Botanická zahrada PF UK

Jen kousek od Karlova náměstí najdete v centru Prahy oázu klidu a ticha. Exteriéry Botanické zahrady PF UK jsou veřejnosti celoročně přístupné zdarma. Chcete-li nechat proběhnout v centru města dvouleťáka či naopak potřebujete klidné místo pro uspávání dítka v kočáru, pojďte nahlédnout.

BOTANICKÁ ZAHRADA UNIVERZITY KARLOVY

Pouze dvě zastávky tramvají z Karlova náměstí leží tak trochu schovaná Botanická zahrada Univerzity Karlovy. Poprvé byla otevřena už roku 1898.

Kam s dětmi v Praze: Botanická zahrada PF UK
Cestičky zahrady rozhodně nadchnou začínající chodce.

V rozpálené letní Praze vás zachrání příjemný stín v zahradě. Hned na začátku zahrady se nezapomeňte podívat na nástěnku „co právě kvete„.

Kam s dětmi v Praze: Botanická zahrada PF UK
Výzva pro děti: Vyber 3 nejkrásnější a zkus je v zahradě najít.

Botanická zahrada se sice vůči dětem netváří nijak vstřícně, na druhou stranu nejmenší dětem bude ke štěstí bohatě stačit. Na rozdíl od Karlova náměstí je zde můžete na cestičkách nechat volně cupitat.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze: Botanická zahrada PF UK
Geologický park v Botanické zahradě PF UK

Najdete zde i Geologický park. Bohužel popisky nejsou srozumitelné ani pro starší školáky.

Starší děti možná zaujme i některá z pravidelně pořádaných výstav ve sklenících. Přehled aktuálních výstav najdete na oficiálním webu – TADY!

Kam dál? Naše tipy pro nedaleko vzdálené Karlovo náměstí najdete TADY!

Praha s dětmi: Karlovo náměstí
Další tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze:

Národní muzeum s dětmi ✓Pražský hrad s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý měsíc rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti. Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze!