Kutná hora s dětmi

Plánujete výlet s rodinou a hledáte destinaci, která nabídne něco pro všechny? Kutná Hora, město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je ideální volbou. Nabízíme vám tipy na návštěvu historických památek, zajímavých muzeí a zábavných tras, které jsou vhodné pro děti i dospělé. Od gotické katedrály po interaktivní aplikace pro poznávání města – zde najdete vše potřebné pro dokonalý rodinný den v Kutné Hoře.

Rodinný výlet do Kutné Hory

Procházku Kutnou Horou vám usnadní aplikace Skryté příběhy, která je dostupná zdarma. Aplikace Skryté příběhy přináší interaktivní prvek do procházky městem. Znáte ji?

Pomocí této aplikace mohou rodiny s dětmi objevovat Kutnou Horu skrze zábavné a vzdělávací trasy. V Kutné Hoře zde najdete hned 2 trasy.

„Čokodrama“ je zábavná stezka, která se zaměřuje na místní historii čokoládovnictví, zatímco trasa „Santini a kostlivci“ vede návštěvníky k objevování děl slavného architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela a tajemných kostnic, které jsou v Kutné Hoře k nalezení.

Tip Pražských zkratek: Naplánovat přesnou trasu procházky si můžete i pomocí této panoramatické mapy Kutné Hory. Je srozumitelná i dětem v předškolním věku. Na rubové straně najdete popis nejzajímavějších památek města doplněný o ilustrace.

Prohlídka tohoto města může být pro děti nejen zábavná, ale i vzdělávací zároveň. Město je známé svým gotickým kostelem svaté Barbory a historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro milovníky architektury a historie není nic fascinujícího jako kostel svaté Barbory, který svým impozantním gotickým stylem přitahuje návštěvníky z celého světa. Tento kostel, s jeho úchvatnými vitrážemi a architektonickými detaily, poskytuje nádherné pozadí pro rodinné fotografie.

Tip Pražských zkratek: Gotiku hravou formou dětem představíte i prostřednictvím knihy Slohovník aneb Praha má styl

Projekt GASK pod širým nebem vám ukáže sochy a instalace umělců, kteří jsou součástí stálých i aktuálních či plánovaných výstav, v nádherných zahradách za galerií.

České muzeum stříbra a středověký stříbrný důl

Kutná Hora se ve středověku pyšnila statutem významného centra stříbrného hornictví. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto bohatou historii, je otevřen stříbrný důl a muzeum mincí od března do listopadu. Návštěva středověkého dolu je součástí prohlídky II. okruhu muzea na Hrádku. Pozor, dětem do 6 let je vstup zakázán.

Adresa: Barborská 28
Web

Galerie Gask

GASK (Galerie Středočeského kraje) na rodiny s dětmi myslí od začátku do konce. Je kompletně bezbariérová – vybrat si můžete jeden ze tří vchodů a uvnitř se pohybovat pomocí výtahů. V případě, že si kočárek necháte doma a na dítě padne únava, můžete si na místě zapůjčit golfky.

Výlety okolo Prahy - Kutná Hora
Ivana na webu Pražských zkratek sdílela svou zkušenost s návštěvou galerie GASK – TADY!

Adresa: Barborská 51-53
Web

Kam na hřiště v Kutné Hoře?

V Breüerových sadech můžete najít nejen upravené trávníky a dekorativní záhony, ale i kavárnu, dřevěný altán, pohodlné lavičky, veřejné toalety a skluzavku pro děti. Z celého parku se navíc otevírá nádherný výhled na ikonické památky Kutné Hory, včetně chrámu sv. Barbory, Jezuitské koleje, kostela sv. Jakuba, Podhrádku a Vlašského Dvora. Tento park tak nabízí dokonalé místo pro odpočinek.

Okolo Prahy - Kutná Hora s dětmi
Kam na oběd?

Rodiny s dětmi v každém věku ocení Restauraci Dačičký, která se pyšní původním dřevěným altánem a velkou letní terasou se staletými lípami.

Adresa: Rakova 8
Web

Tipy pro rodiny s dětmi ve školním věku

Chystáte se na výlet do Kutné Hory se školními dětmi? Připravte se na den plný zábavy a objevů s aktivitami, které přirozeně podněcují zvědavost a lásku k poznání. Tyto aktivity jsou ideální pro děti, které mají zájem o historii a rády se učí nové věci interaktivním způsobem.

Seznamte se s UNESCO – Dačického dům

Dačického dům je centrum, které představuje památky UNESCO, vysvětluje a učí v čem jsou hodnotné a proč je chráníme. Je to dům, kterým můžete sami libovolně procházet od sklepa až po půdu. Dům s historickými prvky, které jsou citlivě spojené s moderní architekturou a technologií, jako jsou dotykové obrazovky, čidla pohybu nebo herní prvky pro děti.

Adresa: Komenského náměstí č.p. 41
Web

Pronikněte do tajů celého odvětví praktické alchymie – Expozice alchymie a renesančních věd

Prohlédněte si archeologicky doloženou hutnickou praxi, která byla prováděna přímo v Sankturinovském domě. Dozvíte se vše o zpracování stříbrné rudy i polotovarů tohoto procesu, zkoušení ryzosti stříbra a hojného využívání všech dostupných prubířských metod. Expozice je pojatá moderně vč. interaktivních prvků a videomappingů. Ve 4. patře (půdní prostor) si pak můžete spustit 11 min dlouhý film promítaný na 3D urbanistický model města. Tento film mapuje Kutnou Horu od prvního osídlení po současnost.

Adresa: Sankturinovský dům, Palackého nám. 377
Web

Tipy na zajímavé akce během letních prázdnin najdete i v programu celoprázdninového festival Kutnohorské léto, které letos slaví 16. narozeniny.

Tipy, jak ušetřit v Kutné Hoře
Další tipy na výlety v  okolí Prahy:

Plovárna JurečekVestec Farma Vraňany Na kole s dětmi do ŘíčanVýlovy rybníků Průhonický park Dendrologická zahradaVšetaty

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit s dětmi v Praze a okolí?

Každý první a patnáctý den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář