Objevte GASK a Kutnou Horu

Za hodinu dojedete z Prahy vlakem nebo autem do Kutné Hory, která kromě monumentálních památek UNESCO nabízí i skvělou galerii GASK. V GASK (Galerie Středočeského kraje) na rodiny s dětmi myslí od začátku do konce. To vypadá jako ideální prázdninový výlet (nejen), když to venku není zrovna na koupání, nemyslíte?

Pražské zkratky - Kam s dětmi okolo Prahy? Kutná hora s dětmi

O GASK

GASK je výborná už jen tím, že je kompletně bezbariérová – vybrat si můžete jeden ze tří vchodů a uvnitř se pohybovat pomocí výtahů. V případě, že si kočárek necháte doma a na dítě padne únava, můžete si na místě zapůjčit golfky.

Velice přátelsky je nastavená také cena vstupného. Stálá expozicie je pro děti do 6ti let zdarma a dospělý zaplatí 100 Kč. V případě, že máte větší děti, kupte si rodinnou vstupenku za 250 Kč (2 dospělí+max 3 děti). Se zakoupením vstupenky získáváte rovnou také vstup do vizuální herny a dětského koutku.  Pokud se rozhodnete navštívit jen hernu a koutek, zaplatíte za osobu 50 Kč, děti do 6ti let zdarma.

My i náš syn jsme byli nadšení  jak ze stálé expozice, tak z prostorů pro děti. Kustodi jsou zde k dětem přátelští a sami dětem ukazují, co si zde mohou vyzkoušet nebo na co se zaměřit. Na závěr jsme zařadili návštěvu vizuální herny a dětského koutku. Myslím, že nejenom moje nadšení neznalo konce. Děti si mohou pohrát s hračkami, které si většina z nás doma dovolit nemůže – jak z prostorových, tak třeba i z finančních důvodů. V herničkách je čisto, k dispozici je křeslo na kojení a přebalovací pult. Na toaletách jsou pro děti připravena malá prkénka a stupínky k umyvadlu.

Pražské zkratky - Kam s dětmi okolo Prahy? Kutná hora s dětmi

Tak neváhejte a ukažte dětem, že galerie a umění rozhodně není nuda!

Praktické informace:

Adresa: Barborská 51–53, 284 01 Kutná Hora

Web GASK

Otevírací doba: pondělí zavřeno, úterý až neděle 10.00 – 18.00

Praktický tip pro rodiče na závěr: doporučuji navštívit Kavárnu na Kozím plácku. Rodiče ocení výbornou kávu a děti potěší trubičky s hořkou čokoládou.

Tip na pokračování/další výlet: pokud by někomu nestačilo, 10 km od Kutné Hory je zábavný park pro děti s minizoo Heroland

Tento článek pro vás napsala Ivana, máma tříletého rošťáka, ke kterému za chvílí přibyde mladší brácha. Neradi sedí sami doma, ale naopak rádi objevují a poznávají nové kamarády. Ideálně, když je to nestojí moc peněz a zbyde jim na další dobrodružství:) Aktivity rádi střídají, takže se můžete těšit na tipy na výlety do přírody, sportovní akce, ale i výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Další tipy na výlety v  okolí Prahy:

Plovárna JurečekVestec Farma Vraňany Na kole s dětmi do ŘíčanVýlovy rybníků Průhonický park Dendrologická zahrada

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář