PRAHA KARLA IV.

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky. Pojďte nahlédnout.

Kam s dětmi v Praze? Po stopách Karla IV.
MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY – DŮM U ZLATÉHO PRSTENU

Dům u Zlatého prstenu leží v Týnské ulici vedoucí ze Staroměstského náměstí. Jedná se o bezbariérový dům (dva výtahy). Podle tradované pověsti mělo prsten ztratit jedno ze staroměstských strašidel. Jistý obyvatel Týnské uličky ho našel a připevnil na svá vrata jako ochranu před zlou silou.

PRAHA KARLA IV. – STŘEDOVĚKÉ MĚSTO

Celá expozice je na české poměry opravdu hodně interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nejspíš nikde jinde neuvidíte.

Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.

Nejbojte se vzít i mladší děti. V domě U Zlatého prstenu je nově otevřeno i Dětské muzeum – Po stopách Karla IV. Zaujme nejen školkáčky, ale i mladší žáky.

Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.
I samotná výstava má několik zajímavých míst i pro nejmenší děti.
DĚTSKÉ MUZEUM – PO STOPÁCH KARLA IV.

Dětské muzeum  v sobě skrývá malé boxy a domečky, v nichž si děti mohou vyzkoušet několik činností spojených se středověkou každodenností. Interaktivní pojetí muzea děti zábavnou formou vzdělá a procvičí i jejich zručnost.

Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.

Nejvýhodnější vstupné je pro rodinu s dětmi v kombinaci se vstupem na Staroměstskou mosteckou, Malostranskou mosteckou věž a Prašnou bránu. Rodinná vstupenka pak stojí 350 Kč.

Podrobnější info o výstavě – TADY!

Chcete děti před výstavou seznámit s Karlem IV.? Zkuste tento ilustrovaný život a dobu Karla IV. od Renáty Fučíkové.

Karel IV. výstava pro děti
Více o knize – TADY!
OVĚŘENÉ TIPY PRO RODINY S DĚTMI V OKOLÍ

Kam s dětmi v Praze? Bruslení na Ovocném trhu.

Bruslení na Ovocném trhu Budete-li mít v centru Prahy více času, doporučujeme v zimě spojit návštěvu i s bruslením na Ovocném trhu. Zejména v neděli dopoledne tam bývá málo lidí, půjčovné je 50 Kč za brusle, vstup na ledovou plochu je zdarma. Kluziště je na Ovocném trhu od 5. prosince do 31. ledna. Otevřeno je denně od 10,00 do 21,00 hod.

Dětské hřiště v centru Prahy? Jen kousek od Staroměstského náměstí?

Nejbližší dětské hřiště je poměrně utajené. Stačí projít Ungeltem (Týnským dvorem) a vyjdete naproti kostelu sv. Jakuba Velkého. Pak postupujte podle tohoto příspěvku na Instagramu.

Mrkněte i na naše tipy na šifrovačky pro děti dostupné zdarma, některé lze najít i v samotném centru Prahy.

One thought on “PRAHA KARLA IV.

Comments are closed.