Výstava Praha Karla IV.

Muzeum Hlavního města Prahy otevřelo už v roce 2016 stálou expozici s názvem Praha Karla IV. – středověké město. Expozice zaujme nejen školáky, ale i dospělé. Pojďte nahlédnout.

Kam s dětmi v Praze? Po stopách Karla IV.
MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY – DŮM U ZLATÉHO PRSTENU

Dům u Zlatého prstenu leží v Týnské ulici vedoucí ze Staroměstského náměstí. Jedná se o bezbariérový dům (dva výtahy). Podle tradované pověsti mělo prsten ztratit jedno ze staroměstských strašidel. Jistý obyvatel Týnské uličky ho našel a připevnil na svá vrata jako ochranu před zlou silou.

PRAHA KARLA IV. – STŘEDOVĚKÉ MĚSTO

Celá expozice je na české poměry opravdu hodně interaktivní. Zajímavé digitální modely ocení nejen školáci, ale i dospělí. Videomaping rozvoje Prahy i Karlova náměstí nejspíš nikde jinde neuvidíte.

Kam s dětmi v Praze: Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.

Nejbojte se vzít i mladší děti. V domě U Zlatého prstenu je nově otevřeno i Dětské muzeum – Po stopách Karla IV. Zaujme nejen školkáčky, ale i mladší žáky.

Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.
I samotná výstava má několik zajímavých míst i pro nejmenší děti.
DĚTSKÉ MUZEUM – PO STOPÁCH KARLA IV.

Dětské muzeum  v sobě skrývá malé boxy a domečky, v nichž si děti mohou vyzkoušet několik činností spojených se středověkou každodenností. Interaktivní pojetí muzea děti zábavnou formou vzdělá a procvičí i jejich zručnost.

Dětské muzeum - Po stopách Karla IV.

Cena rodinné vstupenky pro 2 + 4 je 390 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Podrobnější info o výstavě – TADY!

Chcete děti před výstavou seznámit s Karlem IV.? Zkuste knihu Lenky Pecharové Po stopách Karla IV.

Akční cena – TADY!

Kam pokračovat v centru Prahy?

K nejbližšímu dětskému hřišti stačí projít Ungeltem (Týnským dvorem) a vyjdete naproti kostelu sv. Jakuba Velkého. Celou trasu i další tipy na dětská hřiště v centru Prahy najdete v článku Utajená dětská hřiště v centru Prahy.

Muzeum je v blízkosti trasy procházky Od Muzea k Prašné bráně, která vám umožní projít centrem Prahy bez průvodce, vlastním tempem a zároveň hravou formou seznámit děti s historií našeho hlavního města.

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
V prodeji v e-shopu Pražských zkratek – TADY!

Budete-li mít v centru Prahy více času, doporučuji v zimě spojit návštěvu i s bruslením na Ovocném trhu. Zejména v neděli dopoledne tam bývá málo lidí. Kluziště je na Ovocném trhu od 5. prosince do 31. ledna. Otevřeno je denně od 10,00 do 21,00 hod.

Kam s dětmi v Praze? Bruslení na Ovocném trhu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
UTAJENÁ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ V CENTRU PRAHY – NÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMI – ZDARMA V PRAZE – KARLŮV MOST S DĚTMI – ČTEME DĚTEM O PRAZE – VYŠEHRAD S DĚTMI – NEJDELŠÍ SKLUZAVKA V PRAZE – NAJDI A SPOČÍTEJ! (Valdštejnská zahrada) – VĚŽ STAROMĚSTSKÉ RADNICE – NA KOLE S DĚTMI V PRAZE