Dům U Zlatého prstenu

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky, ale i dospělé. Pojďte nahlédnout.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY – DŮM U ZLATÉHO PRSTENU
Kam s dětmi v Praze? Po stopách Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu leží v Týnské ulici vedoucí ze Staroměstského náměstí. Jedná se o bezbariérový dům (dva výtahy). Podle tradované pověsti mělo prsten ztratit jedno ze staroměstských strašidel. Jistý obyvatel Týnské uličky ho našel a připevnil na svá vrata jako ochranu před zlou silou.

Praha Karla IV. – středověké město

Výstava představuje metropoli a její proměnu za vlády Karla IV. a dalších Lucemburků. Celá expozice je na české poměry docela interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nikde jinde neuvidíte.

Samotná výstava podrobně mapuje především zakladatelskou činnost císaře Karla IV. Pro děti do 12 let je připraven hravý průvodce s úkoly, který zaměřuje děti na nejzajímavější exponáty v expozici. V pokladně jej lze zakoupit za 30 Kč.

Kam s dětmi v Praze: Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.


Nebojte se vzít i mladší děti. V domě U Zlatého prstenu najdete i Dětské muzeum – Po stopách Karla IV. Zaujme nejen školkáčky, ale i mladší žáky.

Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.
I samotná výstava má několik zajímavých míst pro nejmenší děti.

Dětské muzeum – Po stopách Karla IV.

Dětské muzeum  v sobě skrývá malé boxy a domečky, v nichž si děti mohou vyzkoušet několik činností spojených se středověkou každodenností. Interaktivní pojetí muzea děti zábavnou formou vzdělá a procvičí i jejich zručnost.

Cena rodinné vstupenky pro 2 + 4 je 390 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Podrobnější info o výstavě – TADY!

Chcete děti před výstavou seznámit s Karlem IV.? Zkuste knihu Lenky Pecharové Po stopách Karla IV.

S dětmi v Praze: Po stopách Karla IV. - Výstava Praha Karla IV.
Akční cena – TADY!

Od 3. září 2021 je ve sklepních prostorách domu U Zlatého prstenu výstava Město jako přízrak – pražské inspirace Jaroslava Foglara, kterou ocení milovníci foglarovek všech věkových kategorií.

Kam pokračovat v centru Prahy?

K nejbližšímu dětskému hřišti stačí projít Ungeltem (Týnským dvorem) a vyjdete naproti kostelu sv. Jakuba Velkého. Celou trasu i další tipy na dětská hřiště v centru Prahy najdete v článku Utajená dětská hřiště v centru Prahy.

Muzeum je v blízkosti trasy procházky Od Muzea k Prašné bráně, která vám umožní projít centrem Prahy bez průvodce, vlastním tempem a zároveň hravou formou seznámit děti s historií našeho hlavního města.

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
V prodeji v e-shopu Pražských zkratek – TADY!

Budete-li mít v centru Prahy více času, doporučuji v zimě spojit návštěvu i s bruslením na Ovocném trhu. Zejména v neděli dopoledne tam bývá málo lidí. Kluziště je na Ovocném trhu od 5. prosince do 31. ledna. Otevřeno je denně od 10,00 do 21,00 hod.

Kam s dětmi v Praze? Bruslení na Ovocném trhu.

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

O Praze pro děti - to nejkrásnější o Praze pro děti - knihy, omalovánky, samolepky, procházky

Napsat komentář