Dům U Zlatého prstenu

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky, ale i dospělé. Pojďte nahlédnout.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY – DŮM U ZLATÉHO PRSTENU
Kam s dětmi v Praze? Po stopách Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu leží v Týnské ulici vedoucí ze Staroměstského náměstí. Jedná se o bezbariérový dům (dva výtahy). Podle tradované pověsti mělo prsten ztratit jedno ze staroměstských strašidel. Jistý obyvatel Týnské uličky ho našel a připevnil na svá vrata jako ochranu před zlou silou.

Praha Karla IV. – středověké město

Výstava představuje metropoli a její proměnu za vlády Karla IV. a dalších Lucemburků. Celá expozice je na české poměry docela interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nikde jinde neuvidíte.

Samotná výstava podrobně mapuje především zakladatelskou činnost císaře Karla IV. Pro děti do 12 let je připraven hravý průvodce s úkoly, který zaměřuje děti na nejzajímavější exponáty v expozici. V pokladně jej lze zakoupit za 30 Kč.

Kam s dětmi v Praze: Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.


Nebojte se vzít i mladší děti. V domě U Zlatého prstenu najdete i Dětské muzeum – Po stopách Karla IV. Zaujme nejen školkáčky, ale i mladší žáky.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze?Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.
I samotná výstava má několik zajímavých míst pro nejmenší děti.

Dětské muzeum – Po stopách Karla IV.

Dětské muzeum  v sobě skrývá malé boxy a domečky, v nichž si děti mohou vyzkoušet několik činností spojených se středověkou každodenností. Interaktivní pojetí muzea děti zábavnou formou vzdělá a procvičí i jejich zručnost.

Cena rodinné vstupenky pro 2 + 4 je 390 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Podrobnější info o výstavě – TADY!

Chcete děti před výstavou seznámit s Karlem IV.?

Kam pokračovat v centru Prahy?

K nejbližšímu dětskému hřišti stačí projít Ungeltem (Týnským dvorem) a vyjdete naproti kostelu sv. Jakuba Velkého. Celou trasu i další tipy na dětská hřiště v centru Prahy najdete v článku Utajená dětská hřiště v centru Prahy.

Muzeum je v blízkosti trasy procházky Od Muzea k Prašné bráně, která vám umožní projít centrem Prahy bez průvodce, vlastním tempem a zároveň hravou formou seznámit děti s historií našeho hlavního města.

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
PDF verze bude v prodeji už v lednu 2024.

V zimě můžete procházku spojit i s bruslením na Václavském náměstí. Další tipy, kam vyrazit na brusle v Praze a okolí najdete na mapě – Kluziště v Praze.


Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Vyšehrad s dětmi  ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most ✓V Praze pro děti zdarma ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Napsat komentář