Jen kousek od Faustova domu najdete malé hřiště, které zaujme jen nejmenší děti.

Nejbližší pořádné hřiště je za kostela sv. Štěpána v ul. Na Rybníčku. Na první pohled se sice tváří jako součást místní mateřské školy, ale není to tak. Hřiště je volně přístupné veřejnosti.

Veřejné hřiště Na Rybníčku objevíte za kostelem sv. Štěpána.
OKOLÍ KARLOVA NÁMĚSTÍ

V jedné z uliček vedoucích z Karlova náměstí můžete vidět maxi lysohlávky, obří masařku a lidi vísící na deštníku.

Karlovo náměstí s dětmi
Pod lysohlávkami si můžete odpočinout na lavičkách.

Znáte zvířata z pražských ulic? V ulicích Prahy jde najít až desítky zvířat, která trpělivě čekají, až si jich někdo všimne. Podělte se s námi o svůj tip do komentáře. Všechny tipy postupně najdete v FB albu.

Kousek od Karlova náměstí je také vzdálená Botanická zahrada PF UK. Její venkovní expozice je celoročně přístupná zdarma. Chcete-li nechat zejména kočárkové děti volně proběhnout, pak tohle je ideální místo.

Karlovo náměstí s dětmi
Součástí zahrady je i geopark. Více o zahradě najdete u nás na webu – TADY!
KAM NA JÍDLO NA KARLOVĚ NÁMĚSTÍ?

Projdete-li Václavskou pasáži objevíte malou rodinnou Václavskou pekárnu Zoulek (Karlovo náměstí ). Dýchne na Vás kouzlo starých časů a nejen dětem bude chutnat.

Odpočinout si s dětmi můžete jen kousek od Karlova náměstí v Lelí’s Cupcakes.

Karlovo náměstí s dětmi
Lelí’s Cupcakes, Vyšehradská 53 Po-Pá:10-19, So:10-18
Pražské zkratky: Karlovo náměstí - kam na oběd
Zastavte se v bistru Manni Kebabish, jen kousek od náměstí.
Akce na zvýhodněnou cenu-TADY!
Další tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze:

Národní muzeum s dětmi ✓Pražský hrad s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

1 komentář u „Karlovo náměstí s dětmi“

Napsat komentář